تفاوت شلوار مام استایل و مام فیت – نحوه ست کردن

0
1433

امروزه استفاده از شلوار جین به یکی از ترندهای معمول دنیای مد تبدیل شده و هرکسی حداقل یکی از انواع مختلف شلوار جین را در کمد لباس خود دارد. شلوار جین در طی سالهای متوالی دچار تغییرات بسیاری شده و مدل ها و سایز های متفاوتی را تجربه کرده است در ادامه به بررسی تکامل شلوار جین و تفاوت دو مدل پرطرفدار این شلوار یعنی مام استایل و مام فیت می پردازیم.

تفاوت شلوار مام استایل و مام فیت

تاریخچه ی شلوار جین

شلوار جین در قرن هجده میلادی با به عرصه وجود گذاشت، زمانی که شرکت هایی مانند لی وایس ، کالوین راجرز و ژاکوب دیویس نمونه های اولیه آن را تولید کردند و بیشتر ملوانان از آن استفاده میکردند. البته بدلیل مقاومت خوبی که این پارچه داشت مناسب برای کار در معدن نیز بود. لباس های زیادی از این پارچه تولید شد اما بیشترین مصرف آن در تولید شلوار است.

واژه ی جین یا jeans  از واژه فرانسوی bleu de Gênes به معنای آبی از جنوای ایتالیا آمده است و نام پارچه ای از جنس کتان با بافت راه راه ضخیم است که به آن پارچه دنیم نیز گفته می شود. در ایران این پارچه را بنام لی نیز می شناسند و از آن جایی که در کشور ما این سابقه وجود دارد که خیلی از لوازم و محصولات با نام اولین برندی که در ایران استفاده شده شهرت یافته این محصول هم احتمالا اولین بار توسط این برند در ایران عرضه و مشهور شده  و در حقیقت این فقط نام برند تولید کننده است.

مطلب مرتبط:  راهنمای انتخاب کیف زنانه مناسب برای موقعیت های مختلف

در دهه ۱۹۵۰ استفاده از این شلوار در بین نوجوانان بعنوان اعتراض به بزرگتر ها بابت استفاده نکردن از شلوار جین اتفاق افتاد و بعد در میان مردم رواج پیدا کرد و امروزه  فقط در آمریکا سالانه ۱۴ میلیارد دلار جین خریداری می کنند.

شلوارهای اولیه جین خیلی گشاد بودند و در ست مردانه زیپ آن در جلو و ست زنانه آن زیپ شلوار در کنار قرار داشت و از پرچ های مسی برای افزایش مقاومت در لبه های جیب آن استفاده کرد.

انواع شلوار جین

در طول این مدتی که از تولد شلوار جین می گذرد مدل های مختلفی با توجه به سلیقه و ترند های روز از این شلوار تولید شده و تحت نام های مختلفی به بازار عرضه شده است.

شلوار جین گشاد، شلوار بوت کات(دمپا گشاد)، شلوار جین اسکینی، شلوار جین اسکینی دم پا کوتاه، راسته، لگ ، بوی فرند ، گرل فرند ، مام استایل، مام فیت

شلوار مام استایل

این شلوار مدتی است که دوباره به دنیای مد بازگشته و مجدد مورد استفاده قرار گرفته است. ویژگی مهم است شلوار فاق بلند و کمری آن است که بالای ناف بسته می شود و در قسمت ران و ساق پا گشاد است، بالا بسته شدن کمری باعث می شود که باسن شما کشیده تر بنظر بیاید و فرم بدن شما را زیباتر می کند. پارچه این شلوار غیر کشی بوده و در قسمت مچ پا کمی تنگ تر می شود.

استفاده از این شلوار برای چه افرادی مناسب است؟

این شلوار بیشتر برای خانم هایی که کمی اضافه وزن دارند پیشنهاد میشود چرا که بالا بستن کمری آن باعث جمع شدن شکم و پهلو شده و دیگر نیازی به استفاده از گن نیست.

مطلب مرتبط:  کیف سنگین با بدن شما چه می کند؟

استفاده از آن برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که چاق هستند اما قد کوتاهی دارند ترجیحا نباید از این مدل شلوار جین استفاده کنند.

 

شلوار مام فیت

شلوار جین مام فیت نیز دارای فاق بلند است و کمری آن از بالای ناف بسته می شود (مشابه با شلوار مام استایل)، اما بلحاظ جنس پارچه میتواند از پارچه هایی با ضخامت متفاوت و حتی پارچه کشی دوخته شود. این شلوار ها می توانند مدل راسته یا اسکینی باشند.شلوار مام فیت

 

تفاوت مام فیت و مام استایل

میتوان مهمترین تفاوت دو شلوار مام فیت و مام استایل را در قسمت ران و ساق پا دانست، شلوار مام استایل دارای ران و ساق گشاد و مام فیت دارای ران و ساق جذب یا گشاد است، تشابه آنها در فاق بلند و کمری آن است که بالای ناف بسته می شود.

 

 ست شلوار مام فیت با مانتو جلو باز

این نوع شلوار بدلیل فاق بلندی که دارد مناسب برای استایل های دخترانه بهمراه مانتو جلو باز است. دقت کنید که از این شلوار می توانید با مانتوی کوتاه هم استفاده کنید اما نباید مانتو تنگ باشد.

همچنین این شلوار با مانتو های کتی، بافت های پاییزه و کت های جین به خوبی ست می شود.

اگر قصد دارید این شلوار را با تیشرت ست کنید میتوانید از تیشرتی که کوتاه باشد اما جذب نیست استفاده کنید. برای زیبایی بیشتر می توانید یک طرف تیشرت را داخل شلوار قرار دهید، یا اینکه از تیشرت جذب استفاده کنید و آنرا داخل شلوار قرار دهید.

مطلب مرتبط:  نکات انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق - راهنمای کامل خانم ها و آقایان

 

با شلوار مام فیت و مام استایل چه کفشی بپوشیم؟

برای ست کردن کفش با این شلوار ها می توانید از انواع کتونی استفاده کنید. در فصل پاییز و زمستان هم می توانید ازنیم بوت استفاده کنید. استفاده از کفش های جیر و پاشنه بلند نیز برای شلوار مام استایل پیشنهاد می شود چرا که ظاهر زیباتری به شما می دهد.

سخن پایانی

شلوار های مام فیت و مام استایل با اینکه در گذشته های دور ترند بودند اما دوباره به دنیای مد بازگشته اند و هر دو طرفداران خاص خودشان را دارند و هر کسی حداقل یکی دو عدد از این مدل شلوار های جین را در کمد لباس خود دارد ارد ، مخصوصا اینکه خانم هایی که کمی اضافه وزن هم دارند بدلیل اینکه استایل آنها را زیباتر و باسن را کشیده تر نشان میدهد  تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند، شما چطور؟ تجربه استفاده از این شلوارها را اگر دارید با ما در میان بگذارید.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید