آموزش تمیز کردن کیف های کرباسی یا کتان

0
40

کیف های کرباسی به علت ظاهر شیک و کلاسیکشان و قابلیت استفاده مجدد، در حال بدست آوردنِ محبوبیت دوباره ی خود هستند، بسیاری از آیکون های سَبک و استایل قبلا از این کیف ها استفاده کرده اند و باز هم از کیف هایی که از کرباس ساخته شده است، بدلیل استحکامشان استفاده خواهند کرد. سایش عادی ، و پاره شدن اجتناب ناپذیر است، با این حال، لکه هایی مانند شکلات و لکه های سرسخت جوهر می توانند از لحاظ بصری ناپسند باشند، اما هنگامی که از این دستورالعمل های معرفی شده برای تمیز کردن کیف پیروی کنید، ظاهر اصلی کیف را به حالت اول بر خواهید گردانند.

کیف کرباسی

اقدامات و کار هایی برای قبل از تمیز کردن

در اینجا چند مورد که باید قبل از تمیز کردن کیف کرباسی انجام دهید ، شامل موارد زیر است:

تمام جیب های کیف را خالی کنید، تمام قفل ها و زیپ ها را درآوری، کیف را بر عکس کنید و بتکانید تا خاک ها بیرون بریزد، هر منگوله، لوازم های تزئینی و زیور آلات را که قابل جابجایی و قابل شستشو نیست را درآورید، اگر کیف ، محفظه داخلی دارد ، آن را بردارید، کیف را برای هر برچسب با دستورالعمل های مراقبتی بررسی کنید و به ترتیب آن ها عمل کنید.

برای لکه های سخت ، قبل از شستن کیف، به طور جداگانه لکه ها را از بین ببرید، لکه ها را با مواد شوینده ملایم تمیز کنید، تلاش برای شناسایی نوع رنگ انجام این کار ، شما را قادر می سازد تا روش صحیح حذف لکه ها را بیابید.

مطلب مرتبط:  چگونه کیف مناسب با استایلمان انتخاب کنیم؟

کیف کرباسی

راه درست برای تمیز کردن کیف کرباسی در خانه

در این بخش چگونگی تمیز کردن یک کیف کرباسی را در سه مرحله ساده خواهید آموخت.

لوازم مورد نیاز شما:

  • صابون مایع ظرف شویی – ۲ قطره
  • آب – ¼ فنجان
  • مسواک قدیمی
  • پارچه نرم و تمیز

گام اول:صابون مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنید، دو قطره صابون مایع ظرفشویی با ¼ فنجان آب ترکیب کنید، هر دو مواد را خوب مخلوط کنید.

گام دوم:یک پارچه تمیز را در آب بشویید و کیفتان را پاک کنید، یک پارچه سفید تمیز را در آب خیس فرو ببرید و آن را در بیاورید بیرونِ کیف کرباسی خود را با استفاده از پارچه پاک کنید ، تا از گرد و غبار بیرونی خلاص شوید.

کیف های کرباسی

گام ۳:استفاده از یک مسواک برای پاک کردن لکه ها

با استفاده از مسواک، لایه بیرونی کیف کرباسی خود را پاک کنید، اگر لکه ها باقی ماند، چند قطره صابون مایع ظرفشویی را به طور مستقیم بر روی لکه ها اضافه کنید و آن را پاک کنید، این کار را تا وقتی که آبی که از کیف خارج میشود ، تمیز باشد ادامه دهید، این یک مرحله حیاتی است؛ چرا که هر چه از صابون مایع که روی پارچه باقی بماند ، ایجاد لکه می کند، سپس اجازه دهید کیف در جای خنک و دور از نور مستقیم خورشید یا گرما خشک شود، زیرا ممکن است رنگ کیف را از بین ببرد، اگر کیف شکل و حالت خود را از دست داد، درون آن را با دستمال کاغذی یا روزنامه پر کنید.

مطلب مرتبط:  حقایق جالب درباره کیف زنانه که نمیدانستید!

تمیز کردن کیف کتان

برخی نکات مفید برای تمیز کردن کیف کرباسی

همیشه کیف خود را با دست بشویید تا دوباره به حالت اولیه بازگردد. برای پاک کردن کیف از پارچه رنگی استفاده نکنید، زیرا ممکن است روی کیفتان رنگ پس دهد.

اطمینان حاصل کنید که فقط از دستمال کاغذی سفید برای پر کردن کیف استفاده کرده باشید، از روزنامه استفاده نکنید ، زیرا جوهر ممکن است در هنگام رطوبت به داخل کیف رنگ پس دهد.

کیف را در حالی که مرطوب است استفاده نکنید ، زیرا می تواند لکه ها و عطرها را سریع تر از پارچه های خشک به خود جذب کند.

از یک پولیش فلز با کیفیت خوب برای قسمت های آهنی کیف های دست ساز ، برای بازگرداندن درخشش آن استفاده کنید، پولیش فلز را برای کیف های فابریک و نو استفاده نکنید، زیرا باعث تغییر رنگ آن خواهد شد.

منبع: نمناک

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید