جای جوش صورت خود را با این ماسک طبیعی از بین ببرید

0
376
6 ماسک طبیعی برای از بین بردن جای جوش صورت

بروز جوش ها بسیار ساده و آسان اتفاق می افتد. اما از بین بردن جایی که از آن باقی می ماند چطور؟ اکثر افراد برای خلاص شدن از شر جوش های صورت، آن ها را دستکاری کرده یا فشار می دهند! همین حرکت موجب می شود که جای جوش صورت گاه برای مدت طولانی روی پوست شما باقی بماند. گاهی هم حتی بدون اینکه جوش هایتان را دستکاری کرده باشید، بعد از اینکه جوش ها از بین می روند، باز هم جای آن ها روی پوستتان باقی می ماند.

ما در این مقاله موادی طبیعی و ساده برای از بین بردن جای جوش صورت را به شما پیشنهاد می کنیم.

۶ ماسک طبیعی برای از بین بردن جای جوش صورت

1چای سبز

یک قوری چای سبز را بجوشانید  و کنار بگذارید تا خنک شود. سپس تکه های پنبه را به چای آغشته کرده و روی نواحی از پوستتان که جای جوش دارد قرار دهید. چای سبز را می توانید در طی شبانه روز هر اندازه که بخواهید استفاده کنید و حتی دیگر آن را نشوئید. چای سبز به عنوان نوعی آنتی اکسیدان، برای نرمی و شادابی پوست و همچنین از بین بردن جای جوش صورت بسیار مفید و مناسب است.

2زردچوبه

پودر زردچوبه را با عصاره نعناع مخلوط کنید و به هم بزنید تا یکدست و یکنواخت شود. سپس ماسک تهیه شده را روی نواحی آسیب دیده پوستتان قرار دهید و پس از گذشت ۲۰ دقیقه با آب گرم بشوئید.

4گلاب

مقداری روغن چوب صندل را با گلاب مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. این محلول را شب ها قبل از خواب روی نواحی آسیب دیده پوستتان زده و صبح روز بعد با آب خنک بشوئید. گلاب ماده ای مناسب برای از بین بردن باکتری ها بوده و چوب صندل هم خاصیت  خنک سازی دارد که هر دو برای کاهش التهابات پوست بسیار مفید است.طبیعتاً محلولی که حاوی هر دوی این موارد باشد نتیجه را دوچندان خواهد کرد.

5شنبلیله

دانه های رسیده شنبلیله را به حالت پودر درآورید و آن را با آب مخلوط کنید. این محلول را روی پوستتان قرار داده و تا زمانی که می توانید، آن را روی پوستتان تحمل کنید. این ترکیب را هر چند مرتبه که بخواهید می توانید در طی روز مورد استفاده قرار دهید.

همچنین می توانید دانه های شنبلیله را در مقداری آب جوش بریزید و با هم مخلوط کنید. دست نگه دارید تا خنک شود و سپس آن را به پوست خود بزنید.

شنبلیله یکی از مواد طبیعی مناسب و مفید و در دسترس است که می توان برای از بین بردن جای جوش صورت شما مورد استفاده قرار داد.

6ماست و خیار

آب یک عدد خیار متوسط را بگیرید. سپس مقداری ماست در یک ظرف بریزید و آب خیار را به آن اضافه کنید. آن ها را با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکنواخت شود. سپس ماسک تهیه شده را روی جای جوش هایتان بزنید و بعد از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

خیار سرشار از ویتامین A ، B1 و C می باشد که کمک فراوانی به کمرنگ کردن لکه های پوستی و جای جوش می کند.

مطلب مرتبط:  10 دستورالعمل خانگی برای ماسک ضد چروک صورت

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید