معرفی دلایل شکست روابط عاطفی و ۳ راز برای پیشگیری از آن

0
1894
راز موفقیت در رابطه و دلایل شکست روابط عاطفی

هنگامی که صحبت از روابط می شود، معمولا یک لیست طولانی از انتظارات در مورد آنچه که هم مردان و هم زنان به دنبالش هستند، به میان می آید. اگر چه طبیعی است که بخواهید شخصی را پیدا کنید تا شخصیت یا سبک زندگی شما را تکمیل کند، اما این اضطراب ممکن است شما را از حفظ رابطه ی موفقی که می توانید داشته باشید باز داشته یا حتی یکی از دلایل شکست روابط عاطفی تان به حساب آید.

چطور؟ در مقالات و اطلاعات به دست آمده بیان می شود که بنیاد یا هسته سازگاری و شخصیت، باید ابتدا برای ایجاد موارد خارجی شکل بگیرد. همانطور که متخصصین توضیح می دهند، چگونگی واکنش مردم به رویدادها، عمدتا به دیدگاه آنها درمورد وقایع بستگی دارد نه خود وقایع. بنابراين لازم است ابتدا بنیاد و هسته ی رابطه بنا نهاده شود تا بعد از آن، انتظارات مطرح شوند.

به عنوان یک راه حل یا راز موفقیت در رابطه های عاشقانه و عاطفی، باید گفت با توجه به این نظریات اثبات شده ی رفتارشناسی ، روابط ثابت، مستلزم سپرده های عاطفی پیوسته ای هستند که همیشه حساب عواطف را کامل نگه می دارند؛ به این معنی که هر دو طرف در تلاشی متعادل، به بده بستان می پردازند تا از برداشت ناگهانی و یا نابودی حساب که در نهایت موجب شکست روابط عاطفی می شود، جلوگیری کنند.

دست های یک خانم در حال گرفتن دست های یک آقادر اینجا سه راز موفقیت در رابطه های عاطفی را می بینید که وابسته به ادراک فردی است و وجود سلامت در روابط مشترک را تضمین می کنند.

مطلب مرتبط:  هالووین چیست؟ با تاریخچه هالووین بیشتر آشنا شوید

عشق بی قید و شرط

این مورد، مربوط به حرکات و اعمالی است که هیچ  زور و اجباری در پشت آن وجود ندارد. با اجتناب از احساس بدهکار بودن و یا با کمال میل انجام دادن کارهایی که عشق و مهربانی را نشان می دهند، به شریک زندگی خود کمک می کنید تا احساس اطمینان، ایمنی و ارزشمندی پیدا کرده، ارزش وهویت و درستی آنها برای او تأیید شده و در عین حال از شکست روابط عاطفی جلوگیری گردد.

عذرخواهی صادقانه

یک مورد مهم در میان سه راز موفقیت در رابطه ، عذرخواهی کردن از ته دل و واقعی است. با عذرخواهی های سطحی و عاری از دلجویی و یا توجیه اشتباهات خود در برابر شریک زندگی تان، فقط نوعی از نا امنی و عدم تعادل ایجاد می کنید که در رابطه ی شما هم منعکس می شود. هنگامی که واقعا نیاز به عذرخواهی دارید، این کار را صادقانه انجام دهید.

انتظارات شفاف

هنگامی که زوجین در مورد به اشتراک گذاشتن انتظارات خود راحت نباشند، ارتباطشان با هم و اعتمادشان به هم خدشه دار شده و باعث ایجاد کوچکترین سوء تفاهم ها می شود. این امر منجر به آشفتگی های جدی خواهد شد؛ زیرا درک متضاد در مورد نقش ها و اهداف، می تواند منجر به درگیری های جدی عاطفی شود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید