تقویت ناخن به صورت طبیعی – چند ترکیب خانگی برای تقویت و رشد ناخن ها

0
2123
تقویت ناخن به صورت طبیعی - چند ترکیب خانگی برای تقویت و رشد ناخن ها

یکی از خصوصیات دست های زیبا و ظریف زنانه، داشتن ناخن های قوی، سالم و زیباست. معمولا بعد از صدمه زدن به دستهای خود با ژل ها و مواد تقویتی و شیمیایی پیشرفته، ناخن ها رنگی زرد به خودشان می گیرند و کناره های آن ها پوسته پوسته شده و به طور کلی ضعیف می شوند و رشدشان کم تر می شود. به دستورالعمل های زیر توجه کنید تا بتوانید با استفاده از چند ترکیب خانگی ساده، به تقویت و رشد ناخن هایتان کمک کنید. برای تقویت ناخن به صورت طبیعی به مواد اولیه ای احتیاج دارید که در آشپزخانه هم یافت می شود.

روش های تقویت ناخن به صورت طبیعی :

دست های یک خانم با ناخن های کوتاه و انگشترتقویت ناخن با آب لیمو و نمک دریایی

یک قاشق چایخوری نمک دریایی و یک قاشق چایخوری آبِ لیموی فشرده شده را با نصف لیوان آب گرم مخلوط کنید و دستان خود را به مدت ۱۵ دقیقه درون این ترکیب خانگی ساده ای که درست کرده اید، قرار دهید. سپس، با کرم مرطوب کننده ی دست یا روغن پاک کننده، دست خود را بشوئید. اگر این کار را هر روز و به مدت دو هفته انجام دهید، رشد ناخن هایتان بیشتر شده، ناخن های تان سالم تر و قوی تر خواهند شد. در نتیجه رنگ زرد ناخن تان هم کم تر خواهد شد. برای اینکه این ترکیب خانگی بوی بهتری داشته باشد، می توانید یک تا دو قطره روغن عصاره ی رز نیز به آن اضافه کنید.

تقویت ناخن با روغن زیتون، عسل و تخم مرغ

برای تقویت ناخن به صورت طبیعی می توانید از ۴ قاشق چایخوری روغن زیتونی که کمی گرم شده باشد (داغ نباشد) به همراه دو قاشق چایخوری عسل خام و یک تخم مرغ همزده استفاده کنید. تمامی این موارد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. حال می توانید دستهای خود را درون آن قرار داده و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید. سپس دست هایتان را با آب گرم و بدون استفاده از صابون بشویید. استفاده از این ترکیب خانگی ساده و طبیعی ناخن، برای ۲ تا ۳ هفته و هفته ای ۲ مرتبه انجام دهید، ناخن های قوی تر، انعطاف پذیرتر و محکم تری خواهید داشت و رشد ناخن هایتان هم بیشتر خواهد شد. این راهکار خانگی تقویت ناخن، به مرطوب کردن دست های شما نیز کمک می کند.

مطلب مرتبط:  مراقبت از موی سر با رعایت چند نکته ساده - 10 راهکار برای داشتن موهای سالم

تقویت ناخن با آب لیمو و روغن زیتون

این ترکیب خانگی ساده علاوه بر اینکه موجب تقویت ناخن به صورت طبیعی می شود، پوسته های کناری ناخن ها را هم برای همیشه از بین می برد. برای تهیه ی این ترکیب خانگی تقویت ناخن، ۳ قاشق چایخوری روغن زیتون و ۱ قاشق چایخوری آب لیمو را ترکیب کنید. سپس می توانید دست های خود را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه در آن قرار دهید و بعد با آب بشویید. این درمان را یک تا دو مرتبه در هفته و در حدود ۳ هفته انجام دهید تا ببینید که ناخن های تان سالم تر و قوی تر شده اند و پوسته های کناره ی آن ها دیگر بلند نمی شود.

معجزه ی روغن زیتون

اگر حوصله امتحان کردن و تهیه ی ترکیب های درمانی سطح بالا را برای ناخن های خود ندارید و یا مواد اولیه آنها غیر از روغن زیتون، در دسترس نمی باشند، هنوز هم می توانید ناخن هایی قوی داشته باشید. به این ترتیب که از روغن زیتون به تنهایی استفاده کنید. این روغن به شدت مغذی و مرطوب کننده می باشد و می تواند به راحتی جذب ناخن و پوست شما شود. کافیست دست های خود را یک تا دو مرتبه در هفته به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه در یک کاسه روغن زیتون قرار دهید و بعد از آن با آب بشویید و با ضربه های آرام حوله، آن را خشک کنید. با انجام این روش به مرور خواهید دید که ناخن هایی سالم تر، قوی تر و روشن تر خواهید داشت و رشد ناخن هایتان نیز بیشتر خواهد شد. اگر بعد از استفاده از روغن زیتون ناخن ها و اطراف آن ها را با ویتامین E ماساژ دهید، ناخن های شما تغذیه شده و قوی تر خواهند شد.

مطلب مرتبط:  اگر می‌خواهید دیرتر پیر شوید، این دَه غذا را نخورید

نکته ی مهم در این روش های درمانی این است که قبل از انجام آن ها مطمئن شوید که به مواد اولیه ی آن ها حساسیت نداشته باشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید