بیوگرافی کوتاه مایکل جکسون، سلطان پاپ جهان

0
1389
بیوگرافی کوتاه مایکل جکسون

مایكل جوزف جكسون خواننده، ترانه سرا، تهیه كننده موسیقی، رقصنده، طراح رقص و بازیگر آمریكایی، در سال ١٩٥٨ در شهری صنعتی، نزدیك شهر شیكاگو، در خانواده ای فقیر متولد شد. او هفتمین فرزند از ٩ فرزند خانواده ی جكسون بود كه به همراه پدرش جوزف و مادرش كاترین در خانه ای كوچك زندگی می كرد.

مایكل از ٥ سالگی استعداد خود در موسیقی را بروز داد و از همان سن ،پا به عرصه موسیقی گذاشت و از همان ابتدا موجب حیرت و شگفتی دیگر افراد شد. جكسون به مدت چهار دهه فعالیت خود را ادامه داد و یكی از معروف ترین چهره های فرهنگ عامه ی جهان شد.

او در طول فعالیت هنری اش جوایز بسیار زیادی كسب كرده است كه در حدود ٤٠٠ مورد می باشد كه این تعداد، بیشترین میزان كسب جایزه در بین دیگر هنرمندان سطح جهان می باشد. نام او ٢٣ مرتبه در كتاب ركوردهای گینس ثبت شد كه وی را به پرركوردترین هنرمند جهان تبدیل كرد.

آلبوم معروف جكسون، به نام تریلر، پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی است كه بیش از ١١٠ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. همچنین از مجموع ١٠ آلبومی كه وی در چهار دهه فعالیتش منتشر كرد، ٥ مورد از آنها نیز جزو پرفروش ترین آلبوم های جهان قرار دارند.

خوانندگان بزرگ و مشهوری مانند بریتنی اسپیرز و مدونا، سبك خاص و منحصر به فرد مایكل جكسون در رقص و آواز و همچنین مد و استایل را سر لوحه خود قرار دادند. این هنرمند معروف، دارای مدرك دكترای ادبیات انسانی از دانشگاه متحد سیاهپوستان و دكترای افتخاری همین رشته از دانشگاه فیسك می باشد.

مطلب مرتبط:  تیلور سوئیفت از فضای مجازی محو شد!

جكسون در سال ٢٠٠٩، حدود ١٢ ساعت پس از تمرین هایی سخت و سنگین برای آمادگی در كنسرتش، بر اثر ایست قلبی درگذشت. در ابتدا شایعاتی درمورد مرگ وی، مبنی بر مصرف بیش از حد مواد مخدر، بر سر زبان ها افتاد. اما پزشكی قانونی لس آنجلس،پس از انجام كالبد شكافی، ادعا كرد كه هیچ گونه اثری از دارو و موادمخدر در بدن وی وجود نداشته است. بعد از گذشت ٢ ماه از حادثه، علت مرگ مایكل جكسون، قتل غیرعمد از سوی پزشك متخصص بیماری های قلبی، اعلام شد.

در تاریخ هفتم ژوئیه ٢٠٠٩، مراسم یادبود باشكوهی برای این هنرمند بزرگ و مشهور برگزار شد كه بیش از ٢ میلیون نفر در آن شركت كردند و بیش از ١ میلیارد نفر این مراسم را به صورت زنده از سراسر جهان مشاهده كردند و دنیای موسیقی، برای همیشه یكی از اعضای پرافتخار خود را از دست داد.

این مقاله به مناسبت ۲۹ آگوست، سالروز تولد او منتشر شده است.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید