تاثیر نوشیدن آب بر لاغری – نوشیدن آب چگونه موجب کاهش وزن می شود؟

0
2787
یک خانم در حال نوشیدن آب و تاثیر نوشیدن آب بر لاغری

نوشیدن مقادیر صحیحی از آب در طی روز، می تواند تاثیرات مثبتی در کاهش وزن تان داشته باشد. اگرچه تاثیر نوشیدن آب بر لاغری بر بسیاری از افراد ثابت شده و درصد زیادی از مردم با فواید آب در کاهش وزن آشنایی دارند؛ اما همچنان عده ای هستند که از شنیدن این فواید متعجب و شگفت زده می شوند. موضوع این مقاله نیز در همین خصوص می باشد. در این مقاله با تاثیرات و فواید نوشیدن آب در کاهش وزن و به طور کلی اهمیت نوشیدن ۶ تا ۸ لیوان آب در روز آشنا خواهید شد.

تاثیر نوشیدن آب بر لاغری :

موجب سیری و کنترل اشتها می شود

خوردن یک لیوان آب قبل از وعده های غذایی، روش خوبی برای کنترل اشتهاست. درحالی که آب خوردن همراه با غذا می تواند باعث شود که زودتر سیر شوید . همانطور که می دانید آب مدت زمان زیادی در معده باقی نمی ماند؛ به همین دلیل می توانید مرتب و به صورت مکرر، آب بنوشید تا احساس سیری را برای مدت زمان بیشتری داشته باشید.

تمایل شما به خوردن تنقلات را کاهش می دهد

بارها اتفاق افتاده است که دلتان چیزی می خواسته و نمی دانستید چه چیزی است؛ در این مواقع مدت ها دربِ یخچال را باز نگه می دارید و جلوی آن می ایستید و یا در کابینت های آشپزخانه، به دنبال چیزی برای خوردن می گردید و سرانجام به خوردن تنقلاتی روی می آورید که پر از کالری و شکر هستند. متخصصان می گویند در چنین مواقعی، یک لیوان آب بنوشید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا آب کار خودش را انجام دهد. در این صورت از کالری و احساس گناه نجات پیدا خواهید کرد.

مطلب مرتبط:  بررسی تاثیر شنا بر لاغری شکم، چربی سوزی و مصرف کالری

انرژی بیشتر، فعالیت بیشتر، کاهش وزن سریع تر

آب مانند غذا یا دیگر نوشیدنی ها، به شما انرژی نمی دهد؛ اما به روش های زیادی به شما کمک می کند. این موضوع ثابت شده است که اگر مایعات بدن در سطح مناسبی حفظ و نگاه داشته شوند، ضد سردرد عمل کرده و  موجب افزایش تمرکز و تقویت حافظه شما می شود. حال این سوال مطرح می شود که این مسئله چه ربطی به تاثیر نوشیدن آب بر لاغری و کاهش وزن کمک دارد؟ پاسخ این است که با نوشیدن آب، نسبت به زمانی که سردرد دارید یا خسته هستید، انرژی و شجاعت بیشتری برای ورزش کردن و ادامه ی رژیم خود خواهید داشت.

کالری ندارد

می توانید در طول روز، هرچقدر می خواهید آب بنوشید و اصلا نگران کالری آن نباشید. آب فاقد هرگونه کالری است و طبیعی ترین نوشیدنی ای است که می توانید بنوشید. بعلاوه با نوشیدن آب، اساسا مصرف دیگر نوشیدنی های خود را کاهش می دهید که اکثر آن ها مقدار قابل توجهی کالری و شکر به همراه دارند. بهتر است بدانید که هیچ یک از دیگر نوشیدنی های کم کالری و مناسب کاهش وزن، شدت تاثیر نوشیدن آب بر لاغری را ندارند.

به شما انگیزه می دهد

شاید تعجب کنید اگر بگوییم آب، بهترین انگیزه برای کاهش وزن شماست؛ اما این موضوع واقعیت دارد. شما هر بار که یک لیوان آب می نوشید، به یاد هدف خود می افتید؛ در نتیجه، این حس که واقعا در حال تلاش کردن برای رسیدن به اهداف خود هستید، می تواند به شما انگیزه بسیار زیادی دهد.

مطلب مرتبط:  معرفی 10 مورد از مهمترین فواید ورزش صبحگاهی برای سلامتی

به هضم غذا کمک می کند

آب در هضم غذا تأثیر زیادی داشته و به عملکرد طبیعی خیلی از اعضاء بدن مانند کبد ، بسیار کمک می کند. در صورت کمبود مصرف آب، عمل هضم و سوخت و ساز چربی، کند شده و به شما این احساس را می دهد که شکم تان باد کرده و احساس سنگینی و خستگی خواهید کرد.

وزن آبی شما را کاهش می دهد

نگهداری آب در بدن، زمانی اتفاق می افتد که بدن شما در اثر مصرف بیش از حد مایعات، آن را در بافت خود نگه دارد. در تعاریف ورزشی، از این موضوع به عنوان وزن آبی یاد می شود و یکی از راه های از دست دادن این نوع وزن، نوشیدن مقدار آب استانداردی می باشد که برای هر روز، توصیه شده است.

موجب سم زدایی و داشتن پوستی سالم می شود

علاوه بر تاثیر نوشیدن آب بر لاغری ، نوشیدن آن موجب می شود تا سموم و ترکیبات غیرضروری بدن از بین رفته و همچنین به اعضای بدن تان کمک می کند تا بهتر کار کنند. همچنین عضله های تان را سفت و محکم نموده و به افزایش رطوبت پوست نیز کمک می کند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید