با تمامی خواص دمنوش چای سبز برای لاغری و سلامت آشنا شوید

0
731
آشنایی با خواص دمنوش چای سبز

دمنوش چای سبز یکی از پرطرفدارترین دمنوش های گیاهی می باشد. برخلاف باور عموم، دمنوش چای سبز علاوه بر لاغری فواید فراوان دیگری هم دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. مصرف مرتب دمنوش چای سبز سلامت شما را دوچندان خواهد کرد. در ادامه با خواص دمنوش چای سبز بیشتر آشنا خواهید شد.

 

ریختن چای سبز از قوری

خواص دمنوش چای سبز برای لاغری

وجود ماده ای به نام پلی فنل در دمنوش چای سبز، این دمنوش را به معجزه لاغری تبدیل کرده است. مصرف این دمنوش، سوخت و ساز و حرارت درونی بدن را افزایش می دهد. همچنین میزان سوخت و ساز در سلول های چربی را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، روزی سه مرتبه این دمنوش را میل کنید. توجه داشته باشید که برای کاهش وزن، نوشیدن تنها چای سبز کافی نیست. بلکه می بایست میزان دریافت کالری ها را کاهش داده و در کنار این روند، دمنوش نیز میل کنید. همچنین می توانید این دمنوش را با دیگر دمنوش های لاغری ترکیب و میل فرمایید.

 

چای سبز

خواص دمنوش چای سبز برای تقویت دستگاه ایمنی

دمنوش چای سبز حاوی مقادیر نسبتا زیادی از آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها می باشد که این مواد نقش تعیین کننده ای در تقویت دستگاه ایمنی بدن دارند. همچنین این دمنوش در برابر رادیکال های آزاد از بدن محافظت کرده و بسیاری از ویروس ها و عفونت ها را از بین می برد. می توانید صبح ها قبل از صرف صبحانه یک لیوان دمنوش چای سبز بنوشید.

 

یک لیوان دمنوش چای سبز

خواص دمنوش چای سبز برای پیشگیری از سرطان

آنتی اکسیدان های موجود در دمنوش چای سبز، موجب خنثی شدن رادیکال های آزاد می گردد. از این رو می تواند از شکل گیری نیتروسامین ها پیشگیری به عمل آورد. به این ترتیب مصرف مداوم دمنوش چای سبز خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. توصیه می شود افرادی که در معرض ابتلا به سرطان های روده، راست روده، کولون و پانکراس هستند، بیشتر از این دمنوش استفاده کنند.

 

ریختن چای سبز

خواص دمنوش چای سبز برای پوست

مقادیر فراوان آنتی اکسیدان موجود در دمنوش چای سبز باعث شده تا دمنوش این گیاه تاثیر فوق العاده ای برروی پوست داشته باشد. این آنتی اکسیدان ها از پوست در برابر آسیب های مختلف محافظت می کنند. همچنین مانع از افتادگی و چین و چروک پوست شده و از بروز سرطان پوست نیز جلوگیری به عمل می آورند.

 

دمنوش چای سبز

خواص دمنوش چای سبز برای افزایش حافظه

مصرف دمنوش چای سبز سبب تحریک سلول های مغز، به ویژه در بخش های مربوط به حافظه می گردد. همچنین مصرف این دمنوش موجب کاهش میزان استیل کولین در سلول های مغزی گشته و از تخریب و از بین رفتن سلول های مغزی و همچنین بروز بیماری آلزایمر جلوگیری به عمل می آورد.

 

ریختن چای سبز از قوری به فنجان

خواص دمنوش چای سبز برای کنترل دیابت

مصرف دمنوش چای سبز موجب کاهش سطح گلوکز خون می گردد. همچنین وجود مقادیر بالای آنتی اکسیدان موجود در این دمنوش، موجب عملکرد هرچه بهتر پانکراس می شود. در نتیجه انسولین به میزان مرتب تری ترشح شده و تجزیه و جذب شکر بهتر صورت می گیرد. مصرف مرتب دمنوش چای سبز می تواند از ابتلا به بیماری دیابت نیز پیشگیری به عمل آورد.

 

دمنوش گیاهی چای سبز

خواص دمنوش چای سبز برای سلامت قلب

طبق مطالعات انجام شده، مواد شیمیایی موجود در چای سبز مانع از فعالیت نوعی از پروتئین می شوند که تنها پس از رویدادهای استرس آمیز مثل سکته و حمله قلبی فعال می گردد. همچنین مصرف دمنوش چای سبز سبب سرعت بخشیدن به روند بهبود سلول های قلبی شده و صدمات وارد به آن را کاهش می دهد. وجود مقادیر بالای ویتامین و آنتی اکسیدان های قوی موجب کاهش میزان کلسترول در خون گشته و در نتیجه خطر بروز حملات قلبی تا حدود زیادی کاهش می یابد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید