اعتماد به نفس پایینی دارید

در بسیاری موارد خانم ها عاشق مردان نامناسب می شوند، چون این خانم ها در جدال با اعتماد به نفس پایین خود هستند. در واقع یک مطالعه که در سال 2017 توسط مجله گلمور و برند لورآل انجام شد، نشان داده است که تنها 31 درصد از خانم ها خود را زیبا می دانند، و 1 نفر از هر 5 خانم از ظاهر خود متنفر است. با این آمار ناراحت کننده، عجیب نیست که زنان مردانی را جذب کنند که با آن ها رفتار خوبی ندارند، نیازهای آن ها را برآورده نمی کنند و عشق و حمایت عاطفی که نیاز دارند را تامین نمی کنند. چون این خانم ها اعتقاد دارند لیاقت بهتر از این را ندارند.

چون این خانم ها بدترین افکار را نسیت به خود دارند، و به اشتباه معتقدند به اندازه کافی زیبا، خوب، باهوش، و موفق نیستند، مردانی را انتخاب می کنند که مستقیما دست روی این نقاط نامطمئن می گذارند. اگر شما با مشکلات اعتماد به نفس خود سرو کله می زنید، خوشبختانه راه هایی وجود دارد تا این احساسات شک آمیز نسبت به خود را کنار بگذارید. مثلا منفی صحبت کردن با خود را ترک کنید، فعالیت های جالب و جدید برای لذت بردن پیدا کنید، و نیاز دائمی تان برای مقایسه خود با دیگران را رها کنید. وقتی بتوانید ببینید واقعا چقدر فوق العاده اید، بهتر توانایی جذب مردی را خواهید داشت که او هم به این قابلیت در شما پی برده باشد.

از تنها شدن می ترسید

به همین ترتیب، دلیل دیگری که زنان، عاشق مردان نامناسب می شوند این است که این زنان از تنهایی می ترسند. در واقع، تحقیقات نشان داده بسیاری از خانم ها خیلی تمایل دارند در روابط ناراحت کننده باقی بمانند چون از این که در آینده تنها بمانند وحشت دارند. به بیان دیگر، فکر تنها ماندن آنقدر نامطبوع و نا خوشایند است که بسیاری از زن ها ترجیح می دهند با مردی که برایشان نامناسب است بمانند تنها به این دلیل که فکر می کنند این کار بهتر از تنها ماندن است.

با این وجود، اگر شما شخصی هستید که ترجیح می دهید به خاطر ترس از تنهایی به کم قناعت کنید، شما به تنهایی مرتکب اشتباه بزرگی می شوید که می تواند برای زندگی تان اثر ویران کننده و مخربی داشته باشد. اولا ماندن در یک رابطه دشوار و عدم رضایت بخش می تواند تاثیر منفی بر روی سلامت روحی و فیزیکی شما داشته باشد. دوما با انتخاب ماندن با مرد نامناسب بر تنها ماندن، خودتان را کاملا از دسترس مردان دیگر که می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند خارج می کنید. بنابراین رویارویی با این ترس ضروری است، زیرا باعث می شود تا فرصت دیدار با فرد مناسب زندگی تان را از دست ندهید.

فکر می کنید می توانید او را تغییر دهید

یک علت دیگر که زنان عاشق مردان نامناسب می شوند این است که زنان اعتقاد دارند می توانند مردان را تبدیل به شریک زندگی خوب و شخصی که می خواهند کنند. به بیان دیگر، بسیاری از زنان فکر می کنند می توانند چیزهایی که مربوط به یک مرد است مثل شیوه لباس پوشیدن او، نوع رفتارش، آن چه می خورد، شغلش، افکارش درباره ازدواج، رابطه اش با خانواده اش، ویا عادات سیگار کشیدن و مشروب خوردنش را تغییر دهند. با این وجود، اگر عاشق مردی هستید که فکر می کنید باید افکار و عقایدش را تغییر دهد یا شما تلاش می کنید که این کاررا انجام دهید، تنها چیزی که احتمال دارد تغییر دهد نوع رابطه اش (از متاهل) به مجرد است.

پس به جای اینکه به مرد اشتباه تان به چشم یک خانه قدیمی نگاه کنید که می توانید  او را خراب کرده و از نو بسازید، وقت آن رسیده به دنبال فردی باشید که ویژگی ها و اولویت هایی داشته باشد که برای شما اهمیت دارد. به یاد داشته باشید که نمی توانید یک مرد را تغییر دهید اما این قدرت را دارید که مردی دیگر را برای همراهی خود در زندگی انتخاب کنید.

هنوز فرد مناسب برای زندگی خود را ملاقات نکرده اید

دلیل دیگری که خانم ها عاشق مردان نامناسب می شوند این است که آن ها هنوز آن فرد مناسب زندگی شان را ملاقات نکرده اند. برای مثال، شاید واقعا هنوز تلاشی نکرده اید، هنوز یافتن همراهی خوب برایتان اولویت نبوده، یا از افراد مختلفی که تا به حال با آن ها در ارتباط بوده اید کمی دلزده اید. با این حال، اگر نمی دانید چرا عاشق مردان نامناسب می شوید ممکن است دلیلش مربوط به این واقعیت باشد که هنوز با مرد مناسب تان قدم نزده اید، مردی که واقعا به شما اهمیت بدهد، از لحاظ احساسی حمایتتان کند و دوستتان داشته باشد.

اما خبر خوب این است که می توانید همین الان دست به کار شوید و وقتی حرف از جذب مردان درست و حسابی به میان می آید ورق را به نفع خودتان برگردانید. نباید از تلاش برای ملاقات مرد مناسب و وقت گذاشتن برای شناخت او ابایی داشته باشید. خلاصه بگوییم، تلاش برای دیدار مردی مناسب، تصمیمی درست در زندگی شما است.