تقویت مو ها با استفاده از روش های خانگی ساده – معرفی ۵ روش

0
1843
تقویت مو با روش های خانگی

برای داشتن موهایی سالم باید تغذیه مناسبی داشته باشید تا خون به راحتی در پوست سر شما جریان داشته باشد. یکی از عوامل مهمی که باید مدنظر داشته باشید بهداشت و نظافت موی سر است. پس به طورمرتب و در فواصل زمانی کوتاه موهای خود را بشویید و از شامپوهایی مناسب با نوع موی خود استفاده کنید. ریزش مو یک امر طبیعی است و بهتر است پیش از آن که اتفاق بیفتد به فکرش بوده و پیشگیری های لازم جهت کاهش آن را به عمل آوریم. در اینجا برخی از روش های آسان و موثر خانگی برای تقویت مو های شما را گردآوری کرده ایم:

1تقویت مو با پیاز

پیاز به طرز معجزه آسایی موجب تقویت موی سر می شود. برای از بین بردن میکروب های سر می توانید آب پیاز را به مدت نیم ساعت به پوست سر مالیده و سپس به آسانی با استفاده از آب آن را بشویید. مصرف پیاز موجب افزایش گردش خون در موهای شما می شود.

2تقویت مو با سفیده ی تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ سرشار از ویتامین و پروتیین بوده و به همین دلیل است که می تواند موهای شما را براق و درخشنده کند. سفیده تخم مرغ را به پوست سر و ریشه موهای خود زده و بگذارید ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند و سپس آن را بشویید.اگر از این روش هر هفته تنها ۱ مرتبه استفاده کنید سریعاً تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

3تقویت مو با کشک:

کشک ترکیباتی دارد که می تواند به آسانی موهای شما را لطیف و براق کند. از کشک به ۲ روش می توانید استفاده کنید. یکی اینکه آن را به طور مستقیم روی پوست سر خود بزنید. روش دیگر که قطعاً روش موثرتری خواهد بود، اضافه کردن ۱ قاشق سوپ خوری عسل به ۲ قاشق سوپ خوری کشک می باشد. هر ۲ مدل ماسک را می توانید پس از ۳۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

مطلب مرتبط:  روش هایی برای از بین بردن چین و چروک دور لب

4تقویت مو با چای

چای به دلیل دارا بودن انواع گسه ( تانن ) می تواند رشد موی سر را افزایش داده و همچنین عفونت پوسته سر را از بین ببرد. در یک فنجان آب جوش، سه قاشق چای اضافه کرده و صبر کنید تا دم بیاید. سپس تمامی تفاله های چای را جدا کرده و یک عدد لیموترش تازه درآن بچکانید. محلول را به خوبی به هم بزنید. موهای خود را با شامپویی که همیشه استفاده می کنید بشویید و آبکشی کنید. سپس موهایتان را با ماسک ترکیبی شست و شو داده و بار دیگر با آب بشویید. پس از انجام این کار از شامپو کردن مجدد مو خودداری کنید.

5تقویت مو با سرکه سیب

سرکه سیب باعث نرمی مو شده و ریزش آن را به حد چشم گیری کاهش می دهد. آب ولرم را به نسبت یک به یک با سرکه مخلوط کنید. شما می توانید این محلول را به ۲ طریق روی سر بمالید. یکی به طور مستقیم که می بایست مقدار کمی از محلول را روی سر ریخته و ماساژ دهید. روش دوم که بهتر و موثرتر است استفاده از یک بطری اسپری است. به این صورت که محلول را در بطری ریخته و به پوست سر و موها اسپری کنید. در هر ۲ روش پس از ۵ دقیقه موهای خود را بشویید. استفاده ۲ مرتبه در هفته از این ماسک نتیجه ای بهتر را برای شما رقم خواهد زد.

 

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید