تمامی نکات مهمی که برای رنگ کردن موی آقایان باید بدانید

0
7360
نکاتی مهم برای رنگ کردن موی آقایان

مردان هم رنگ کردن موها را دوست دارند. چه صحبت از نگه داشتن رنگ طبیعی و جوان خود و چه صحبت از امتحان رنگ های شجاعانه باشد، موضوع رنگ کردن موی آقایان روز به روز بیشتر می شود. سلبریتی های بسیاری هستند که رنگ های مختلفی را امتحان کرده و از رنگ های جسورانه ی زیادی استفاده کرده اند.

آرایشگران زیادی هستند که می گویند هیچ دلیلی ندارد که رنگ های تازه را برای ظاهر خود امتحان نکنید. این که در بهترین حالت خود ظاهر شوید به هیچ وجه دخترانه نیست و رنگ کردن موی آقایان واقعا معجزه می کند. البته این موضوع به این معنی نیست که رنگ کردن مو تصمیم آسانی است. در واقع این کار، نوعی سرمایه گذاری است که زمان، تلاش و توجه می طلبد. پس دست خالی به آرایشگاه نروید و برای راهنمایی هایی که برای تصمیم درست به آنها نیاز دارید، به خواندن ادامه دهید.

نکات رنگ کردن موی آقایان

رنگ خود را بشناسید

تا حدی باید کارها را به آرایشگری بسپارید که موهای شما را رنگ می کند. چرا که آن ها در قبال شما مسئولند و مطمئنا نمی خواهند تا زمانی که کاملا راضی باشید آنجا را ترک کنید. اما بهتر است که برای نوع رنگی که می خواهید، تا حدودی ایده ی مشخصی داشته باشید. به طور ایده آل تنها چند عدد عکس از رنگ مویی که دوست دارید پیدا کنید و سپس برای مشورت ابتدایی با آرایشگر خود آن ها را همراه خود داشته باشید. اگر ما بدانیم دقیقا کدام رنگ و سایه را می خواهید، می توانیم بهترین راه را برای اینکه تا حد ممکن به آن نزدیک شوید، پیدا کنیم. بر همین اساس به شما توصیه هایی هم می کنیم.

مطلب مرتبط:  معرفی 15 ماسک موی خانگی برای داشتن موهایی سالم و زیبا

این کار را در خانه امتحان نکنید

همانطور که موهای سرتان را خودتان کوتاه نمی کنید، در مورد رنگ کردن مو هم همین تفکر را داشته باشید. آرایشگران رنگ مو حرفه ای هستند و درباره ی اینکه چطور رنگ را خوب دربیاورند، اطلاعات زیادی دارند. رنگ کردن موی آقایان در سالن آرایش، ممکن است گران باشد اما مهم است اگر بتوانید با یک آرایشگر حرفه ای مشورت کنید تا از درست بودن رنگ مویی که دارید مطمئن شوید و به موهای خود صدمه نزنید. رنگ های درون کاتالوگ همیشه مصنوعی بنظر می رسند و تا زمانی که آن را استفاده نکنید نمی توانید بفهمید که چطور بنظر می آیند.

ظاهری چسبناک ایجاد کنید

بهترین راه برای انتخاب رنگ، این است که ببینید چه چیزی به ظاهر کلی شما می آید. رنگ پوست و بازی با رنگ ها می توانند به شما نشانه هایی بدهند اما یک آرایشگر خوب می تواند به شما کمک کند با رنگ های بیشتری خوب بنظر بیایید. تفکر شما درباره ی استایل شخصی و سلیقه مثل اینکه چطور دوست دارید لباس بپوشید، می تواند رنگ انتخابی شما را مشخص کند. برای مثال اگر استایل شما کمی راحت است، می توانید مدل مویی به همان ترتیب انتخاب کنید. اما اگر کت و شلوار می پوشید و شغلی حرفه ای و مدیریتی دارید، رنگ های درخشان و جیغ، چیزی نیستند که ما آن را توصیه کنیم. رنگ های طبیعی را انتخاب کرده و اگر می خواهید موهای خود را بلوند کنید، حواستان باشد البته نه زمانی که بطور طبیعی بلوند هستید. استایل و لباس ها و موهای انسان باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

مطلب مرتبط:  انواع مدل های بوت مردانه و لباس هایی که می توانید با آن ها ست کنید

جورج کلونی با موهای خاکستریاز رنگ خاکستری نترسید

رنگ کردن موی آقایان تنها برای پوشاندن موهای خاکستری نیست و نباید هم اینطور باشد. مردان با موی خاکستری عالی به نظر می رسند. موی خاکستری، بسیار خاص و جذاب است و خودتان آن را بدست آورده اید؛ پس آن را قبول کنید. اما اگر این رنگ مو چیزی است که به شما نمی آید بهتر است بیشتر آن را استتار کنید تا اینکه کامل بپوشانیدش. هرچه طبیعی تر این کار را انجام دهید بهتر است. ریشه های خاکستری بر روی موهای مشکی خیلی بد بنظر می آید و ظاهر شما را پیرتر از وقتی نشان می دهد که مو های خود را رنگ نکرده بودید.

قبل از رنگ کردن استحمام نکنید

قبل از آنکه نزد آرایشگر خود بروید، حمام نکنید. خودتان باید برای رنگ کردن موی خود از قبل برنامه ریخته باشید. سه یا چهار روز قبل از زمان قرار خود با آرایشگر، دیگر حمام نروید. این کار به روغن های طبیعی اجازه می دهد تا روی مو و پوست سر شما شکل بگیرند و به عنوان محافظی طبیعی برای مواد شیمیایی موجود در رنگ مو استفاده می شوند.

از موهای خود محافظت کنید

رنگ کردن مو می تواند باعث خشکی بیشتر و صدمه به موهای شما شود. اگر موهای در حال ریزشی دارید، باید از پروسه های سنگین رنگ کردن مو دوری کرده و روشی سبک تر را در پیش بگیرید. مطمئنا به مردانی که نگران ریزش موی خود هستند، پروسه دوگانه یعنی استفاده از دکلره و بعد رنگ، توصیه نمی شود. زیرا این مواد به خودی خود می توانند باعث ریزش مو شوند. برای مردانی با هر نوع دیگری از مو، بهتر است که بعد از آرایشگاه، هفته ای یکبار موهای خود را با نرم کننده شست وشو دهند.

مطلب مرتبط:  برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟ 6 ماده موثر بر درمان ریزش مو

رنگ موی خود را نگاه دارید

زمانی که موهای رنگ شده شما عالی و دقیقا مدنظر شما باشد، می خواهید تا زمان ممکن آن رنگ را نگاه دارید. رنگ خوب، به مراقبت خانگی مناسب برای باقی ماندن نیاز دارد. باید از شامپوهایی استفاده کنید که بخصوص برای موهای رنگ شده طراحی شده اند، شامپوهایی که طراوت رنگ مو را نگاه داشته و در برابر کم رنگ شدن و پاک شدن، از آن محافظت می کنند. مطمئن شوید شامپوهایی که استفاده می کنید بدون سولفات می باشند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید