کک و مک از خانواده بیماری های پوستی است و معمولاً در افرادی با پوست روشن و موهای بوراتفاق می افتد. روش درمان کک و مک به دلیل پیدایش آن وابسته است. به طور کلی کک و مک به دو صورت به وجود می آید. یکی به طور مادر زاد از بدو تولد ؛ در این مورد بهترین راه از بین بردن این نوع لک ها، استفاده از لیزر بوده و درمان های گیاهی و خانگی خیلی موثر نخواهند بود.
دلیل دیگر بروز کک و مک، تغییر و تحولات رخ داده در پوست از کودکی تا پیری است. در این مورد می توانید به راحتی از روش های خانگی کمک بگیرید و جالب است بدانید، درمان کک و مک با استفاده از مواد خوراکی که در دسترس همه ما است، امکان پذیر است.
افراد به دلایل مختلفی می توانند دچار این بیماری پوستی شوند که یکی از این دلایل کارکرد بد و نامنظم کبد می باشد. نامنظم کار کردن کبد هم می تواند به دلیل وارد شدن مواد زائد حاصل از استنشاق هوای کثیف، مصرف روغن نباتی، استفاده از بعضی داروهای شیمیایی و یا خوردن غذاهای ناسالم، به کبد و یا خون اتفاق افتد.

اگر بصورت غیر مادرزادی دچار این عارضه هستید، ماسک های صورت خانگی زیر را برای درمان این نوع لک ها امتحان کنید:

 

درمان کک و مک با ماسک آب جعفری و لیمو

مخلوط آب جعفری با آبلیموی تازه می تواند لک های ناشی از این عارضه را از بین ببرد. از این ماسک می توانید ۲ مرتبه در روز استفاده کنید تا تأثیر آن را بهتر و بیشتر مشاهده کنید.

مطلب مرتبط:  آشنایی با انواع ماسک صورت و نکات انتخاب بهترین ماسک برای پوست شما

درمان کک و مک با ماسک آب و سرکه

یک مرتبه استفاده از محلول آب و سرک در روز، کک و مک هایتان را به مرور زمان کم رنگ کرده و در نهایت آن ها را از بین می برد.

درمان کک و مک با ماسک ماست و زردچوبه

۱ قاشق غذاخوری زردچوبه را با ۱ قاشق سوپ خوری ماست ترش مخلوط کنید. ماسک به دست آمده را برای مدت ۱۵ دقیقه روی پوستتان قرار دهید تا هم لک های پوستتان کمرنگ تر شوند و هم پوست شفاف تر و بهتری داشته باشید.

درمان کک و مک با ماسک شیر ترشیده

شست و شوی صورت با شیر ترشیده تأثیر بسزایی در از بین بردن کک و مک پوستتان دارد. در شیر ترشیده نوعی اسید، به نام اسید لاکتیک وجود دارد که موجب کم رنگ شدن لک ها و همچنین نرم شدن پوستتان می شود.

به طور کلی شیر ترشیده باید برای مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست شما باقی بماند. اگر پوستی چرب دارید، پس از اینکه شیر را بعد از ۱۵ دقیقه شستید، صورتتان را با آبلیمو ماساژ دهید و سپس باز هم با آب ولرم بشویید. اما اگر پوستتان خشک است، برای پاک کردن شیر از روی پوستتان از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.

درمان کک و مک با ماسک برنج و هندوانه

مقداری برنج را خیس کنید و به مدت یک هفته به آن دست نزنید. بعد از گذشت یک هفته، کمی آب هندوانه به آن اضافه کرده، به هم بزنید تا کاملاً یکنواخت شود. سپس ماسک تهیه شده را هر یک روز در میان برای حدود ۱۵ دقیقه در محل هایی از پوستتان که کک و مک دارند قرار دهید. با انجام این روند لک های صورتتان کمرنگ خواهند شد.

مطلب مرتبط:  خوراکی ها و مواد غذایی که باعث جوش زدن می شوند

درمان کک و مک با ماسک میوه های فصل

استفاده از ماسک میوه های فصل، مثلاً ماسک توت فرنگی، کک و مک های شما را کمرنگ خواهد کرد. اما توجه داشته باشید این کمرنگ شدن موقتی است و ممکن است به مرور زمان، باز هم لکه های پوستتان برگردد.

درمان کک و مک با ماسک پیاز قرمز

پیاز قرمز را حلقه حلقه کنید و ۲ مرتبه در روز روی پوستتان قرار دهید. تکرار این روند موجب کمرنگ شدن کک و مک می شود.

درمان کک و مک با ماسک روغن کرچک

شب ها در هنگام خواب، قدری روغن کرچک به محلی از پوستتان که کک و مک دارد بزنید. روغن کرچک حاوی موادی است که می تواند لک ها را به طور چشم گیری کمرنگ کند.

درمان کک و مک با ماسک تربچه و شکر

مقداری تربچه را خرد کنید و با شکر مخلوط کرده و به هم بزنید تا حالت خمیری شکل پیدا کند. سپس ماسکی که به دست آورده اید را برای مدت ۳۰ دقیقه روی پوستتان قرار دهید. استفاده از این ماسک اگر روزانه ۳ مرتبه انجام شود، در عرض ۲ ماه، پوستتان را عاری از ابن نوع لک ها خواهد کرد.

درمان کک و مک با ماسک آرد گندم و عسل

ماسک های حاوی عسل می توانند تاثیر معجزه آسایی بر پوست داشته باشند. مقداری عسل را گرم کنید و به اندازه نصف آن، آرد گندم اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کرده و از حالت شل بودن خارج شود. ماسک تهیه شده را برای مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان قرار دهید و آن را با آب گرم بشویید. سپس بلافاصله مقداری آب سرد به پوستتان بزنید. تکرار این روند برای مدت ۱۰ روز، به طور کامل لک های پوستتان را از بین خواهد برد.

مطلب مرتبط:  معرفی 15 ماسک سیب زمینی برای داشتن پوستی سالم و زیبا

 

درمان کک و مک با استفاده از ماسک طبیعی

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید