برای اینکه پوستی شاداب و جوان داشته باشید، تنها کافی ست پوست میوه هایتان را دور نریزید! پوست برخی از میوه ها و برگ بعضی سبزیجات سرشار از ویتامین و مواد معدنی می باشد که در از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست بسیار مفید و مؤثر است. اکثر افراد این موضوع را نمی دانند و بعد از استفاده از میوه یا سبزیجات، پوست و برگ آن ها را دور می ریزند. ما در این مقاله اطلاعات کاملی از میوه ها وسبزیجاتی که پوست و برگ آنها را می توانید برای جوان سازی پوست خود مورد استفاده قرار دهید، در اختیار شما قرار داده ایم:

جوان سازی پوست با پوست میوه ها و برگ سبزیجات

پوست هندوانه

پوست هندوانه که به ظاهر بی خاصیت است، حاوی مقدار زیادی سیترولین و منیزیم می باشد. سیترولین در بدن تبدیل به آرجنین می شود که موجب گردش خون می شود. پس بعد از اینکه هندوانه را میل کردید، پوست آن را دور نریزید و آن را برای جوان سازی پوست خود مورد استفاده قرار دهید.

برگ هویج

برگ هویج سرشار از ویتامین K و پتاسیم است. این قسمت از هویج، حاوی مقدار زیادی کلروفیل است که منبع منیزیم بوده و موجب شادابی و جوانی پوست، تحکیم عضلات و استخوان ها و تنظیم فشار خون می شود.

پوست خیار

پوست خیار خاصیت کلاژنی دارد. به این معنا که در پوست این میوه، ماده ای به نام سیلیکا وجود دارد که موجب طراوت، شادابی و جوان سازی پوست شده و چین و چروک پوست را از بین می برد. بعد از خوردن یک خیار با پوست، حدود 5 میلی گرم سیلیکا، جذب بدن می شود.

برگ کلم بروکلی

گل کلم بروکلی سرشار از منیزیم و کلسیم و آنتی اکسیدان بوده و همچنین منبع خوبی از ویتامین A  ،  E و C  می باشد. اما برگ آن حاوی مقدار بیشتری از ویتامین C و A می باشد. به اینصورت که در هر 30 گرم از برگ کلم بروکلی، 43 درصد دوز روزانه مورد نیاز بدن از ویتامین C و 90 درصد از ویتامین A را تأمین می کند. مصرف برگ بروکلی مطمعناً در شادابی و جوان سازی پوست شما مؤثر خواهد بود.

پوست کیوی

اکثر افراد می دانند که کیوی منبع غنی ویتامین E  و C  می باشد. اما نکته ای که کمتر به آن توجه می شود، این است که درصد زیادی از ویتامین E گفته شده در پوست این میوه ذخیره شده است. همچنین پوست کیوی سرشار از فیبر می باشد که در جوان سازی پوست شما و شادابی  آن تأثیر زیادی دارد.

پوست مرکبات

پوست مرکبات مثل پرتقال، نارنگی، لیمو ترش و لیمو شیرین سرشار از انواع و اقسام ویتامین ها هستند که در جوان سازی پوست نقش زیادی دارند. اما از آنجایی که پوست این میوه ها اکثراً تلخ و حتی غیرقابل خوردن هستند، می توانید آن ها را به صورت مربا یا ترشی مورد استفاده قرار دهید.

برگ چغندر

برگ چغندر حاوی آنتی اکسیدان و بتاکاروتن و فولات می باشد که برای جوان سازی پوست بسیار مفید و مناسب است. برگ چغندر بسیار شیرین و خوش طعم است و از آن می توانید در تهیه سوپ و یا سالاد استفاده کنید.

[td_smart_list_end]