به راحتی می توان گفت، مژه از مهم ترین عناصر در زیبایی صورت شماست. تقریباً همه افراد دوست دارند که مژه های بلند ، ضخیم و پرپشت داشته باشند. بعضی از افراد به طور مادر زاد این زیبایی را دارند و برخی دیگر مژه هایی متوسط و یا حتی کم پشت و ضعیف دارند. ما در این مقاله آسانترین و کارآمد ترین روش های تقویت مژه ها را جمع آوری کرده ایم تا با کمک آن ها بتوانید مژه های بلند و پرپشت داشته باشید.

تقویت مژه ها با مواد خوراکی :

روغن کرچک

روغن کرچک در قاشقروغن کرچک سرشار از ویتامین E بوده و استفاده از آن رشد هرنوع مویی (موی سر، ابرو ، مژه) را سریعتر کرده و آن را تقویت می کند. این روغن برای داشتن مژه هایی بلندتر، پرتر و ضخیم تر به شما کمک بسزایی خواهد نمود. هرشب، برس ابرو یا برس ریمل که کاملاً تمیز و عاری از هرگونه مواد دیگر باشد را به روغن کرچک آغشته کنید و به مژه های خود بزنید. بگذارید تا صبح روی مژه شما باقی بماند و سپس آن را به کمک آب پاک کنید.

 

شیر

چند شیشه شیر با نیقبل از خواب کمی شیر را گرم کرده و به کمک پنبه، آن را به آرامی به مژه ها و پلک خود بزنید و ماساژ دهید. اجازه دهید که شیر جذب پوست شما شود. آن را تا صبح نشویید و بگذارید روی چشمانتان بماند. استفاده از شیر تاثیر بسیار زیادی در پر، بلند و مشکی شدن و تقویت مژه ها خواهد داشت.

 

تخم مرغ

چند تخم مرغ محلیهمانطور که میدانید تخم مرغ سرشار از پروتیین، بیوتین و ویتامین B است که نقش بسیار زیادی در بهبود بافت موی سر، ابرو و مژه دارد. ۱ عدد تخم مرغ را کاملاً هم بزنید و ۱ قاشق غذاخوری گلیسرین به آن اضافه کنید. مخلوطی که به دست می آورید باید کمی غلیظ و کرم رنگ باشد. یک تکه پنبه یا گوش پاک کن را به این محلول آغشته کرده و به آرامی به مژه های خود بزنید وبگذارید به مدت ۱۵ دقیقه روی مژه های شما باقی بماند. سپس با استفاده از آب سرد آن را بشویید.
این ترکیب را هفته ای ۳ بار روی مژه خود بگذارید و در کمتر از ۴ ماه مژه های بلند و پرپشت خواهید داشت.

مطلب مرتبط:  چند ماسک مو با آلوئه ورا ، معجزه ای برای افزایش رشد مو

 

چای سبزقوری و فنجان چای سبز

چای سبز برای سم زدایی از بدن بسیار مفید است و به دلیل وجود کافیین، باعث می شود که شما مژه هایی بلند ، ضخیم و پرپشت داشته باشید. در ابتدا، چای سبز غیر شیرین را در آب جوش بریزید و صبر کنید تا دم بکشد. سپس صبر کنید تا کاملاً سرد و خنک شود. در پایان چشم هایتان را در آن شست و شو دهید. به این صورت که چشم خود را به داخل آن برده و باز و بسته کنید. به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه این عمل را انجام دهید و سپس چشم های خود را به آرامی با آب سرد بشویید. این کار موجب تقویت مژه ها خواهد شد.

 

رژیم غذایی مناسب

میوه و سبزیجات

داشتن رژیم غذایی مناسب میتواند تاثیر بسزایی در رشد و تقویت مژه های شما داشته باشد. انواع سبزیجات و میوه هایی مانند انگور و سیب هم جزء موادغذایی مناسب برای رشد مژه های شماست. استفاده از تخم مرغ و ماهی و گوشت و انواع مواد پروتیینی هم در تقویت مو و مژه بسیار موثر است. همچنین سعی کنید از مصرف خوراکی های پر چربی مانند کره خودداری کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید