خط چشم، قسمت مهمی از لوازم آرایش های یک خانم به حساب می رود؛ این ابزار چشم ها را بازتر کرده و باعث می شود توجه ها به یکی از زیباترین قسمت های صورت یک فرد جلب شود. اما کافی است که یک قطره اشک بریزید یا حتی بدتر، به هر دلیلی به گریه بیافتید تا خط چشم شما سرازیر شده و پخش شود. البته تنها به سیلی از اشک برای این اتفاق نیاز نیست، بلکه اگر زیر باران گیر کنید یا روز بسیار گرمی پیش رو داشته باشید، این اتفاق رخ می دهد و با خط چشمی از هم پاشیده و چشم هایی سیاه مواجه می شوید. بنابراین توصیه می کنیم که این 8 نکته را بخوانید تا راه های جلوگیری از ریختن خط چشم را دریابید.

نکات ساده برای جلوگیری از ریختن خط چشم :

بخشی از صورت یک خانم در حال کشیدن خط چشمخط چشم های ارزان نخرید

از آنجا که خط چشم یکی از مهمترین آیتم های کیف لوازم آرایشی شماست، باید برایش هزینه کنید و بهترین برند موجود را خریداری کنید. برندهای ارزان تری هم هستند که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید اما انتظار نداشته باشید که تحت شرایط مختلف پخش نشوند. پس اگر به دنبال جلوگیری از ریختن خط چشم تان هستید، حتما نوع مرغوب آن را تهیه کنید. بهترین روش این است که یک برند عالی بخرید و از آن برای مراسم و مهمانی ها استفاده کنید و در کنار آن یک برند ارزان تر تهیه کنید تا برای آرایش روزمره آن را به کار ببرید.

خط چشم را با سایه چشم استفاده کنید

یک روش مؤثر برای جلوگیری از ریختن خط چشم ، این است که آن را به همراه سایه چشم استفاده کنید. از یک براش آرایشی باریک کمک بگیرید و کمی سایه چشم همرنگ با خط چشم خود، در بالای آن بزنید. این کار کمک می کند خط چشم در جای خودش بماند حتی اگر خط چشم شما کمی نم داشته باشد.

زیر خط چشم از کانسیلر استفاده کنید

برای اینکه اجازه ندهید خط چشم شما در زیر چشم پخش شود، می توانید از کمی کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر، خطوط زیر چشم را یکدست می کند و باعث جلوگیری از سرازیر شدن خط چشم به درون آنها می شود. به این نکته توجه کنید که هنگام استفاده از کانسیلر، پنکیک های مات به کار ببرید.

از خط چشم های مدادی استفاده کنید

احتمال پخش شدن، در خط چشم های مایع بیشتر است. به خصوص اگر بخواهید با آن ها خطوط سنگین و تیره ایجاد کنید. اگر از خط چشم زیاد استفاده می کنید، بهتر است خط چشم های مدادی ضد آبی تهیه کنید که برای مدت طولانی تری روی چشم شما باقی می مانند.

پوست را برای آرایش آماده کنید

همیشه قبل از آرایش کردن، پوست را تمیز و پاکسازی کنید. پوست شما به طور مداوم، در حال ترشح روغن های طبیعی بوده و در خود کثیفی و گرد و غبار جمع می کند. اگر بر روی این کثیفی ها از خط چشم استفاده کنید، به خوبی روی چشم شما جا نمیافتد و احتمال لک شدن و پخش شدنش بیشتر می شود. پس، بعد از آنکه پوست خود را تمیز کردید، قبل از اینکه سایه چشم و خط چشم خود را استفاده کنید، مقداری پرایمر چشم به پلک های خود بزنید تا پوست را برای یک آرایش مناسب و ماندگار آماده کنید، آرایشی که تا پایان روز باقی بماند.

بر روی پلک ها مرطوب کننده نزنید

هنگام استفاده از مرطوب کننده، آن را به چشم های خود نزنید؛ زیرا استفاده از مرطوب کننده، بعد از پاک کردن پوست، مانند روغن های طبیعی پوست عمل می کند و باعث می شود تا خط چشم شما لک شده و سرازیر شود.

از فرمول های مختلف استفاده کنید

خط چشم ها انواع مختلفی دارند. شما می توانید آنها را به شکل های ژل، مایع، مداد و مداد شمعی بگیرید که هر کدام از آن ها بر روی پوست های مختلف تأثیر متفاوتی دارند. اگر خط چشم شما همیشه پخش می شود، نوع آن را عوض کنید. بصورت کلی، هرچقدر پوست صورت شما چرب تر باشد، باید سراغ خط چشم های جامد و محکم تری بروید. اگر هیچکدام از آنها کمکی نکرد، سراغ انواع ضد آب آن بروید. اگرچه این خط چشم ها به سادگی پاک نمی شوند، اما در عوض، در طول روز سرجایشان باقی می مانند.

از تثبیت کننده صورت استفاده کنید

زمانی که آرایش چشم خود را تمام کردید، از پودر تثبیت کننده استفاده کنید و کمی از آن را بر روی صورت خود بزنید. این کار، آرایش شما را برای مدت بیشتری سر جای خود نگه می دارد. می توانید کمی از آن را به طور مخصوص بر روی چشم استفاده و آن را محو کنید.