دامن ماکسی را چگونه ست کنیم؟ انواع دامن ماکسی و روش های ست کردن آنها

0
1721
دامن ماکسی را چگونه ست کنیم

دامن ماکسی لباسی است که هر خانمی باید داشته باشد. این دامن بلند نه تنها زیباست، بلکه بسیار ترکیب پذیر هم بوده و اگر آن را به خوبی ست کنید می توانید در فصول و مراسم مختلف از آن استفاده کنید. به علاوه، استایل شیک و راحت دامن ماکسی برای همه خانم ها مناسب می باشد. بنابراین چه قد بلند باشید و چه قد کوتاه، اندام پرپیچ و خم داشته باشید یا صاف و بدون فرم، دامن ماکسی به دردتان می خورد. تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که مدل مناسب خود را پیدا کرده و آن را با لباس های مناسب ست کنید. در ادامه این مقاله با روش های جذاب برای ست کردن دامن ماکسی با لباس هایتان آشنا خواهید شد.

 

دامن ماکسی مشکی

دامن ماکسی مشکی

اگر تازه وارد دنیای دامن های ماکسی شده اید مطمئن باشید از پوشیدن دامن ماکسی مشکی پشیمان نمی شوید. این رنگ دامن هم ترکیب پذیر است و هم جذاب؛ همچنین می توانید در بسیاری از مراسم و موقعیت ها از آن استفاده کنید. ماکسی مشکی هم با لباس های غیررسمی تابستانی بسیار فوق العاده می شود، و هم با استایل زمستانی و لباس های شب. برای ست کردن این دامن در زمستان، از یک بلوز سفید آستین بلند یقه اسکی استفاده کنید. بعد هم با بوت های مشکی و کت بلیزر استایل تان را تکمیل کنید. در تابستان نیز می توانید آن را با تمام آیتم های خنک و راحت تان همراه کنید.

 

دامن ماکسی سفید

دامن ماکسی سفید

دامن ماکسی سفید به دلیل رنگ خنک و تر و تازه ای که دارد، خنک و سبک جلوه می کند و به همین دلیل برای ماه های گرم سال عالی است. پارچه هایی مثل پنبه، لنین، و کروشه جنس های ایده آل برای این رنگ دامن محسوب می شوند. اما می توانید اگر بخواهید دامن تان کمی رنگی هم باشد می توانید از دامن هایی با چاپ های مختصر یا با طرح های گلدوزی شده بهره ببرید. دامن تان را با یک تاپ سفید یا رنگ روشن ست کنید تا ظاهر کلی تان همچنان رنگ روشنی داشته باشد. در مورد کفش هم می توانید صندل یا بوت بپوشید. با صندل حس و حال ظاهرتان ساحلی می شود، و با بوت حال و هوای وسترن به استایل تان می دهید.

مطلب مرتبط:  معرفی کوتاه آگلی اسنیکر و 5 روش برای ست کردن این کتانی های زشت

 

دامن بلند گلدار

دامن ماکسی گل دار

دامن ماکسی گل دار آیتم بسیار شیکی است. این آیتم مخصوصا برای زمانی که بخواهید استایل بوهمی داشته باشید کاملا ایده آل است. می توانید از یک دامن ماکسی لخت با گل های ملایم استفاده کنید. اندازه و رنگ گل هایی که روی دامن تان چاپ شده گویای چند نکته است. گل های کوچک و ظریف بسیار مناسب استایل بوهمی هستند، درحالی که گل های درشت و پررنگ برای استایل های مدرن و امروزی مناسب ترند. وقتی دامن مناسب سلیقه تان را انتخاب کردید، آن را با تاپ دو بنده و صندل های تخت ست کنید و اکسسوری هایی مثل گردنبند و دستبند مهره دار بیندازید.

 

دامن بلند رنگی فاق بلند

دامن فاق بلند

اگر می خواهید پاهای خود را کشیده تر و بلندتر جلوه دهید، دامن ماکسی کمربلند یا فاق بلند گزینه عالی برای شماست. اما وقتی این دامن را می پوشید باید سعی کنید بالا تنه خود را با یک لباس مینیمال با پایین تنه تان متناسب کنید. برای این کار از یک تاپ نیم تنه استفاده کنید. به جای این گزینه ها، می توانید از لباس های معمول بهره ببرید و یا بلوزتان را در دامن بگذارید و یا جلوی آن را گره بزنید. همچنین به دلیل اینکه دامن های ماکسی کمر بلند، مخصوصا انواعی که چاپ ها و رنگ های درشت و پررنگ دارند، توی چشم هستند، بهتر است تاپی انتخاب کنید که یا هم رنگ دامن تان باشد یا رنگ خنثی داشته باشد.

 

دامن ماکسی پلیسه

دامن ماکسی پلیسه

دامن داکسی پلیسه به دلیل طرح و مدل چشمگیری که دارد به راحتی توجه همه را به خود جلب می کند. به همین دلیل انتخابی عالی برای مراسم و مناسبت های خاص به شمار می رود. اگر به دنبال استایلی کلاسیک و مجلسی هستید بهتر است دامنی انتخاب کنید که جنس پارچه آن ضخیم و پلیسه هایش درشت باشد. اما اگر می خواهید ظاهر مدرن تری داشته باشید از پارچه چین پلیسه دار و لخت استفاده کنید. به هر صورت، دامن خود را با کفش های پاشنه بلند ست کنید تا به ظاهرتان تعادل ببخشد.

مطلب مرتبط:  چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟ نکات انتخاب لباس مجلسی مناسب

 

دامن بلند چاک دار

دامن چاک دار

اگر می خواهید لباس هایتان هم جذاب باشند و هم راحت، نمی توانید از دامن چاک دار صرف نظر کنید. با این دامن ماکسی نه تنها راه رفتن تان آسان تر می شود، بلکه می توانید پاهای خود را هم به نمایش بگذارید. فقط باید سعی کنید بلندی چاک متناسب با میزان رسمیت مجلسی باشد که می خواهید در آن شرکت کنید. برای مثال اگر به یک دورهمی در منزل دوستان تان دعوت شده اید می توانید از دامنی با چاک بلند استفاده کنید اما اگر به رستوران دعوت شده اید بهتر است چاک دامن تان خیلی بالا نباشد.

 

دامن جین بلند

دامن ماکسی جین

دامن ماکسی جین، آیتم منحصر به فردی است که می توانید به کمد لباس های خود اضافه کنید. این دامن که مناسب خانم های آلامد و امروزی است، دامنی توی چشم است که نشان از اعتماد به نفس پوشنده خود دارد. هرچند روش های زیادی برای ست کردن این دامن وجود دارد، اما استفاده از آیتم های وسترن و آمریکایی در حال حاضر بهترین گزینه محسوب می شود. می توانید از یک دامن ماکسی جین که سجاف پایین آن پاره و ریش ریش است استفاده کنید و آن را با یک تیشرت طرح دار ست کنید. در انتها هم استایل خود را با اکسسوری های وسترنی مثل نیم بوت و بوت، کیف اسب سواری و کلاه فدورا کامل کنید.

 

دامن ماکسی توری

دامن ماکسی توری

دامن ماکسی توری برای مراسم خاصی مثل نامزدی، تولد و مهمانی های دوستانه گزینه ایده آلی است. این دامن که جایگزینی عالی برای لباس های سنتی است، به همان میزان آراسته بوده و در ضمن مدرن هم می باشد. سعی کنید رنگ مورد علاقه تان را پیدا کنید. درحالی که رنگ های ملایم مثل کرم، زنانه تر هستند، رنگ های غلیظ تر مثل سرمه ای و مشکی دامن تان را بیشتر مورد توجه قرار می دهند. وقتی رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کردید، با یک تاپ نیم تنه یا تاپی که داخل دامن تان می گذارید و همچنین کفش های پاشنه بلند استایل خود را کامل کنید.

مطلب مرتبط:  انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه با رعایت 8 نکته اساسی

 

دامن ماکسی شیفون

دامن ماکسی شیفون

دامن ماکسی شیفون انتخابی فوق العاده ترکیب پذیر به شمار می رود. این دامن بهترین گزینه برای داشتن یک استایل کنار ساحل جذاب است. می توانید با پوشیدن آن روی مایو یا بیکینی خود، ظاهری جذاب و زیبا داشته باشید. اما ساحل تنها جایی نیست که می توانید از این دامن استفاده کنید. این دامن با لباس های غیررسمی و لباس های شب هم بسیار هم خوانی دارد. فقط باید مطمئن شوید لباس تان بدن نما نباشد.  بدین منظور از یک دامن چند لایه استفاده کنید یا زیر دامن تان یک پیراهن زنانه یا دامن معمولی بپوشید. بعد هم با ست کردن رنگ های روشن و پارچه های سبک، استایل خود را زنانه تر کنید یا با استفاده از آیتم های مشکی آن را شکیل تر کنید.

 

دامن بلند چپ و راستی

دامن چپ و راستی

در هنگام انتخاب دامن ماکسی، مدل چپ و راستی را فراموش نکنید. این مدل علاوه بر اینکه بسیار راحت و قابل تنظیم است، کاملا زنانه و جذاب هم می باشد. مدلی که به ویژه با پارچه های نرم و لطیفی مثل ساتن زیبایی اش دوچندان می شود. طرح های دامن ماکسی چپ و راستی هم بسیار متنوع اند، از طرح های چین دار گرفته تا سگگ دار. بدین ترتیب این دامن گزینه ای ایده آل برای مراسم و موقعیت هایی مانند قرارهای رمانتیک روزانه، قرارهای دوستانه در رستوران و حتی استفاده در محیط کار محسوب می شود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید