رابطه میان لباس و اعتماد به نفس – افزایش اعتماد به نفس با پوشیدن لباس مناسب

2
2748
رابطه میان لباس و اعتماد به نفس

رابطه میان انتخاب لباس و اعتماد به نفس بر هیچ کس پوشیده نیست. لباس پوشیدن اعتماد به نفس ما را تحت تاثیر قرار می دهد. این طور نیست که بدون یک لباس خوب، اعتماد به نفس نداشته باشیم؛ اما یک جفت کفش خوب با لباس مورد علاقه مان، این احساس را می دهد که گویا قرار است به یک جلسه ی مصاحبه یا یک رویداد اجتماعی مهم برویم.

در مطالعات روانشناسی اجتماعی انجام شده در یک دانشکده پزشکی، مشخص شد آن دسته از دانشجویان پزشکی که روپوش های پزشکی شان را به تن می کردند، در تست ها عملکرد بهتری نسبت به آن هایی داشتند که لباس روزمره و معمولی می پوشیدند. شاید فکر کنید که این موضوع چه ارتباطی با شما دارد؟ اما باید بدانید که فرقی ندارد چه رشته تحصیلی دارید یا شغل تان چیست، در هر حالتی باید اصل “لباس پوشیدن مطابق موقعیت” خود را بلد باشید.

بین چیزی که می پوشیم و آنچه درباره خود فکر می کنیم، ارتباط مستقیمی وجود دارد. حتما این را شنیده اید که “برای شغلی که دوست دارید لباس بپوشید نه برای شغلی که دارید”. شما می توانید به راحتی از استایل خود به عنوان ابزاری استفاده کنید که موجب افزایش اعتماد به نفس شما می شود. پس وقتی هر روز صبح، کمدتان را می گردید تا لباس بپوشید، به چند نکته ای که در این مقاله توضیح داده ایم، توجه کنید تا اعتماد به نفستان به بالاترین حد ممکن برسد.

رابطه میان لباس و اعتماد به نفس :

یاد بگیرید چطور متناسب با فرم بدن و اندام تان لباس بپوشید

در رابطه میان انتخاب لباس و اعتماد به نفس ، توجه به فرم بدن بیشترین اهمیت را دارد. شما باید بدانید چه نوع شلوار جینی بیشتر به شما می آید، چه پارچه ای برای شما جذاب تر است، چه اندازه دامنی برای اندام شما مناسب تر است، اگر کوتاه قد هستید چه لباسی قدتان را بلند نشان می دهد و چه سایز لباس زیری مناسب شماست. مطلبی اختصاصی در مورد انتخاب لباس با توجه به فرم بدن در وب سایت ریموژ وجود دارد. در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه لباس بپوشیم که جوان به نظر برسیم؟ استایل خانم های 35 سال به بالا

قسمت های مورد علاقه اندام خودتان را بیشتر جلوه دهید

بخش های مورد علاقه بدن تان کدام ها هستند؟ آیا پاهای بلند خود را دوست دارید، قدتان را می پسندید، یا پیچ و تاب بدن تان را؟ به سراغ لباس هایی بروید که ویژگی مورد علاقه تان را بیشتر نمایان کند و قسمت هایی از اندام تان را که دوست ندارید، و یا دارای معایبی هستند را می پوشاند. این مدل لباس پوشیدن، باعث می شود تا قسمت هایی از بدن تان که مورد توجه خود شماست، مورد توجه دیگران هم قرار گیرد.

خانمی که با اعتماد به نفس و خوشحالی می خنددباید بدانید چه رنگ هایی بیشتر به شما می آید

رنگ مناسب لباس باعث می شود تا رنگ موهای درخشان تر، چشم های درشت تر و پوست شفاف تری داشته باشید. رنگ های نامناسب شما را خسته و بی حال نشان می دهد. ابتدا ته مایه پوست و اینکه کدام رنگ مو مناسب شماست را بیابید. و به خاطر داشته باشید، حتی در انتخاب اکسسوری و طلا و جواهر نیز. می بایست به رنگ پوست، مو و چشمان خود توجه کنید.

به یاد بیاورید که در چه لباس هایی حس بهتری داشته اید

یک مهمانی را به یاد بیاورید که در لباستان احساس بسیار خوبی داشتید. این لباس، شاید، یک پیراهن تابستانی در یک مراسم عروسی تابستانی و یا یک کت بلیزر در یک جلسه ی رسمی بوده است. به این فکر کنید که چرا در آن لباس احساس خوبی داشته اید. آیا به خاطر یقه جذاب آن بوده؟ آیا قد پیراهن را دوست داشته اید؟ یا پارچه و رنگ آن برای شما دلنشین بوده است؟

مطلب مرتبط:  سلبریتی ها چه کیفی انتخاب می کنند؟

به یاد بیاورید چه چیزی از آن لباس، به شما احساس خوشایندی می داده و آن ویژگی را درباره بقیه ی  لباس هایتان هم به کار ببرید. اگر یقه ی هفت پیراهن تابستانی خود را دوست داشتید، خودتان را مجبور به پوشیدن یک لباس دکولته نکنید. سراغ یک لباس شب با همان یقه ی هفت بروید که قبلا هم حالتان را خوب کرده است؛ قطعا دوباره حال خوبی به شما خواهد داد.

استایل خود را پیدا کنید

مهم ترین راز افزایش اعتماد به نفس این است که با خودتان روراست باشید و این را بدانید که منحصر به فرد هستید. این موضوع، در مورد رابطه میان لباس و اعتماد به نفس شما هم صدق می کند. به جای اینکه تلاش کنید از مد یا استایل فرد دیگری تقلید کنید، چیزی را دوست دارید، کشف کنید؛ هم در مورد خودتان، هم در مورد دیگران. پیدا کردن استایل مخصوص به خود شما، به شما کمک می کند هر لباسی که می پوشید مال خودتان شود و این گونه، با افزایش اعتماد به نفس خود، به همه دنیا (یا رئیس یا دوستتان) ابراز وجود می کنید.

تبلیغات

2 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید