جلوگیری از پوسته پوسته شدن لب با کمک ۱۰ درمان طبیعی

0
10006
درمان های طبیعی برای پوسته پوسته شدن لب

هنگامی که هوا سرد می شود، خشکی هوا و باد های سرد، می توانند به سرعت باعث پوسته پوسته شدن لب ها شده و آنها را بسیار دردناک کند. بخشی از مشکل این است که پوست لبها نازک است و به صورت خودکار برای خودش چربی تولید نمی کند؛ به همین دلیل مرطوب کردن لب ها به خصوص در زمستان مهم تر می شود. برخی از مردم بیشتر از بقیه از لب های خشک رنج می برند؛ اگر شما هم جزئی از آن ها هستید و همیشه در زمستان لب های خشک و ترک خورده دارید، در اینجا چند راهنمایی ساده داریم که به شما کمک می کنند.

۱۰ درمان طبیعی برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن لب

۱٫ شب ها از مرطوب کننده ی هوا استفاده کنید

همانطور که مراقبت از پوست در فصل زمستان ، لازم و ضروری ست، مراقبت از لب ها هم ضروری ست. باد سرد لب های شما را خشک می کند و این مشکل بر اثر خشک کنندگی وسایل گرمایشی داخل خانه بدتر هم می شود. برای آنکه به لبها فرصت دهید در طول شب خودشان را احیا کنند، از یک دستگاه مرطوب کننده ی هوا در اتاق خود استفاده کنید. بعد از آن متوجه می شوید که این کار در درمان خشکی پوست دست و صورتتان نیز مؤثر خواهد بود.

۲٫ قبل از شستن صورت، از کرم لب استفاده کنید.

مواد اولیه ی درون صابون ها و پاک کننده های صورت، لب های خشک را تحریک کرده و به دردناک تر شدن آن ها دامن می زنند. قبل از آنکه صورت خود را بشویید، از کمی کرم لب استفاده کنید تا از لب ها، در برابر اثر خشک کنندگی موادی که در این پاک کننده ها وجود دارند، مانند سالیسیلیک اسید و بنزویل پروکسید محافظت کنید. ممکن است در ظاهر کاری بیهوده باشد اما واقعا به شما کمک می کند.

مطلب مرتبط:  رشد ناخن در یک هفته - معرفی راهکار هایی برای بلند شدن سریع ناخن ها

۳٫ از زبان زدن به لب های خود خود داری کنید

زمانی که لب های شما خشک می شوند، ممکن است خیس کردن لب ها به صورت موقت به شما آرامش دهد اما بالاخره باعث بدتر شدن وضعیت آن ها خواهد شد. آب دهان حاوی اسید هایی است که برای نابود کردن خوراکی ها مورد استفاده قرار می گیرند و اگر لب ها را با آن خیس کنید، بر روی لب ها خشک شده و آنها را دردناک تر می کنند. این کار همچنین چربی طبیعی روی آنها را هم از بین می برد.

۴٫ پیلینگ یا لایه برداری کنید

پیلینگ کردن لب ها پوست های مرده را جدا کرده، لب ها را پاک می کند و آنها را در مقابل کرم های لب و مرطوب کننده ها تاثیرپذیرتر می سازد. اگر لبهای خود را با موادی مانند عسل و شکر لایه برداری کنید، ظاهر بهتری پیدا کرده و خیلی نرم تر و براق تر خواهد شد.

یک خانم با لب های خشک۵٫ از روغن دانه ی چیا استفاده کنید

یک روش درمان طبیعی برای از بین بردن خشکی لب، استفاده از روغن چیا می باشد. این روغن سرشار از اسید های چرب می باشد، می تواند واقعا برای درمان و همچنین جلوگیری از پوسته پوسته شدن لب ها و خشکی آنها شگفت انگیز باشد. اگر در خانه نشسته اید و در حال تماشای تلویزیون هستید، از این فرصت استفاده کنید و روغن چیا را بر روی لبهای پوسته پوسته شده ی خود بمالید تا به سرعت رطوبت به آنها برگردد. لایه ای کامل از این روغن را بر روی لبهای خود بمالید و سپس بخوابید و مراقب باشید که آن را نخورید. این کار فرصت زیادی به روغن می دهد تا جذب پوستتان شود.

مطلب مرتبط:  معرفی 20 ماسک زردچوبه و بررسی تمامی فواید و مضرات این ماده برای پوست

۶٫ شال بپوشید

راحت ترین روش برای درمان و جلوگیری از پوسته پوسته شدن لب ها این است که در همان ابتدا از وقوع آن جلوگیری کنید. اگر در یک روز سرد بیرون می روید، از یک شال گردن استفاده کنید و همینطور که آن را دور گردن خود می پیچید، بر روی دهانتان بکشید. این کار ساده ترین روش برای جلوگیری از رسیدن باد به لبها و خشک شدن آنهاست.

۷٫ از روغن کرچک استفاده کنید

روغن کرچک یکی از بهترین درمان های طبیعی است که می توانید از آن هم برای محافظت از لب ها در برابر باد و هم برای احیای آنها اگر ترک خورده و دردناک می باشند، استفاده کنید. چند بار در روز، کمی روغن کرچک بر روی لب های خود بزنید تا با اینکار، از لب ها در برابر سرما محافظت کرده و رطوبت آنها را نگاه دارید. همچنین می توانید قبل از خواب از روغن کرچک استفاده کنید و اجازه دهید در طول شب جذب پوست شود.

۸٫ گلاب و عسل

ترکیبی از گلاب و عسل، یک مرطوب کننده ی عالی برای لب ها می سازد که یک درمان طبیعی بسیار مناسب برای پوسته پوسته شدن لب ها نیز می باشد. یک قاشق چایخوری عسل را با یک قاشق چایخوری گلاب ترکیب کنید و آن را بر روی لب های خود استفاده کنید و بگذارید برای حداقل ۱۵ دقیقه به همان حالت باقی بماند. اگر هر روز این کار را انجام دهید، لب های دردناک و ترک خورده ی شما درمان شده و به لب هایی نرم و براق تبدیل می شوند.

مطلب مرتبط:  چه خوراکی هایی باعث شادابی پوست می شوند؟ معرفی مواد غذایی مفید برای پوست

۹٫ پوست لب هایتان را نکَنید

ممکن است حتی متوجه نشوید که در حال انجام این کار هستید اما سعی کنید آن تکه های پوست رو لب هایتان را گاز نگیرید یا با انگشتتان آنها را نکنید. تا زمانی که به خانه می رسید صبر کنید و سپس با ملایمت لب تان را پیلینگ کنید؛ وگرنه کندن پوست لب، همه چیز را بدتر می کند. این کار باعث می شود لبهای شما در بیشتر مواقع خون ریزی کند و در برابر عفونت هم آسیب پذیر شود.

۱۰٫ از بینی نفس بکشید

زمانی که در هوای سرد بیرون هستید، سعی کنید از دهان نفس نکشید زیرا زمانی که این کار را می کنید، هوای سرد و خشک را به سمت لب های خود جذب می کنید. همانطور که گفتیم، یک شال دور صورت خود بپیچید و از بینی تان نفس بکشید تا در تمام زمستان لب هایی نرم و براق داشته باشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید