جوان سازی صورت با رعایت ۸ نکته آرایشی ساده

0
2586
جوان سازی صورت با رعایت 8 نکته آرایشی ساده

رسیدگی به پوست، بدن و ذهن مهم است و داشتن رویکرد ذهنی مثبت می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. داشتن این چیزها به شما کمک می کند احساس جوانی کنید و جوان تر به نظر برسید. اما کلی نکات آرایشی هم وجود دارد که به جوان سازی صورت کمک می کنند. علاوه بر نوشیدن مقدار زیادی آب و پرهیز از غذاهای چرب و سرخ کرده، می توانید از محصولات آرایشی هم برای جوان سازی صورت خود استفاده کنید. داشتن یک سبک زندگی سالم و دانش اینکه چطور از محصولات مراقبت از پوست و سایه های رنگی استفاده کنید مهم ترین بخش های این کار هستند. اگر هر دوی آن ها را با هم انجام دهید، ظاهری جوان و شاداب خواهید داشت. پس این نکات اساسی را امتحان کنید!

نکات آرایشی برای جوان سازی صورت

1از اکلیل استفاده نکنید

اکلیل داخل خطوط ریز پوست می رود و آن ها را واضح تر می کند. پس بهتر است از سایه های اکلیلی پرهیز کنید هرچقدر هم که پودری و لطیف باشند. اکلیل بیشتر به درد صورت های خیلی جوان می خورد. اگر بالای ۳۰ سال سن دارید واضح است که دارید کلی تلاش می کنید جوان تر به نظر برسید. اما اکلیل درست عکس هدفتان عمل می کند، مگر نه؟ اگر اکلیل نزنید با این مشکل مواجه نخواهید شد. به جای اکلیل می توانید از سایه رنگی پودری یا کرمی براق استفاده کنید.


2از لوازم آرایش منعکس کننده نور بهره گیرید

کرم پودرهای مایعی که خاصیت انعکاس نور دارند همیشه راه آسان و زیبایی برای جوان سازی صورت شما هستند. این محصولات درخششی به روشنی شبنم و صورتی صاف و یکدست برای اجرای مراحل بعدی آرایش ایجاد می کند. کرم پودر روشن انتخاب کنید و با یک اسفنج تخم مرغی شکل آن را به صورتتان بزنید تا بتوانید اثری شبیه ایربراش روی صورت ایجاد کرده باشید. مراقب باشید کرم پودر داخل خطوط ریز پوست نرود. همین طور می توانید روی کرم پودرمایع، لایه نازکی پودر بزنید تا به بهترین نحو به هدف خود برسید.

مطلب مرتبط:  آرایش لایت صورت به وقت تابستان

3مژه ها را فر دهید

فر زدن مژه ها یکی از آسان ترین بخش های آرایش صبحگاهی است که کم ترین وقت را می گیرد. این کار آرایشتان را تکمیل و چشم هایتان را باز می کند. چشم های درشت و درخشان و آشکار یکی دیگر از نشانه های جوانی و سرزندگی هستند. پس زیبایی چشمان خود را با فر زدن مژه هایتان به نمایش بگذارید. دستگاه فرمژه را تا جایی که می شود نزدیک خط مژه نگه دارید و به مدت ۱۵ ثانیه مژه ها را فر دهید. مراقب باشید پوست لطیف اطراف آن ناحیه را در دستگاه نگذارید.


4از خط چشم سفید استفاده کنید

برای درخشان تر و بیدارتر کردن چشم هایتان،  به جای استفاده از خط چشم تیره، مشکی یا قهوه ای،  از خط چشم سفید بهره بگیرید. خط چشم سفید تاثیر فوق العاده ای در جوان سازی صورت شما خواهد داشت. برای رسیدن به نتیجه بهتر، خط چشم سفید را با مژه های کاملا فر خورده ترکیب کنید. نتیجه چشمانی درشت و فوق العاده خواهد بود که شور و نشاط جوانی از آنها لبریز است.


5ابروهای پهن و پرپشت داشته باشید

ابروهای نازک و طرحدار دیگر مد نیستند. این استایل ابرو صورتتان را پیر نشان می دهد و تداعی کننده روش های آرایشی کهنه و قدیمی است. ابروی پهن و پرپشت و درعین حال مرتب شده یادآور یک صورت جوان و تر و تازه خواهد بود. اگر ابروهایتان به دلیل بالا رفتن سن یا به دلیل چندین سال اصلاح کردن نازک شده نگران نباشید. محصولات زیادی در فروشگاه ها هستند که بتوانید به کمک آن ها ابروهایتان را مجددا پهن کنید.

مطلب مرتبط:  پوست سبزه یا تیره را چگونه آرایش کنیم تا جذاب تر به نظر برسد؟

6پوست تان را با مرطوب کننده مرطوب کنید

استفاده از مرطوب کننده قبل از آرایش برای جوان سازی صورت امری ضروری است. اجازه دهید کرم کاملا جذب پوست شود و کار خودش را انجام دهد. استفاده مداوم از یک ضدآفتاب با SPF 15 هم برای محافظت بیشتر از پوست، فکر خوبی است. اما کار آبرسانی به پوست را در این جا ختم نکنید. از محصولات آرایشی استفاده کنید که در فرمولاسیون آن ها مواد مرطوب کننده هم وجود داشته باشد. این شامل کرم پودر، رژلب، و خط لبتان هم می شود. استفاده از محصولات بیش از حد مات باعث جلوه بیشتر خطوط ریز و چروک های پوستتان می شود و عموما شما را پیرتر نشان می دهد. لب ها یکی از اولین اعضای صورت هستند که آثار پیر شدن را نشان می دهند.


7رژگونه استفاده کنید

مقدار کمی رژگونه روشن و سرزنده روی گونه ها، به صورت شما درخشش می دهد و رنگ آن را باز می کند. یک رژگونه پودری یا کرمی که خوب روی پوست ترکیب شده باشد بسیار برای این منظور مناسب است.استفاده از رژگونه، روشی بی نهایت آسان و سریع برای جوان سازی صورت شما است!


8خط لب را فراموش نکنید

حتما قبل از زدن رژلب، از خط لب استفاده کنید. برای دستیابی به نتیجه بهتر، سطح لب ها را هم خط بکشید. برای این منظور، یک خط لب چرب انتخاب کنید که همرنگ رژ لبتان باشد. خط لب، لب های شما را پر تر نشان می دهد و پایه ای می شود که رژ لب (یا برق لب) روی آن قرار می گیرد. به علاوه، مرزی هم ایجاد می کند که جلوی پر کردن خطوط ریز لب توسط رژ را می گیرد. خط لب غنچه لبهایتان را موزون، دقیق، جذاب و جوان می کند.

مطلب مرتبط:  چگونه پوست جوان داشته باشیم؟ راهکارهایی برای داشتن پوست جوان و شاداب

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید