دلایلی که باعث می شوند برای ازدواج عجله نکنیم

0
1787

مسابقه دادن برای ازدواج نه تنها برای رابطه تان خطرناک است، بلکه برای سلامتی خودتان هم مضر است. در این جا به چند دلیل که چرا نباید خیلی زود برای ازدواج اقدام کنیم اشاره خواهیم کرد.

ازدواج چیزی بیش از مراسم عروسی است

وقتی برای هفتمین بار ساقدوش هستید و تمام دوستانتان ازدواج کرده اند، طبیعی است که آرزوی ازدواج را داشته باشید. اما این دلیل خوبی برای ازدواج کردن نیست. مطمئنا دوست دارید روزی مختص به خودتان بیاید که یک لباس سفید بپوشید و کانون توجه باشید اما باید بفهمید که بعد از آن روز بقیه زندگی تان با آن فرد آغاز می شود. این زندگی واقعا طولانی است. همین که کار انتخاب موزیک رقص و سرویس قاشق و بشقاب ها را تمام کردید می روید که با این شخص برای یک عمر زندگی کنید. اگر نتوانید بعد از روز عروسی را ببینید هنوز برای این تعهد آمادگی لازم را پیدا نکرده اید.

ممکن است برایتان گران تمام شود

مراسم عروسی، مجالس گرانی برای شروع زندگی هستند. عجله در ازدواج  به این معناست که زمان اندکی برای به ظاهر مهم ترین روز زندگی تان دارید. صرف نظر از هزینه های مراسم عروسی، کل فرایند ازدواج هزینه های فراوانی در بر دارد، مخصوصا اگر خانواده ها بر تجملات پافشاری داشته باشند. تصمیم به ازدواج معمولا مخارج فراوانی را به دو طرف تحمیل خواهد کرد. پس عقلانیت حکم می کند که حداقل به خود کمی زمان بدهید و از دارایی های خود ( درصورتی که خانم یا آقای طرف مقابلتان بد از آب درآمد) محافظت کنید. موافقید؟

مطلب مرتبط:  چگونه در زندگی انرژی مثبت داشته باشیم و آن را به دیگران انتقال دهیم

اگر به این خاطر در ازدواج عجله می کنید که از تنهایی می ترسید دلیل شما اشتباه است. همچنین احتمال این وجود دارد که سرانجام کسی نصیبتان شود که با شما رفتار مناسبی ندارد چون زمان مناسبی را صرف شناخت او پشت درهای بسته و بدون حضور دیگران نکرده اید. اجازه ندهید نیازتان باعث پا گذاشتن روی خطوط قرمز شود. چون هرآن چه به آن تن می دهید سرانجام همان را به دست می آورید.

اگر باعجله با کسی ازدواج کنید این خطر وجود دارد که کسی را که با او زوج بهتری می شدید را از دست بدهید. اگر شریکتان واقعا زوج مناسبی برای شماست باید قادر باشد یک سال دیگر هم برای زندگی با شما صبر کند. اگر این کار را نکند رابطه را قطع کنید و صبر کنید فرد صبورتری از راه برسد.

ممکن است با عجله کردن شریکتان را نا امید کنید

اگر با در تنگنا قرار دادن طرف مقابل او را قبل از آمادگی اش به ازدواج مجبور کنید ممکن است یارتان از کوره در رود. احترام نگذاشتن به امیال و محدوده های طرفتان به این معناست که برای یک رابطه به اندازه کافی بالغ نیستید. عصبانی و هول بودن در مورد باهم زندگی کردن شما را پیش او شیرین و محبوب نمی کند. به همین ترتیب، اگر او شما را تحت فشار قرار دهد همین موضوع صادق است: یا صبر خود را افزایش دهید و یا او را رها کنید.

با ازدواج مشکلاتتان حل نمی شود

اگر شما و شریکتان روی مسایلی مثل پرداخت قبوض و بچه ها، یا حتی در مسایلی مثل این که می توانید به دوستان سابقتان پیغام بفرستید، توافق نظر نداشته باشید، ازدواج کردن این مشکلات را حل نمی کند و این فاصله ها را از بین نمی برد. ازدواج ممکن است شما دو نفر را برای کوتاه مدت شاد کند اما این مشکلات قطعا بر می گردند. اگر طرفتان بچه نمی خواهد، می خواهد چند تا شغل داشته باشید، و دست از پیغام دادن به دوست دانشگاهش (که شما را ناراحت می کند) بر نمی دارد، احتمالا قصد ندارد رفتارش را در مورد هیچ کدام از چیزهایی که گفته شد تغییر دهد. مهم نیست چه مهمانی شبانه بزرگی برای جشن گرفتن پیوندتان به راه بیندازید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید