دانستن برخی از خصوصیات اخلاقی خانم ها و به طور کلی دانستن اینکه زنان از مردان چه چیزی می خواهند، مسیر روابط را بسیار آسان تر می کند. دراینجا به 5 مورد از خصوصیات اخلاق زنان که آقایان باید بدانند اشاره شده است. خانم ها انتظار دارند تا این موارد مهم را کاملا از لحاظ احساسی درک کنید؛ نه اینکه تنها بخواهید منطقی با این مسائل برخورد کنید.

مهم ترین خصوصیات اخلاقی خانم ها :

1- خانم ها نیاز دارند که دوست داشته شوند.

بسیاری از خانم ها در مورد عشقی که ما مردها به آن ها داریم احساس نا امنی می کنند. در این مواقع دو راه حل برای ما مردان وجود دارد؛ ابتدا اینکه، دوباره در مورد عشقمان نسبت به آن ها اطمینان دهیم. در واقع زمانی که همسرمان دچار تنش و اضطراب شد،  بدون اینکه چیز دیگری اهمیت داشته باشد به او بگوییم که دوستش داریم وهمه چیز درست خواهد شد – “دوستت دارم. ما از پس این مشکل برمی آییم.” او وقتی که ناراحت است به تنهایی و مادیات نیاز ندارد، بلکه نیاز دارد در آغوش کشیده شود. راه حل دوم برای رفع تنش خانم ها این است که پیگیرشان باشیم. خانم ها در روابط نیاز دارند که پیگیرشان شویم، درست مانند قبل از ازدواج که دنبالشان می رفتیم!

2- خانم ها می خواهند که فهمیده شوند

یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی خانم ها این است که آن ها از ما می خواهند بفهمیم نوع احساس و طرز تفکرشان چگونه است؛ حتی اگر فهمیدن آن غیرممکن بوده و احساست و تفکراتشان غیرقابل دیدن باشد. این کار می تواند به ما کمک کند تا درک کنیم که برخلاف خودمان که در یک زمان فقط قادر به انجام یک کار هستیم و تنها می توانید یک موضوع را پردازش کنیم، افکار همسرمان شبیه به کامپیوتری است با تعداد زیادی ویندوز باز که همه ی آن ها همزمان با یکدیگر درحال پردازش هستند!

من، همسرم، دخترانم و دوستان شان را بارها درحین گفتگو دیده ام که همه ی آنها در یک زمان درمورد سه موضوع مختلف حرف می زدند وشاید باور نکنید اما همه حرف یکدیگر را می فهمیدند. بنابراین اگر بتوانیم اخلاق زنان را بفهمیم و متوجه شویم که دارند به چه چیزی فکر می کنند، درک کردن احساساتشان برای مان بسیار راحتتر می شود.

3- خانم ها می خواهند که از نظر عاطفی در امنیت باشند

مورد دیگری که درباره اخلاق زنان باید بدانید این است که خانم ها علاوه بر امنیت مالی، به امنیت عاطفی هم نیاز دارند. اما چیزی که در مورد خانم ها مسلم است این است که امنیت عاطفی در اولویت قرار دارد. آن ها مطمئناً درمورد مسائل مربوط به خانه، قبض ها و شهریه ها فکر می کنند، اما وابسته به عواطف و احساسات هستند و چیزی که برایشان اهمیت دارد، دانستن این موضوع است که ما در هر شرایطی کنارشان هستیم.

4- خانم ها دوست دارند که حرف هایشان شنیده شود

اگر می خواهید مانند زوج های خوشبخت زندگی کنید باید بدانید که زمانی که همسرتان ناراحت است، از شما نمی خواهد کاری کنید یا حرف خاصی بزنید تا حالش بهتر شود، بلکه فقط می خواهد که به او گوش کنیم. او برای حل مشکلاتش نیازی به راه حل های ما ندارد یا آن ها را نمی خواهد، حتی اگر خودش نظر ما را خواسته باشد! او فقط از ما می خواهد حسی را که نسبت به مشکلش دارد درک کنیم و با او درمورد احساسش همدردی کنیم – جملات “ممنون از اینکه آن را با من درمیان گذاشتی” یا “واقعاً متاسفم که این اتفاق افتاد” ممکن است جملات خوبی در این مواقع برای گفتن به او باشند.

5- خانم ها دوست دارند احساس زیبایی کنند

او نیاز دارد بداند که ما عمیقا او را زیبا می دانیم و چشمان ما فقط او را می بیند. تنها دانستن این موضوع که او زیباست برایش کافی نیست بلکه بیشتر به این نیاز دارد که بداند در چشم شما چقدر زیباست؛ ممکن است تعداد زیادی آینه در منزلتان داشته باشید، اما آینه ای که بیشترین اهمیت را برای همسرتان دارد شما هستید.