چرا شوهر به زن دروغ می گوید و عواقب آن در زندگی مشترک چیست؟

0
1705
دلایل اصلی دروغ گفتن شوهر به زن در زندگی مشترک

اکثر آقایان اغلب برای رهایی از موقعیت های دشوار، به دروغ گفتن روی می آورند؛ بی توجه به آن که بدانند دروغ گفتن چه آسیب هایی به زندگی مشترک می رساند. پس چطور باید با مردی که دروغ می گوید برخورد کنیم و زندگی مان را نجات دهیم؟ دروغ گفتن شوهر به زن راهکار فریبکارانه یک مرد برای داشتن یک زندگی مشترک شاد است که به وسیله ی آن همسر خود را خشنود نگه می دارد. بسیاری از شوهران نمی دانند که دروغ گفتن شوهر به زن تا چه مقدار می تواند به روابط و زندگی شان آسیب بزند. در واقع آن ها فکر می کنند دروغ راه فرار از بسیاری از جنگ و جدل ها و ناخرسندی ها بین آن ها و همسرشان است. اما آیا کارشناسان  و مشاورین خانواده هم با این نظر موافق اند؟

خیلی از آقایان احساس می کنند دروغ گفتن درباره مسائل و موضوعات کوچک، تا زمانی که به همسرشان وفادارند اشکالی ندارد. اما باید بدانند دروغ، دروغ است و حتی دروغ های به ظاهر کوچک و بی ضرر می توانند با تاثیر منفی و مخربی که دارند زندگی ها را از ریشه دچار فرسایش و مشکل کنند. حال کمی به ابعاد این مسئله و اینکه چرا مردها به خاطر موضوعات جزئی دروغ می گویند، خواهیم پرداخت.

دلایل دروغ گفتن شوهر به زن در زندگی مشترک

هر شوهری درباره اینکه چرا زیاد به همسرش دروغ های مصلحتی می گوید، دلایل خاص خودش را دارد. شاید برای حفظ رابطه اش این کار را می کند، یا می خواهد رازی را پنهان کند، از بروز درگیری جلوگیری کند یا اوضاع را به نفع خودش تمام کند. شاید احساس کند بیش از حد صادق بودن با همسر موجب آزرده شدن خاطر او می شود و چند تا دروغ کوچک به او کمک می کند از بحث و دعوا پیشگیری کند.

مطلب مرتبط:  چگونه شوهرم را خوشحال کنم ؟ معرفی روشهای شاد کردن مردان در زندگی

اما همانطور که گفته اند دروغ، دروغ می آورد و همین که شوهر شما شروع به دروغگویی کرد، دیگر گرفتار آن شده و راه فراری ندارد. از آن پس دروغ گفتن، چه بزرگ و چه کوچک، تبدیل به یک عادت زشت در او می شود و ممکن است بعدها حتی بی هیچ دلیلی به آن متوسل می شود. برای زنی که مدام از شوهرش دروغ می شنود، اعتماد کردن به او کار دشواری است. در این نقطه است که باید با واقعیت روبرو شد: نمی توانید دروغ بگویید و از همسرتان انتظار داشته باشید در زمان نیاز بهتان اعتماد کند. احتمالاً او هرگز دوباره به شما اعتماد نخواهد کرد و حتی حرف راست تان را هم زیر سوال می برد. بنابراین این عادت دروغگویی در ذهن زن بذر شک می کارد که بسیار زیان آور است مخصوصاً در رابطه ای صمیمی مثل ازدواج که بر پایه اعتماد و صداقت بنا شده است.

اگر شوهری دروغ می گوید و آن را پنهان می کند، آن را مصداقی از شکستن اعتماد در زندگی مشترک در نظر بگیرید. اما از نظر شوهر دروغ بی ضرر، رابطه با همسر را حفظ می کند.

عواقب دروغ گفتن در زندگی مشترک

  • “نه عزیزم! تو چاق نشدی”
  • “من اون دختر جذاب رو نگاه نمی کردم”
  • “من سیگار نکشیدم”
  • “من گلدان رو نشکستم”
  • “اوه عزیزم! یادم رفت از بازار ماهی بخرم. میتونی خودت از مغازه سفارش بدی؟”
  • “اون فقط یه دوسته، داری زیادی بهش فکر می کنی”

این دروغ گفتن شوهر به زن هرچند هم کوچک باشد، روشی برای او است که به همسرش اطمینان دهد به ازدواج شان پایبند است. اما در بلند مدت این دروغ ها زندگی مشترک دو طرف را مسموم می کنند. این دروغ های سفید می توانند با ورود شریک قبلی مرد به زندگی اش رنگ خیانت به خود بگیرد. مرد ممکن است دیدارهایش با شریک قبلی را پنهان کند تا با همسر فعلی اش درگیری ایجاد نشود. همین امر بذر خیانت را در زندگی آن ها می کارد. پس دروغگویی به تدریج رابطه زناشویی را فرسوده می کند. اما اگر زن حواسی جمع داشته و هوشیار باشد می تواند پیش از آن که دیر شود علائم و نشانه های دروغگویی همسر خود را شناسایی کند و آنها را با سیاست خود از بین ببرد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید