دلیل اصلی سرد شدن رابطه عاشقانه چیست؟ با ۱۲ عامل مهم آشنا شوید

0
1492
مهم ترین دلایل سرد شدن رابطه عاشقانه

این روزها مشکل سرد شدن رابطه عاشقانه و شکست آن، یکی از موضوعات بسیار مهم و حائز اهمیت است. دلایل کاملا متفاوتی برای این امر وجود دارند و مطمئنا هر رابطه ای، شرایط متفاوتی را دارا می باشد. اما در این بین، چند فاکتور بسیار مهم وجود دارد که می توان گفت تقریبا برای تمام روابط عاشقانه صدق می کند. نادیده گرفتن این عوامل، باعث سرد شدن رابطه عاشقانه یا حتی جدایی می گردد. هیچ رابطه ای نمی تواند بدون اعتماد، معاشرت، گذشت، تلاش، صداقت، وفاداری و محبت مدت زیادی دوام آورد. کمبود هر یک از این موارد در روابط، یکی از ساده ترین دلایل سرد شدن رابطه عاشقانه می باشد.

دلیل اصلی سرد شدن رابطه عاشقانه چیست؟

بحث و دعوا در رابطه

عدم وجود صداقت

یکی از دلایل اصلی سرد شدن رابطه عاشقانه کمبود یا عدم وجود صداقت در رابطه است. در بسیاری از روابط ممکن است یک یا چندین بار دروغ بگویید یا یشونید و مطمئنا این موضوع باعث سرد شدن شدید رابطه می گردد. ممکن نیست که شخصی به همسر دروغگوی خود به این زودی ها باز هم اعتماد کند. اکثرا هنگامی که زوجین در روابط با موضوع دروغ مواجه می شوند، تا مدت ها با شک و تردید زندگی خواهند کرد.

 

بحث و صحبت جدی زوجین در رابطه

عدم معاشرت

نقش معاشرت درهر رابطه ای نباید خیلی کم یا بیش از حد زیاد باشد. بدون داشتن حد مناسب و سالمی از ارتباط و معاشرت میان دو نفر، هیچ رابطه ای دوام نخواهد یافت. برای حفظ و افزایش ثبات روابط در طولانی مدت، می بایست مهارت معاشرت کردن و صحبت کردن صحیح و درست را در خود افزایش دهید و آن را به حد مطلوبی برسانید. بهترین روش برای حل مشکلات موجود در رابطه تان، صحبت کردن در مورد آن است. صحبت نکردن و گذشتن از مشکلات، هیچ گاه راه حل خوبی برای حل آن مشکل نیست. پس بهتر است بدانید کی و چگونه در مورد مسائل مختلف و مشکلات و حتی مسائل خوب و مثبت با طرف مقابل تان صحبت کنید.

 

یک زوج ناراحت

عدم تلاش و دادن زمان

هر رابطه خوبی نیازمند قدری زمان و تلاش برای بهبود شرایط می باشد. هنگامی که برای حل مشکل تان زمان کافی نمی گذارید و به اندازه کافی تلاش نمی کنید، تنها دارید رابطه عاشقانه تان را سردتر و سردتر کرده و فضا را برای جدایی آماده می کنید. بدون تلاش برای یک رابطه عاشقانه، آن رابطه هیچگاه قوی و استوار نخواهد شد.

مطلب مرتبط:  معرفی نکات کاربردی برای حفظ رابطه عاشقانه در زندگی مشترک

 

فاصله میان زوج

عدم وجود فاصله

هر کسی نیازمند قدری تنهایی و فضای خصوصی برای شخص خودش است؛ چه افراد مجرد و چه افراد متاهل. این موضوع بسیار اهمیت دارد که اجازه دهید شریک زندگی شما، زمانی را صرف خود کرده و با خود تنها باشد. هر زمان که احساس کردید طرف مقابل تان نیاز دارد، کمی از او فاصله گرفته و به قولی به او فضا دهید. دخالت در تک تک امور شخصی طرف مقابل تان و بودن بیش از حد در کنار او، رابطه تان را پایدارتر نخواهد کرد. زیر نظر داشتن تمام حرکات طرف مقابل تان باعث می شود تا او احساس کند در قفس افتاده است! البته فضا دادن و فاصله گرفتن نیز حد و حدودی دارد و صرفا به معنای دوری کامل و طولانی مدت از طرف مقابل نمی باشد. تنها کافی است میانه رو باشید؛ نه بیش از حد به او نزدیک شوید که احساس یک زندانی را داشته باشد و نه او را رها کنید. به جزئیات توجه داشته باشید تا بتوانید درک کنید که این فاصله چه زمان در حال زیاد شدن است و به موقع جلوی فاصله زیادی را بگیرید.

 

چک کردن تلفن همراه همسر

بی اعتمادی

یکی از مهم ترین دلایل سرد شدن رابطه عاشقانه و یا جدا شدن افراد از یکدیگر، عدم وجود اعتماد متقابل است. این موضوع بسیار اهمیت دارد که به طرف مقابل خود اعتماد داشته باشید. حتی اگر دلیلی برای شک کردن به او دارید، باز هم توصیه می شود تا در این باره با او صحبت کنید و مشکل تان را حل کنید. فاکتورهایی مثل دروغ گفتن به طرف مقابل، می تواند به سادگی روابط تان را نابود کند. یکی از اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است که به طرف مقابل خود خیانت می کنند؛ چراکه فکر می کنند طرف مقابل شان ابتدا به او خیانت کرده است و به این طریق قصد دارند انتقام خود را بگیرند یا کار او را تلافی کنند. این کار بزرگترین اشتباهی است که هر شخص می تواند در رابطه مرتکب شود و بیش از هر کس، خود او را آزار خواهد داد.

مطلب مرتبط:  20 ایده جذاب کادوی سپندارمذگان که خودتان می توانید درست کنید

 

دعوا و جدایی در رابطه

عدم وجود گذشت

گذشت، یکی دیگر از پایه های اصلی هر رابطه است. دو فرد که در یک رابطه عاشقانه هستند می بایست بسیاری از مسائل گذشته را فراموش کرده و آنها را پشت سر بگذارند. تکرار مکررات و چسبیدن به اتفاقات گذشته تنها باعث می شود تا رابطه تان سرد و سردتر شود.

 

صحبت کردن یک زوج

تغییرات

مواقعی در رابطه وجود دارد که مسائل آنقدر که باید، خوب و مطابق میل ما پیش نمی روند و این نه تقصیر شماست و نه تقصیر طرف مقابل. با گذشت سال ها، مواردی که باعث شده بود از ابتدا به هم مرتبط و علاقه مند شوید، دستخوش تغییرات می گردد. از این رو ممکن است بااینکه هیچ مشکل حادی نداشته باشید، اما حس کنید رابطه تان در حال سرد شدن یا از بین رفتن است. مسائلی مانند تغییر محیط اطراف، تغییر محل زندگی یا دوستی با افراد جدید می توانند از جمله این عوامل باشند.

 

یک خانم ناراحت در حال گریه کزدن

خانواده

خانواده و دوستان بیش از چیزی که فکر می کنید روی رابطه تان تاثیر دارند. در بیشتر موارد، این افراد می توانند شما را حمایت کرده و درست راهنمایی کنند. اما در بعضی دیگر از موارد می توانند پیشنهاداتی به شما بدهند که ممکن است برای خودشان کاربرد داشته باشد، اما در رابطه شما تاثیری نداشته باشد. حتی اگر خانواده و دوستان تان افراد هوشمند و باتجربه ای باشند، باز هم ممکن است در رابطه شما نظر اشتباهی داده و شرایط را بدتر کنند.

 

شروع یک رابطه عاشقانه

شروع غلط

این روزها بسیاری از روابط آغاز درست و صحیحی ندارند و به قولی به حالت بدی شروع می شوند. افراد این روزها خیلی زود و راحت وارد رابطه می شوند و حتی خیلی زود با هم ازدواج می کنند؛ بدون آنکه درک درستی از یکدیگر داشته و حتی به خوبی یکدیگر را بشناسند. این روابط عجولانه و نادرست معمولا به سرعت هم باعث دلسردی می گردند.

مطلب مرتبط:  راهکارهای موثر برای کنار آمدن با شغلی که دوستش ندارید

 

یک خانم ناراحت در حال فکر کردن

ناسازگاری

بعضی افراد هر قدر هم که سعی کنند مسائل و مشکلات شان را حل کنند باز هم با هم سازش ندارند. هنگامی که با فردی رابطه طولانی مدت دارید، باید و باید و باید که با او سازگاری داشته باشید. به این معنا که طرز فکرتان تا حدی مشترک بوده و خیلی دور از هم نباشد. یا اینکه چیزهای کاملا متفاوتی از زندگی نخواهید. یا اخلاقیات تان خیلی دور از هم نبوده و در عین حال کپی یک دیگر هم نباشد. این ناسازگاری ها فقط و فقط باعث سرد شدن رابطه عاشقانه گشته و از بین نیز نمی روند.

 

یک زوج در حال تمام کردن رابطه

منقضی شدن

بعضی از روابط بدون اینکه دلیل خاصی وجود داشته باشد، رو به سردی می رود. این موارد اکثرا زمانی اتفاق می افتد که افراد به اشتباه گمان می کنند عاشق شده اند، وارد رابطه شده، ازدواج می کنند و بعد از مدتی متوجه می شوند که حس شان عشق نیست! این حس می تواند عادت یا حتی شهوت گذرا باشد. از این رو پس از گذشت مدتی، با کم شدن شعله شهوت و حوس یا تکراری شدن عادت، روابط سرد می شوند و حتی منجر به جدایی می شوند. اگر به هر دلیلی تصمیم داشتید رابطه تان را تمام کنید، برای آشنایی با بهترین روش های تمام کردن رابطه اینجا کلیک کنید.

 

مشکلات زوجین و سرد شدن رابطه عاشقانه شان

مشکلات احساسی

سرد شدن رابطه عاشقانه در افرادی که مشکلات احساسی دارند بسیار رخ می دهد. خانم ها به شدت تحت تاثیر هورمون های زنانه ای که در بدن شان ترشح می شود هستند و از این رو قالبا احساسی تصمیمی می گیرند. از این رو اکثرا آقایان در رابطه دچار سردی می شوند. برای آضنایی با دیگر دلایل سرد شدن مرد از زن در زندگی مشترک اینجا کلیک کنید. احساسات بیش از حد در بسیاری از موارد می تواند منجر به دلسردی طرف مقابل گردد. پس سعی کنید احساسات خود را کنترل کرده و بیش از حد احساسی نباشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید