درمان جوش با روش های خانگی ساده که احتمالا با آن ها آشنا نیستید

0
2144
درمان جوش با روش های خانگی

جوش بسیار آزار دهنده است، به همین علت بسیار محتمل است که برای رهایی از شر آن به درمان های مرسوم و مد روز و یا محصولات به اصطلاح معجزه آسا روی بیاوریم. متاسفانه بیشتر این درمان ها کلاهبرداری بوده و یا بعضی از روش های درمان گیاهی معرفی شده، به طرز وحشتناکی اشتباه هستند. برای پیدا کردن راه حل مناسب درمان جوش ، می بایست آزمون و خطاهای فراوانی انجام دهید. اما راه حل دیگر، گوش دادن به حرف افراد با تجربه در این زمینه است. اگر از ما کمک بخواهید، روش های زیر را به شما معرفی می کنیم که احتمالا در گذشته چیزی در مورد آن ها نشنیده اید.

1

درمان جوش با یخ

یکی از توصیه های پزشکان به افرادی که با مشکل تورم و قرمزی جوش دسته و پنجه نرم می کنند، استفاده از یخ است، و واقعا این کار خیلی مفید است. شاید گذاشتن یخ روی صورت خیلی مطلوب نباشد ولی به کم کردن عمر جوش ها سریعا کمک می کند. برای کم کردن شدت سرمای یخ، قبل از استفاده آن را با یک دستمال کاغذی و یا تکه ای پارچه بپوشانید. راه حل دیگر استفاده از آیس رولر (غلتک یخی ) است. آن را در فریز نگه داری نمایید تا بتوانید در مواقع لزوم از آن مجددا استفاده کنید.

2

درمان جوش با روغن درخت چای

روغن؟ آن هم برای جوش؟ در جواب باید گفت بله! روغن درخت چای حالت چربی نداشته بلکه حس خشکی دارد. این روغن از درخت ملالوکا که درخت بومی استرالیا است بدست می آید. این ماده به علت خاصیت میکروبی و ضد عفونی کننده اش، سالیان سال برای ازبین بردن مشکلات جزئی پزشکی وناراحتی های پوستی استفاده می شده است. ممکن است در مورد تاثیر این گیاه در درمان شوره سر و یا پوست سرتحریک شده شنیده باشید، ولی این  ماده برای رفع جوش بسیارمفید است. می توان از آن مانند یک تونر برای کل پوست یا به صورت موضعی استفاده کرد، ولی در مصرف آن باید کمی محتاط بود چون خاصیت خشک کنندگی زیادی داشته و ممکن است که باعث پوسته پوسته شدن و یا ایجاد ترک روی پوست گردد.

مطلب مرتبط:  تغذیه مناسب برای پوست - معرفی خوراکی های مفید برای پوست صورت
3

درمان جوش با عسل

عسل ماده ای شیرین است، ولی خاصیت ضد تورم دارد. می توان با قرار دادن عسل روی پوست صورت، قرمزی و تحریک شدگی آن را ازبین برد. توصیه ما این است که این کار را هفته ای یک بار انجام دهید. عسل معمولی برای این کار بسیار مناسب می باشد، ولی عسل مانوکا حتی ازآن هم بهتر است. بر اساس نظر متخصصان، عسل در درمان زخم هم ماده بسیار موثری است. مخصوصا عسل مانوکا که با pH اسیدی خود، بیشتر به روند درمان کمک می کند. البته باید از اصل بودن عصل مانوکای خود مطمئن شوید.

4

درمان جوش با پوست موز

پوست موز تنها برای سر خوردن در کارتون ها نیست. این خوراکی مفید مملو از آنتی اکسیدان و پتاسیم می باشد که بسیار برای رفع جوش مفید است. چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ پوست موز را تکه تکه کرده و روی نواحی آکنه دار بمالید. این کارباعث کاهش سرخی پوست و تورم شده و ممکن است به روند بهبود سرعت بخشد. دفعه دیگر که موز خوردید حتما پوست آن را امتحان کنید.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید