با ۱۰ مورد از کاربردی ترین ترفندها و نکات استفاده از ریمل آشنا شوید

0
1770
یک خانم در حال استفاده از ریمل

ریمل یکی از ابزار آرایش خانم هاست که تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی و درخشش بیشتر چشمان و به طور کلی، آرایش دارد. حتی هنگامی که صحبت از یک آرایش طبیعی و ساده در میان باشد نیز، ریمل جزء ثابت آن خواهد بود. ما در این مقاله نکات برای استفاده از ریمل با شما به اشتراک می گذاریم که نه تنها کاربرد ریمل را راحت تر می کند، بلکه کمک می کند هر ابزار و وسیله ای را که در کیف لوازم آرایش خود دارید بهینه سازی کنید.

۱۰ نکته استفاده از ریمل

۱٫ به عقب برگردید

وقتی بطور معمول روی مژه های خود ریمل زدید، به پایین نگاه کنید و با دقت پشت مژه ها را هم ریمل بزنید تا جلوه ی دوچندانی پیدا کند. مچ دست خود را زمانی که به انتهای مژه ها می رسید بچرخانید تا پیچ و تاب بیشتری به مژه ها بدهید و مجدداً روی مژه ها را یک لایه ریمل بزنید تا حجم بیشتری پیدا کند.

۲٫ به مژه های خود پودر بچه بزنید

از یک برس سایه یا براش آرایشی کوچک استفاده کنید تا مژه های خود را با پودر بچه یا یک پودر مات دیگر بین لایه های ریمل آغشته کنید. این کار کمک می کند ریمل به مژه های شما بچسبد و حجیم تر به نظر برسد.

۳٫ منعطف باشید

نکته ای که مدام در رابطه با استفاده از ریمل از از آرایشگرهای حرفه ای می شنویم این است که سر برس خود را خم کنید. تصور اینکه برس ریمل محبوب شما بشکند ممکن است ترسناک به نظر برسد اما سر برس را در حالی که افقی نگه داشته اید به آرامی خم کنید؛ این شکل جدید کمک می کند که جای مانور بیشتری برای رسیدن به نقاط سخت مثل داخل و خارج گوشه ی چشم داشته باشید.

مطلب مرتبط:  ویدیو: روش صحیح چسباندن مژه مصنوعی

۴٫ ریمل خود را حرارت دهید

اگر ریمل محبوب شما کم کم در حال سفت شدن است، مقداری گرما مواد داخل آن را نرم و رقیق خواهد کرد. مطمئن شوید در آن را محکم بسته اید و بعد آن را بصورت افقی درون یک لیوان آب جوش قرار دهید و در همان حال از یک خط چشم استفاده کنید و مواد را به هم بزنید. اما اگر برس شما عمری بیش از سه ماه دارد بهتر است یک برس دیگر جایگزین آن کنید تا همه چیز تازه و تمیز شود.

۵٫ ریمل را روی خط پلک قرار دهید

برس ریمل را نزدیک پلک خود حرکت دهید تا تصور خط چشم را بوجود آورد و از این راه مژه های شما را پرتر جلوه دهد. همچنین می توانید از یک برس نوک تیز استفاده کنید و آن را درون تیوب ریمل بزنید و زمانی که نیاز دارید یا می خواهید حجم بیشتری به مژه ها بدهید از آن بعنوان خط چشم استفاده کنید.

یک خانم در حال استفاده از ریمل۶٫ گره ها را با مسواک باز کنید

اگر برس ریمل، کمی بیشتر از آنچه انتظار داشتید گره خورده است، از یک مسواک جهت باز کردن گره ها استفاده کنید تا از تبدیل شدن مژه ها به مدل پای عنکبوتی جلوگیری شود. بهتر است این کار را قبل از اینکه مجبور شوید انجام دهید و از این موضوع پیشگیری کنید.

۷٫ با برس ریمل، درون آن تلمبه نزنید

تلمبه زدن برس در هنگام استفاده از ریمل یکی از عادت های روزانه ی شما محسوب می شود؛ اما این عادت بد باعث می شود هوای اضافی داخل ریمل رفته و فرصت رشد باکتری ها فراهم شود. بجای این کار، برس را به سمت بالا بکشید و به آرامی بچرخانید تا مواد ریمل به صورت مساوی روی آن تقسیم شود.

مطلب مرتبط:  با استفاده از این 5 لوازم آرایش جوانتر به نظر برسید

۸٫ از ابزارهای جانبی کمک بگیرید

برای جلوگیری از ریختن خرده های ریمل، روی پلک از پدهای آرایشی استفاده کنید. همچنین می توانید از کارت اعتباری یا قاشق روی پلک های خود استفاده کنید و آن را به آرامی روی پلک خود قرار دهید تا مجبور نباشید مجددا به عقب برگردید و قسمت هایی را که جا مانده با پاک کننده ی آرایشی پاک کنید یا با کرم پودر بپوشانید. قاشق همچنین کمک می کند پیچ و تاب بیشتری به مژه های خود بدهید؛ روی قاشق را به سمت بیرون قرار دهید، قسمت پایینی را در امتداد خط مژه نگه دارید، از انگشت سبابه ی خود استفاده کنید و مژه ها را با ته قاشق فشار دهید. در همین حین قاشق را به سمت بالا بچرخانید و حرکت دهید به طوری که ته قاشق درنهایت به نوک مژه ها بخورد.

۹٫ معجون ویژه خود را بسازید

یکی از ترفندهای مهم استفاده از ریمل ترکیب کردن آنهاست. از ترکیب فرمول ها با یکدیگر نترسید. بعضی وقت ها برای رسیدن به ظاهر دلخواه، به بیشتر از یک محصول احتیاج دارید. لایه های مختلفی از ریمل های حرفه ای استفاده کنید؛ یکی برای فر دادن، یکی برای دانه دانه کردن و یکی هم برای حجیم کردن مژه ها. فرمول ها و ریمل های مختلف را با هم ترکیب کنید. مثلا یک محصول ضدآب را با یک محصول بلند کننده استفاده کنید تا نه تنها ماندگاری آن بیشتر شود بلکه از مالیده شدن آن ها بر روی پلک ها نیز هم جلوگیری کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که ریمل ضد آب سخت تر پاک می شود.

مطلب مرتبط:  چگونه سریع آرایش کنیم؟ راهکارهایی برای یک آرایش 5 دقیقه ای

۱۰٫ چند حرکت دیگر

برای اینکه ظاهر خود را خاص تر کنید، نحوه ی در دست گرفتن برس ریمل را تغییر دهید؛ مثلا برای داشتن مژه های ضخیم تر برس را افقی نگه دارید و یا برای داشتن ظاهری طبیعی آن را عمودی برس بزنید و از خط مژه تا نوک مژه ها دست خود را بچرخانید تا فرهای مژه ی شما حفظ شود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید