اکثر کارمندان در محیط کار خود بی تحرک هستند و به ندرت حتی صندلی خود را ترک میکنند. شاید ندانید اما بی تحرکی و نشستن طولانی مدت، به اندازه سیگار کشیدن مضر و پرخطر است! نشستن های طولانی مدت می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، سنگ کلیه و حتی سرطان را افزایش دهد.
برای دوری کردن از این مشکلات و بیماری ها باید تحرک خود را در محل کارتان افزایش دهید که ما در این مقاله در همین زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

1 سعی کنید در مسیر رفتن یا برگشتن از سرکار، تا جایی که میتوانید پیاده روی کنید. حتی بهتر است از آسانسور استفاده نکنید و به جای آن از پله رفت و آمد کنید تا کمی تحرک تان بیشتر شود. یا اگر در محل کار با کسی از همکارانتان می خواهید صحبت کنید، به او تلفن نزنید! بلکه به اتاق او بروید تا در حین کار، تحرک هم داشته باشید.

2 دلبستگی به صندلی تان را کنار بگذارید و تا جایی که می توانید از آن دوری کنید. حتی اگر برایتان مقدور است، کارهای دفتریتان را سرپا انجام دهید و یا حداقل هر نیم ساعت یکبار از جایتان بلند شوید. هر زمانی که می ایستید، تمامی ماهیچه های مربوط به ایستادن در بدن تان فعال شده و مقدار زیادی قند و چربی سوزانده می شود. بهترین نوع میز، میزهای ایستاده هستند.

3 اگر فراموش می کنید این حرکات را انجام دهید؛ زنگ هشدار تلفن همراهتان را فعال کنید و یا از دستبند های ورزشی که بلند شدن و انجام حرکات ورزشی را به شما یادآوری می کند استفاده کنید.

 

به خاطر داشته باشید که همیشه منظور از ورزش کردن، انجام حرکات سخت ورزشی نیست. گاهی همین ایستادن یا راه رفتن هایی که به نظر ساده و پیش پا افتاده هستند، شما را از ابتلا به بسیاری از بیماری ها، در امان نگه می دارد. پس کم تحرکی را کنار بگذارید و انجام حرکات ورزشی و کششی ساده را فراموش نکنید.