در قرار اول چه بگوییم؟ نکاتی برای گفت و گوی بهتر در اولین قرار ملاقات

0
3253
در قرار اول چه بگوییم؟ تمام صحبت هایی که باید در قرار اول انجام دهید

برای شروع رابطه جدید، رفتن به سر اولین قرار کار چندان سختی نیست؛ نکته اصلی اولین صحبت و گفت و گویی است که شکل می گیرد. سوالاتی که می پرسید و حرف هایی که می زنید عواملی خواهند بود که تعیین می کنند آیا قرار ملاقات تان به رابطه ای رمانتیک تبدیل خواهد شد یا نه. یک مکالمه رک و ساده، همیشه بهترین انتخاب است؛ اما معمولا همه ما در اولین قرار ملاقات کمی استرس داریم، که یا باعث می شود ساکت و خجالتی شویم، یا پرحرف و فضول! در این شرایط است که سوال ” در قرار اول چه بگوییم؟ ” ذهن اکثر ما را به خود مشغول می کند. در ادامه همین مقاله با ۱۲ نکته آشنا می شوید که رعایت آن ها باعث می شود در اولین قرار ملاقات، مکالمه مطلوبی داشته باشید.

 

۱- اقرار کنید که استرس دارید

احتمال اینکه طرف مقابل تان هم استرس داشته باشد بسیار زیاد است؛ بنابراین گفتن اینکه استرس دارید به کاهش فشار روانی او نیز کمک شایانی می کند. صداقت اهمیت زیادی دارد و باعث می شود تا هم استرس شما و هم طرف مقابل تان به حد چشمگیری کاهش یابد. فقط سعی کنید از موضوع اصلی که شناخت همدیگر است دور نشوید. اگر به طرف مقابل، فرصت شناخت خودتان را ندهید ممکن است دیگر راجع به این موضوع چیزی از شما نپرسد.

 

۲- سوال بپرسید

صحبت کردن باید میان هردوی شما صورت گیرد. اگر از طرف مقابل تان سوال نپرسید و فقط راجع به خودتان صحبت کنید اینطور به نظر می رسید که یا جذب او نشده اید، یا خودشیفته اید و یا هر دو! سوال پرسیدن نشان از علاقمندی شما به طرف مقابل است. اگر خجالت می کشید یا نمی دانید چه بپرسید، قبل از رفتن به سر قرار ملاقات، راجع به موضوعاتی که می خواهید بپرسید فکر کنید.

 

۳- از علایقش بپرسید

آیا کسی وجود دارد که دوست نداشته باشد راجع به غذا، سرگرمی یا تیم ورزشی مورد علاقه اش صحبت کند؟ سوال پرسیدن از طرف مقابل، راجع به این مسائل مکالمه را شاد و باطراوت نگه می دارد. اگر هر دوی شما بستنی وانیلی با تکه های شکلات را دوست دارید، همین دلیلی برای ادامه قرارهایتان خواهد بود!

 

صحبت کردن در اولین قرار

۴- مسائل خصوصی تان را فاش نکنید

درست است که باید رک و صمیمی باشید، اما طوری هم نباشد که قرارتان به یک جلسه روان درمانی تبدیل شود. یکی از مشاوران رابطه معتقد است که می بایست کم کم راجع به خودتان باب گفت و گو را باز کنید؛ یادتان باشد خیلی زود صمیمی نشوید. بگذارید طرف تان کمی از خودش بگوید، بعد نوبت شماست که کمی راجع به خودتان بگویید.

 

۵- بحث سیاسی نکنید

می گویند سر میز غذا هیچوقت نباید راجع به دو چیز صحبت کرد: دین و سیاست. این در مورد اولین قرار هم صدق می کند. اگر نظرات یا اعتقادات افراطی دارید، ممکن است به راحتی هیجان زده شوید و به طرفداری از نظرات و اعتقادات خود بپردازید. البته برای داشتن یک رابطه سالم و بلند مدت توجه به دیدگاه طرف مقابل اهمیت زیادی دارد؛ اما برای مطرح کردن این گونه مسائل، چند جلسه ای صبر کنید و بعد وارد بحث های سیاسی شوید.

 

۶- دروغ نگویید

پنهان کردن حقیقت، حتی اگر به میزان اندکی هم باشد، معنایش این است که دارید رابطه را با دروغ شروع می کنید. بنا به عقیده مشاورین، وقتی می خواهیم دوست مان داشته باشند ممکن است حقیقت را پنهان کنیم، یا طور دیگری جلوه دهیم و حرفی بزنیم که خودمان را موجه تر جلوه دهیم. اما اگر رابطه تان را با این فرد ادامه دهید حقیقت بالاخره نمایان خواهد شد.

 

برخورد دخترها در قرار اول

۷- سعی نکنید روی او را کم کنید

وقتی طرف مقابل از اولین سفرش به لندن صحبت می کند، سعی نکنید فورا از سفرهای متعدد خود به کشورهای اروپایی و رفتن به هر کدام سه بار در سال تعریف کنید! هیچکس دوست ندارد احساس کند کاری که انجام داده کم ارزش و ناکافی بوده است. در عوض رفتار محترمانه ای داشته باشید و از خاطراتش با روی باز استقبال کنید. فرصت ها و تجارب هر کس از دیگری متفاوت است.

 

۸- راجع به شغل او سوال کنید؛ نه میزان حقوقش

صحبت کردن راجع به کار و مسائل شغلی ایرادی ندارد؛ اما چه احساسی به شما دست می دهد اگر کسی بپرسد ” چقدر حقوق می گیری؟ ” یا “خونه مال خودته؟ ” یا “ماشینت چیه؟ “. این قبیل سوالات این حس را القا می کنند که فرد بیشتر به دنبال این است که چقدر پول قرار است برایش خرج کنید.

 

۹- در مورد روابط گذشته صحبت کنید؛ اما زیاده روی نکنید

اگر او از شما درباره رابطه های گذشته تان سوال نپرسید، سعی کنید شما هم در این باره چیزی نگویید. نتایج یک نظرخواهی از افراد مختلف، نشان می دهد نیمی از افراد مجرد معتقدند درباره روابط گذشته شان، از جمله جدایی که اخیرا داشته اند، نباید در قرار اول صحبتی شود؛ مگر بعد از چند هفته و چند قرار بعدی.

 

حرف زدن در قرار اول

۱۰- صریح باشید

اگر فرد مقابل تان کاری انجام می دهد که باعث ناراحتی تان می شود، مثلا به گارسن بی احترامی می کند یا حرف های نیشدار می زند، آن را درون خود نگه ندارید و مطرح کنید. قرار گذاشتن برای این است که کسی که مناسب تان است را پیدا کنید، نه اینکه با رفتار بد طرف شکنجه شوید.

 

۱۱- خیلی زود در مورد تاریخ ملاقات بعدی سوال نپرسید

ممکن است بخواهید به قرار بعدی تان فکر کنید، اما این را بدانید که هنوز در قرار اول به سر می برید؛ پس فعلا جایی نروید و همینجا بمانید. به عقیده یکی از مشاورین رابطه، اگر نگرانید بعد از قرار اول چه اتفاقی خواهد افتاد، احتمال این قضیه وجود دارد که دچار استرس شده و محتاج و نیازمند طرف مقابل به نظر برسید؛ در این صورت احتمالا بیشتر تلاش خواهید کرد تا او را تحت تاثیر قرار دهید. پس بهتر است فعلا در قراری که در آن هستید بمانید!

 

۱۲- راجع به خودتان صحبت منفی نکنید

فروتنی جذاب است؛ اما اعتماد به نفس پایین اصلا جذاب نیست. نیازی نیست در قرار اول به تمام ویژگی های منفی و ایراداتی که دارید اشاره کنید. گفتن اینکه استرس دارید ایرادی ندارد، اما مسخره کردن خودتان و اینکه بگویید چقدر در دوستی ها افتضاح هستید تا حد زیادی باعث دلسردی طرف مقابل تان شده و علاقه و انگیزه ای که دارد را در او می کشد.

چند اشتباه و تپق در قرار اول هیچ اشکالی ندارد. همه می دانند قرارهای اول سخت هستند و گاهی اوقات حتی عجیب و غریب هم می شوند. اما با دانستن نکاتی که گفتیم و تمرکز روی شناخت طرف مقابل، خواهید دید چقدر روند مکالمه تان روان و آسان خواهد شد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید