حفظ روابط از راه دور ، کار بسیار سختی است اما غیرممکن نیست. از این 10 نکته پیروی کنید تا بدانید چگونه به نحوی موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و گرمی رابطه را حتی با وجود دوری جغرافیایی هم همیشه زنده نگه دارید.

نکات حفظ روابط از راه دور

 از آن چه می خواهید آگاهی کامل داشته باشید

یکی از مهم ترین نکات برای حفظ روابط از راه دور این است که بدانید هر دوی شما از رابطه چه می خواهید. آیا یک رابطه ی بلند مدت می خواهید؟ آیا بودن در رابطه با تنها یک نفر برای شما اهمیت دارد یا می خواهید یک رابطه ی آزاد را تجربه کنید؟ این ها مسائلی هستند که باید در همان اوایل رابطه درباره ی آن ها صحبت کنید تا در آینده باعث رنجش کسی نشود.

10 قانون وضع کنید

لزومی هم ندارد که حتما 10 مورد باشد؛ اما وقتی فهمیدید هر دوی شما چه می خواهید باید قوانینی برای خود قرار دهید. اگر به بودن با یک نفر اعتقاد دارید در مورد آن صریح و روراست باشید و ابتدا به خود رجوع کنید تا ببینید که آیا واقعا می توانید تنها با یک شخص در رابطه باشید یا خیر.

او را از وضع خود مطلع کنید

با اینکه از یکدیگر دور هستید اما باز هم باید در زندگی هم حضور داشته باشید. شریک زندگی خود را از وضعیت و برنامه های خود مطلع کنید و از او هم بخواهید که شما را از شرایط خود با خبر کند.

یک جدول زمانی داشته باشید

اگر در مناطق زمانی مختلفی قرار داشته باشید این کار، کمی سخت خواهد بود؛ اما می تواند کمک کند کارهای روزمره ای مثل یک قرار را با هم تنظیم کنید و انجام دهید. در صورتی که نمی توانید به کاری که در آن ساعت تعیین کرده اید برسید در اسرع وقت به طرف مقابل خود اطلاع دهید.

یک خانم ناراحت در حال خداحافظی با یک آقاکارها را “با هم” انجام دهید

یکی دیگر از نکات مهم حفظ روابط از راه دور انجام دادن کارها با یکدیگر است. با این که نمی توانید در کنار همدیگر باشید باید کارهایی را پیدا کنید که بتوانید دوتایی در یک زمان انجام دهید. می توانید هر دو یک کتاب بخوانید و در صحبت بعدی خود راجع به آن بحث کنید یا وقتی دارید با تلفن صحبت می کنید یا با برنامه اسکایپ هر دو یک فیلم ببینید.

به روش های مختلف با هم صحبت کنید

برای حفظ روابط از راه دور می بایست از تکتولوژی پیشرفته استفاده کنید. به هم زنگ بزنید یا برای هم پیغام بفرستید، اما زمانی که سر هر دوی شما شلوغ است می توانید به روش های دیگر نیز با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. برای هم ایمیل بفرستید تا اطلاع داشته باشید هر روز چه کار کرده اید، به هم پیامک بزنید تا طرف مقابل بفهمد به او فکر می کنید یا حتی به روش قدیمی هر از چند گاهی برایش نامه بفرستید و یک هدیه ی کوچک هم در آن قرار دهید. با همه ی این کارها هر دوی شما حال بهتری خواهید داشت و دیگر خیلی برای هم احساس دلتنگی نخواهید کرد.

چت ویدئویی و ارسال عکس

مطمئنا شما نمی خواهید فراموش کنید که طرف مقابلتان چه شکلی بود؛ اما از شوخی گذشته جاذبه ی تصویری قضیه هم مهم است و اگر بتوانید در چشمان هم نگاه کنید طوری که انگار در یک اتاق هستید هر دوی شما خیلی خوشحال تر خواهید شد.

خوش و بش کنید

این مورد لزوما با مورد قبلی ارتباطی ندارد اما اگر بخواهید می تواند در ادامه ی آن باشد. موضوع مهم این است که گرمای رابطه را با خوش و بش و شوخی کردن با هم، حفظ کنید. اگر نتوانید رابطه ای شاد بسازید در آخر احساس دو دوست مکاتبه ای را نسبت به هم خواهید داشت؛ نه دو شریک عاطفی.

سعی کنید هر چند وقت یکبار که می توانید یکدیگر را ببینید

یکی دیگر از نکات حفظ روابط از راه دور این است که به دقت دیدارهای خود را برنامه ریزی کنید و هر زمان که می توانید یکدیگر را ببینید. هر وقت که فرصت و پولش فراهم بود به سمت یکدیگر بروید و همدیگر را ملاقات کنید. تحمل دوری مسافت با ملاقات های هر چند وقت یکبار، بسیار آسان تر خواهد شد.

با هم کارهای معمولی انجام دهید

وقتی یکدیگر را می بینید احتمالا آنقدر دلتان برای هم تنگ شده که فقط می خواهید قرار بگذارید تا کنار هم باشید و تا جایی که می توانید قبل از اینکه از هم جدا شوید با هم خوش بگذرانید. این موضوع ممکن است روی کاغذ خوب باشد اما در عمل مشکلاتی به وجود می آورد؛ مثلا اینکه ممکن است در آخر احساس کنید رابطه ای که در آن هستید جدی نیست یا دیگر طرف مقابل را نمی شناسید. وقتی همدیگر را می بینید کارهای معمولی انجام دهید مثلا به خرید بروید و یا در خانه بمانید تا شما هم از اوقات باکیفیتی که در رابطه های عادی وجود دارد بهره ببرید