تمام نکاتی که باید برای انتخاب و خرید عینک مناسب چهره خود بدانید

0
2266
چند نکته مهم برای انتخاب و خرید عینک مناسب چهره شما

برای انتخاب عینک مناسب چهره خود، باید نکات فراوانی را درنظر داشته باشید. لزوما هر عینکی که گران قیمت باشد، عینک خوبی نخواهد بود. برای خرید بهترین و مناسب ترین عینک، به غیر از قیمت و قیافه ی آن، باید به جزئیات دیگری مثل اندازه دسته ها، رنگ و نوع پین ها و بسیاری نکات دیگر توجه داشته باشید. در اینجا تعدادی سؤال رایج وجود دارد که عینک سازان و بنیان گذاران بهترین برند های عینک دنیا در پاسخ دادن به آن ها اتفاق نظر دارند. با مطالعه این مقاله برای تمامی سوالات خود در رابطه با خرید عینک پاسخ خواهید دیافت.

سوال: چرا عینکم بر روی کناره های بینی ام جا می اندازد؟

پاسخ: اگر پین های عینک به خوبی تنظیم نشده باشند یا خیلی سفت و محکم باشند، تمام فشار عینک به جای اینکه به طور مساوی روی بینی، دسته های عینک و گوش ها تقسیم شود روی بینی وارد می شود و جا می اندازد. این مشکل می تواند به راحتی با تنظیم پین ها توسط عینک ساز حل شود.

سوال: چرا عینکم پشت گوشم را درد می آورد؟

پاسخ: اگر دسته ی عینک بیش از حد دور گوش ها سفت شود، درد غیرقابل تحملی پشت آن ها ایجاد خواهد شد و جای عمیقی بر روی بینی شما می اندازد. با شل کردن دسته ها و تنظیم آن ها این مشکل حل می شود.

سوال: وقتی می خواهم عینک مطالعه ی بدون نسخه پزشک بخرم چه شماره ای باید انتخاب کنم؟

پاسخ: عینک های حاضر و آماده فقط برای مواقع اضطراری مناسب اند چون نمی توانند به اندازه ی نمره واقعی چشم شما باشند. اما در صورت خرید آن ها همیشه بهتر است یک نمره پایین تر یا بالاتر از نمره چشم شما باشند. برای این کار کتاب یا مجله ای بردارید و با پایین ترین شماره عینکی که وجود دارد سعی کنید آن را بخوانید.

مطلب مرتبط:  نکات انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق - راهنمای کامل خانم ها و آقایان

سوال: چطور عینکم را تمیز کنم و تمیز نگهش دارم؟

پاسخ: بهترین راه حل استفاده از نوعی لیکوئید شوینده است که خودتان می توانید آن را درست کنید. عینک خود را زیر شیر آب بگیرید، یک قطره کوچک مایع ظرفشویی روی نوک انگشتانتان بریزید و آن را به لنزها بمالید. بعد با آب گرم آن را شسته و با یک پارچه ی میکروفایبر خشک کنید. از آنجا که بیشتر لنزها در حال حاضر لایه ضدخش و ضد انعکاس دارند، باید آن ها را از مواد شیمیایی و دماهای بالا دور نگه داشت.

سوال: برای اینکه عینکی پیدا کنم که از روی بینی ام سر نخورد چکار کنم؟

پاسخ: برای خرید عینک بایستی پهنای فریم، سایز پل عینک و نسبت عینک با صورت در نظر گرفته شود. بیشتر مواقع به تنها چیزی که نیاز دارید تنظیم عینک توسط عینک ساز است و بدین ترتیب عینک دیگر سر نمی خورد.

استایل یک خانم با عینکسوال: چرا فریم های تیتانیوم اینقدر گران اند و آیا ارزش این همه پول را دارند؟

پاسخ: تیتانیوم یک ماده ی سبک، مقاوم و منعطف است که دچار فرسایش نمی شود و برای افرادی مناسب است که به فلزات حساسیت دارند. اگر می خواهید فریم فلزی تهیه کنید فریم های تیتانیوم علیرغم قیمت بالایشان، ارزش خرید را دارند؛ چون ماندگاری بیشتری نسبت به فریم های معمولی دارند.

سوال: مسئله ی سن برای انجام عمل لیزیک چگونه است؟

پاسخ: به لحاظ فنی سن بالا مشکلی ایجاد نمی کند؛ اما نیاز است پیر چشمی را در نظر گرفت. یعنی شخص ممکن است نیاز داشته باشد برای مطالعه عینک بزند یا عمل مونوویژن که اصلاح دید تک چشمی است، انجام دهد. همچنین ممکن است احتمال آب مروارید یا سایر بیماری های چشمی وجود داشته باشد اما اگر چشمان شما سالم اند، برای انجام عمل لیزیک محدودیت سنی وجود ندارد.

مطلب مرتبط:  ست کردن کت بلیزر زنانه مطابق با ترندهای سال برای داشتن استایلی به روز

سوال: چطور برای صورت خود فریم مناسب عینک انتخاب کنیم؟

پاسخ: قسمت بالایی فریم عینک باید موازی خط ابروی شما باشد. سعی کنید ابروی شما زیادی در بالا یا پایین فریم قرار نگیرد؛ مثلا عینک آفتابی باید همیشه ابروهای شما را بپوشاند، در غیر این صورت قیافه ی شما کارتونی می شود. چشم ها باید وسط هر فریم قرار گیرند.

سعی نکنید فریم خود را با فرم صورتتان هماهنگ کنید؛ شاید صورت کشیده و مستطیلی داشته باشید اما اگر بینی بزرگی دارید باید روی این ویژگی خود تمرکز کنید. رنگ هایی که با رنگ چشم شما مطابقت دارند، رنگ چشم های شما را بیشتر جلوه می دهند.

سؤال: چطور با عینک آرایش کنیم؟

پاسخ: عینک خود را تا انتهای بینی به عقب ببرید و یک آینه زیر صورتتان بگذارید. از زیر عینک به آینه نگاه کنید و آرایش خود را انجام دهید. برای اینکه چشمهای شما زیر فریم عینک گم نشوند، کشیدن خط چشم ضروری است. برای اینکه چشم ها جلوه ی بیشتری داشته باشند از یک درجه خط چشم تیره تر از همیشه استفاده کنید.

لنزهای شیشه ای، تیرگی زیر چشم ها و تغییرات رنگ پوست را بیشتر جلوه می دهند؛ پس هیچگاه استفاده از کانسیلر برای زیر چشم های خود را فراموش نکنید.

فراموش نکنید ابروهای خود را پر کنید تا عینک شما بیشترین توجه را در صورت به خود جلب نکند. اگر عینکی با فریم پهن دارید می توانید با آرایش غلیظ تر آن را متعادل کنید.

استایل یک خانم با موهای بنفش و عینکنکات انتخاب عینک مناسب چهره

عینک مناسب صورت های گرد

از استفاده از عینک هایی با فریم گرد خودداری کنید و در عوض فریم های زاویه داری انتخاب کنید که به صورت شما جلوه می دهد. عینک گربه ای برای شما عالی خواهد بود.

مطلب مرتبط:  ست لباس زنانه به سبک بوهمین

عینک مناسب صورت های بیضی

بیشتر عینک ها به صورت های کشیده و لاغر می آیند؛ بنابراین روی فریم هایی تمرکز کنید که اعضای صورت شما را درشت تر جلوه می دهند. از فریم های نازکی که صورت شما را کشیده تر می کنند خودداری کنید.

عینک مناسب صورت های قلبی شکل

چانه ی نوک تیز خود را با فریمی که قسمت پایین آن ضخیم تر است بالانس کنید و به صورت خود پهنا ببخشید.

عینک مناسب بینی های بزرگ

فریم هایی انتخاب کنید که پل آن ها پایین باشد تا بینی شما کوچک تر نشان داده شود.

عینک مناسب موهایی با چتری های کوتاه

عینکی انتخاب کنید که فریمی تیره و دسته های صاف و محکم داشته باشد. به سمت فریم های شفاف نروید چون پیشانی شما را بلندتر جلوه می دهند.

عینک مناسب چشم های نزدیک به هم

سعی کنید فریم عینکی که انتخاب کنید که پین های آن تیره نباشد. این باعث می شود توجه به سمت مرکز صورت جلب شود. در عوض فریم های بزرگ تر یا فریم هایی با تزئینات روی دسته انتخاب کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید