کت و شلوار جزء مهمترین و معمولاً گران قیمت ترین لباس ها در کمد لباس هر مرد است. لذا باید از آن کاملاً مراقب کرده و بطور ویژه به آن رسیدگی کنید. برای نگهداری کت و شلوار تان، موارد زیر را مدنظر داشته باشید.

1

استفاده از چوب لباسی

آویزان کردن کت و شلوار برای مراقبت کردن از آن امری بسیار مهم است. چوب لباسی ای را انتخاب کنید که کاملاً استاندارد بوده و بتواند حالت کت و شلوارتان را حفظ کند و موجب از ریخت افتادگی کت و شلوار شما مخصوصاً در ناحیه شانه ها نشود. چوب لباسی مخصوص لت و شلوار معمولا در ناحیه شانه پهن تر بوده و مکانیزمی برای ثابت نگه داشتن شلوار در آن تعبیه شده است. بعلاوه حلقه بالای چوب لباسی مخصوص کت و شلوار معمولا قابلیت چرخش دارد تا بتواند در موقیعت های گوناگون مانند داخل کمد یا ماشین مورد استفاده قرار گیرد.

2

عدم خشکشویی مکرر

به طور کلی، کت و شلوار را خیلی دیر به دیر باید شست. بهترین زمان برای شستن کت و شلوار بسته به میزان استفاده شما متفاوت است، اما در صورتی که بصورت روزمره کت و شلوار خود را نمی پوشید، بهتر است آن را کمتر از هر ۶ ماه یکبار به خشکشویی نفرستید تا به هیچ عنوان حالت کت و شلوارتان عوض نشود. علت این توصیه این است که مواد شیمیایی مورد استفاده در خشکشویی، موجب ضغیف یا خراب شدن جنس پارچه شده و به مرور زمان به کت و شلوار آسیب می رساند.

3

استفاده از بخار بجای اتوی مستقیم

برای از بین بردن چروک لباس هایتان، از اتوهای آهنی استفاده نکنید. چراکه این اتوها به لباس شما صدمه وارد کرده و پارچه آن را خراب می کند. توصیه می شود برای اتو کردن لباس هایی که برایتان مهم هستند، خصوصاً کت و شلوار، از اتو بخار و پرس استفاده کنید. از دستگاه بخارشور نیز می توان برای از بین بردن چروک کت و شلوار استفاده کرد.

مطلب مرتبط:  چگونه ساعت مچی مناسب برای سایز مچ خود را انتخاب کنیم؟
4

خرید شلوار اضافه

نشست و برخاست زیاد در طی روز، موجب از بین رفتن سریعتر شلوار نسبت به کت می شود. به همین دلیل است که توصیه می شود حتماً از ۲ شلوار برای یک کت به صورت گردشی استفاده کنید تا شلوارِ کت شما، دیرتر دچار ساییدگی شود. اگر از شلواری به جز شلوار اصلی کت و شلوار خود استفاده می کنید، مراقب باشید تا به لحاظ رنگ و جنس پارچه بین شلوار و کت تناسب وجود داشته باشد.

5

استفاده نکردن از جیب کت

سعی کنید تا جایی که می توانید از کت جیبتان استفاده نکنید و وسایل مورد نیاز مثل سوییچ و کیف پولتان را در یک کیف دستی قرار دهید. استفاده از جیب کت یا شلوارتان، باعث کشیده شدن الیاف پارچه در آن ناحیه شده و فرم جیب شما را آویزان و نامناسب نشان می دهد. همچنین زمانی که میخواهید کت و شلوارتان را آویزان کنید، از خالی بودن جیب های آن، اطمینان حاصل کنید. معمولا جیب های کت در هنگام خرید بسته هستند. به شما توصیه می کنیم آنها را باز نکنید تا در هنگام فعالیت های روزانه چیزی را بصورت نا خودآگاه در جیب کت خود قرار ندهید.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید