با تمام خواص شگفت انگیز دمنوش به لیمو آشنا شوید

0
782
آشنایی با خواص دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو یکی از دمنوش های دارویی است که عطر و طعم بسیار مطلوبی دارد. از این دمنوش برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله سرماخوردگی استفاده می شود. همچنین مصرف آن برای کاهش وزن نیز مفید است. دمنوش به لیمو خواص آرام بخش داشته و اعصاب و روان را تسکین می بخشد. در ادامه این مقاله با خواص دمنوش به لیمو بیشتر آشنا خواهید شد.

 

دمنوش گیاهی به لیمو

خواص دمنوش به لیمو برای لاغری

چیزی که در ذهن افراد وجود دارد این است که مناسب ترین دمنوش برای لاغری، دمنوش چای سبز است. اما باید بدانید که دمنوش به لیمو نیز اثری مشابه چای سبز دارد. این دمنوش سرشار از ترکیبات ارگانیکی است که باعث می شود اشتهای شما تا حد زیادی کاهش یافته و مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. مصرف این دمنوش موجب افزایش سوخت و ساز بدن شده و به این ترتیب موجب افزایش چربی سوزی می گردد. جالب است بدانید این دمنوش تنها ۲ واحد کالری دارد. پس می تواند یکی از اجزای اصلی دمنوش لاغری تان باشد.

 

گیاه به لیمو و دمنوش آن

خواص دمنوش به لیمو برای سرماخوردگی

عوامل متعددی موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن گشته و باعث می شود تا به سرعت دچار بیماری شوید. مصرف دمنوش به لیمو با افزایش گلبول های سفید، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن گشته و شما را از ابتلا به بیماری های مختلف، خصوصا سرماخوردگی دور می کند. همچنین در طب سنتی نیز از این دمنوش یا خود گیاه آن به عنوان دارویی عرق زا استفاده می شود؛ تعرق نیز باعث کاهش تب و حرارت بدن می گردد. علاوه بر این، مصرف منظم این دمنوش گیاهی برای تسکین سینوس های ملتهب بسیار مفید بوده و برای درمان گلو درد و سرفه نیز بسیار موثر می باشد.

 

یک خانم در حال خواندن کتاب و نوشیدن چای یا دمنوش

خواص دمنوش به لیمو برای آرامش اعصاب

در دوران شلوغ و پرتنش امروزی، استرس و اضطراب به نحوی در زندگی هر یک از ما وجود دارد. یکی از بهترین دمنوش هایی که ممی توانید برای کاهش استرس و اضطراب میل کنید، دمنوش به لیمو است. این دمنوش گیاهی، سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که سبب تعادل هورمونی در بدن شده و استرس را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

دمنوش و گیاه به لیمو

خواص دمنوش به لیمو برای جلوگیری از سرطان

یکی از بیماری هایی که امروزه رواج بسیار زیادی پیدا کرده و قربانیان زیادی دارد، سرطان است. درمان سرطان، پروسه سخت و پیچیده ای است و روش های مربوط به خود را دارد. اما در این بین، روش های طبیعی ساده ای نیز وجود دارند که باعث جلوگیری از بروز این بیماری مهلک می شوند. یکی از این روش ها مصرف دمنوش به لیمو است. مقادیر فراوان آنتی اکسیدان موجود در این دمنوش باعث شده تا بدن بتواند با اصلی ترین دلیل بروز سرطان، یعنی رادیکال های آزاد مبارزه کند.

 

دمنوش به لیمو

خواص دمنوش به لیمو برای قلب

مصرف دمنوش به لیمو باعث کاهش دردهای قفسه سینه که ناشی از مشکلات قلبی هستند می شود. قلب ما بنا به دلایل مختلفی ممکن است گرفته و دچار درد و نارسایی شود. در این شرایط می توانید از این دمنوش پرخاصیت استفاده کرده و به این ترتیب دردهای قلب خود را تا حد زیادی کاهش دهید. به طور کلی مصرف متعادل این دمنوش می تواند مشکلات قلبی را از شما دور کند.

 

چای و دمنوش به لیمو

خواص دمنوش به لیمو برای تقویت عضلات

یکی دیگر از خواص شگفت انگیز این دمنوش گیاهی، تقویت عضلات است. این دمنوش سرشار از آنتی اکسیدان بوده و موجب تقویت عضلات بدن و همچنین افزایش استقامت می گردد، بدون اینکه مانع رشد جسمانی و عضلانی شود. همچنین مصرف دمنوش و گیاه به لیمو، موجب تسکین دردهای مفصلی شده و به بازسازی سریع مفاصل آسیب دیده کمک می کند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید