آشنا شدن با افراد جدید، همیشه کار سختی بوده و قرار اول یکی از سخت ترین قسمت های آن است. می خواهیم راجع به اولین قرار ملاقات صحبت کنیم. برای اینکه کمک کنیم این دیدار برای شما آسان تر شود، در ادامه فهرستی از کارهایی را که نباید در آن انجام دهید به شما تقدیم می کنیم. اکثر اشتباهاتی که افراد در قرار ملاقات اول خود انجام می دهند کاملاً قابل کنترل است. با اجتناب از اشتباهات پیش بینی شده، از ابتدای قرار اول شانس ادامه پیدا کردن قرارهای خود را افزایش دهید و شخصیت حقیقی خود را به نمایش بگذارید.

نکاتی برای قرار اول

1. راجع به رابطه قبلی خود صحبت نکنید

این یک قانون در دوستی است که معمولاً نباید سفره ی دل خود را جلوی کسی که زیاد شناختی از او ندارید باز کنید، پس در قرار اول از شریک سابق خود چیزی نگویید. واقعاً هیچکس علاقه ای ندارد راجع به شریک عاطفی سابق طرف مقابلش چیزی بداند حتی اگر رابطه ی آن ها سال ها به طول انجامیده باشد. تمرکز خود را معطوف کسی کنید که اکنون با او هستید نه کسی که قبلاً با او بودید.

2. بیش از حد راجع به خودتان حرف نزنید

اصلاً جالب نیست که یک نفر بیش از اندازه راجع به خودش صحبت کند. هرچیزی که هستید، هر مدرکی که دارید و در هر طبقه ی اجتماعی هستید یا هر سمتی که دارید، به خود شما مربوط است. شاید افتخارات زیادی داشته باشید اما خیلی بهتر است اگر از طرف مقابل خود راجع به خودش سوال بپرسید و نشان دهید به جای یک ماشین ناطق، شنونده ی خوبی هستید.
یک زوج در قرار اول شان

3. دروغ نگویید و حقایق مهم را پنهان نکنید

بالاخره گیر می افتید. حتی موضوع ساده ای مثل گفتن اینکه کتابی را خوانده اید که هرگز نخوانده اید بالاخره مچ شما را باز می کند. همیشه همین طور بوده است. حقایق مهم درباره ی خودتان را هم پنهان نکنید. طرف مقابل نیازی ندارد همه چیز را درباره ی شما بداند؛ اما حق او است بداند بچه دارید، متأهل هستید، در دوران بارداری هستید، با والدین خود زندگی می کنید یا خانه ندارید. اینکه چه چیزهایی را علنی کنید به خودتان مربوط است اما حقایق بالاخره آشکار می شوند پس بهتر است صداقت داشته باشید.

4. تلفن همراه خود را کنار بگذارید

چک کردن بیش از اندازه تلفن همراه تان در قرار ملاقات کار بدی است، مگر اینکه کاری ضروری پیش بیاید. اینکه دائماً حواستان به گوشی باشد نشان می دهد حضور ذهن ندارید و این موضوع برای طرف مقابل خیلی دلسردکننده است.

5. راجع به آینده صحبت نکنید

حتی اگر مطمئن هستید علاقه ای بین شما شکل گرفته به او نگویید می خواهید با او عکس بگیرید و در صفحه مجازی تان منتشر کنید. یا مثلاً به او نگویید که همیشه دوست داشتید دو تا بچه داشته باشید. این حرف ها شما را چندش آور و احمق جلوه می دهد. بدون هیچ انتظاری سر قرار حاضر شوید. اگر هم زود با هم صمیمی شدید و برنامه ای برای آینده داشتید تعجب و خوشحالی خود را نشان دهید، اما بیشتر از خوردن یک شام و دیدن یک فیلم طولش ندهید تا حرف را به بچه دار شدن نکشانید.