تمام افراد می خواهند موفق باشند؛ در حالی که همه حاضر نیستند کارهای مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت را انجام دهند. اگر به دنبال دانستن راز موفقیت در زندگی تان هستید، بهتر است نکاتی را که می گوییم رعایت کنید تا در زندگی موفق شوید.

در ابتدا باید فکر کنید که زندگی موفق چه معنی ای برای شما دارد و به چیزهایی که برایتان اهمیت دارد فکر کنید. اگر انگیزه ی مشخصی نداشته باشید، ممکن است فرصت های زیادی در اطراف شما باشند و شما آن ها را نبینید. به همان اندازه که تصمیم گیری در مورد خواسته هایتان مهم است، این موضوع نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که یاد بگیرید از الگوهای محدود کننده ای دوری کنید که شما را از رسیدن به چیزی که می خواهید دور نگه داشته اند.

نیازی نیست تمام این الگوها را یکجا در زندگی تان تغییر دهید، بلکه می توانید هر بار بر روی تعدادی از آن ها تمرکز کرده و به آن شکلی که احساس می کنید ضرورت دارد، آن ها را کنار بگذارید یا تغییر دهید. کنار گذاشتن برخی از آن ها برای شما راحت تر از بقیه است، بنابراین از پیروزی های کوچک استفاده کنید و به آرامی به مراتب بالاتر برسید.

اگر آماده ی شروع یک زندگی موفق و شاد هستید با ما همراه شوید :

35 راز موفقیت در زندگی :

1. لازم نیست که همیشه همه چیز را درست بگویید

اینکه همیشه بخواهید شخصی باشید که درست می گوید، تنها شما را ناامید و عصبانی می کند، و مطمئنا به کسی هم کمک نمی کند. چند حقیقت کامل وجود دارد که نمی شود آنها را تغییر داد و مسائلی که درست محسوب می شوند، بستگی به ذهن هر شخص دارد. به جای اینکه خصوصیات خود را با خصوصیات افراد دیگر مقایسه کنید، به سراغ چیزی بروید که از لحاظ اخلاقی درست باشد. به این فکر کنید که چه چیزی منجر به بیشترین فایده، برای بیشترین افراد می شود. به جای استفاده از کلمات درست یا غلط، عبارات مضر و مفید را در نظر داشته باشید و تصمیماتی بگیرید که بیشتر از همه مفید بوده و ضرر کمتری داشته باشد.

2. از نیاز به کنترل بقیه دست بکشید

کنترل به خودی خود، چیز بدی نیست. اما در این مورد دو مسئله وجود دارد؛ اول، قابلیت کنترل اعمال خودتان و دوم، کنترل دیگران. کنترل افراد دور و برتان به شما ارتباطی ندارد. اگر تجربه ای محکم و پایدار در مورد مسئله یا مسائل خاص داریم، قرار نیست دیگران را هم متقاعد کنیم که با ما هم نظر باشند. افراد خوشحال و آزاد می دانند که تمام افراد باید در دیدگاه ها و ایده های شخصی شان، آزاد باشند.

از نیاز به اینکه دیگران را راضی کنید تا از شما پیروی کنند، دست بردارید. به این افراد اعم از دوستان، خانواده یا غریبه ها، اجازه دهید همان کسی باشند که می خواهند. این قابلیت را در خود پرورش دهید که بفهمید چرا مردم به شکل های مختلف رفتار یا فکر می کنند. این کار روش خیلی خوبی برای گسترش افق دید شماست.

3. از سرزنش کردن دست بدارید

یک راز موفقیت در زندگی این است که خود را سرزنش نکنید. سرزنش کردن خودتان و هرکس و هرچیزی غیر از خودتان، تنها به عنوان بهانه ای است برای کنار گذاشتن مسئولیت. این کار قدرت شما را کم می کند و باعث می شود احساس گناه کنید. قدرت خود را از دست ندهید و در مورد دیدگاه های خود، احساسات و کارهایتان مسئولیت پذیر باشید. از تجربیات تان پند بگیرید و به حرکت خود به سمت جلو ادامه دهید.

4. از شکست دادن خودتان، دست بکشید

بخشی از ذهن ما مانند جاذبه کار می کند و همیشه سعی می کند چیزهای زیادی را در ذهن مان به چالش بکشد تا ما را دچار خودخوری و سرزنش کند. هرچیزی را که ذهنتان به شما می گوید باور نکنید. بد صحبت کردن درمورد خودتان، تنها تمامیت و وجود شما را زیر سؤال می برد، اما شما بهتر از این ها هستید. تمرین کنید تا بتوانید بر روی ویژگی های خوب خود و پیروزی های هر روز خود تمرکز کنید تا دوباره به ذهن خود آموزش دهید و عادت کنید.

5. از باور های محدود کننده دوری کنید

باورهای محدود کننده، چیزی بیشتر از دیگاه های کوچکی هستند که نسبت به ممکن ها و غیرممکن ها دارید. البته سرانجام خواهید دید که قادر به انجام هر کاری هستید، تنها کافی ست وظیفه ی خود را انجام دهید و در واقع هدف کاملا واضحی داشته باشد. به دنبال آن، فرصت ها ناگهان برای شما به وجود می آیند. داشتن هدفی معین را با باورهای محدود کننده جا به جا کنید، خواهید دید که از پس چه کارهایی بر می آیید.

یک خانم در طبیعت در حال پریدن6. از غر زدن دست بکشید

با غر زدن فقط می توانید چیزهایی را که در زندگی نمی خواهید تأیید کنید. غر زدن در واقع شکل دیگری از عدم مسئولیت پذیری و فرمی دیگر از مقاومت در برابر اتفاقاتی ست که در حال رخ دادن می باشد. در مواقع نادر، این اتفاقات در حال رخ دهی، در واقع همان چیزهایی هستند که به آن ها مشکلات می گوییم و در بیشتر مواقع، مشکل ها دیدگاه ما به آن ها هستند.

7. از انتقاد کردن دست بکشید

انتقاد کردن تنها باعث می شود که عزم خود و دیگران را نسبت به مسائل کاهش دهیم. هر کدام از ما با دیگری متفاوت هستیم و زیبایی زندگی نیز به همین تفاوت هاست. نیازی نیست برای حل کردن یک مشکل، به شخصی منتقد تبدیل شوید. باید بتوانید ایده های جدید و دیگاه های تازه را بدون فکر کردن در مورد درست یا غلط بودنشان امتحان کنید. در واقع رشد را به انتقاد ترجیح دهید.

8. از تحت تأثیر قرار دادن دیگران، دست بکشید

تمام استرس ها، فشارهای بیهوده ای هستند که از نیاز به تحت تاثیر قرار دادن بقیه، نشأت می گیرند. این نیاز یکی از بزرگترین مسائل استرس زای دوران مدرن است. اینکه سعی کنید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، تنها به ضرر شما عمل می کند؛ زیرا مردم، عدم اعتماد را حس می کنند و به این شکل در نظر آن ها متزلزل جلوه می دهید. جذاب ترین افراد، خوشحال ترین و قابل اعتماد ترین آنها هستند. انسان ها، واقعی بودن را بیشتر دوست دارند. لحظه ای که شما دست از تحت تاثیر قرار دادن دیگران بر می دارید و خود واقعی تان شروع به درخشیدن می کند، زمانی است که احتمال جذب آدم های مناسب به شما در زندگی، بالا می رود.

9. از مقاومت در برابر تغییر دست بکشید

بعضی چیزها در زندگی، همیشگی هستند و تغییر نیز یکی از آن هاست. تغییر عنصری زیبا در زندگی انسان هاست که اگر نباشد همه چیز راکد شده و هیچگاه رشد نمی یابند. تغییر برای رشد، حیاتی است؛ پس آن را قبول کنید تا هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روحی ارتقا پیدا کنید.

10. از برچسب زدن دست بکشید

یک راز موفقیت در زندگی این است که سعی کنید برچسب نزنید. سعی نکنید برای همه چیز عنوان و بر چسب خاصی تعیین کنید. در دیدن همه چیز به هر شکلی که هست، نه از طریق لنز و دیدگاه شخصی خود افراد، آزادی وجود دارد. این که چیزی را متوجه نمی شوید، به این معنی نیست که آن چیز اشتباه است. بدون اینکه بخواهید برچسب بزنید، به تغییرات کوچک در مردم و زندگی توجه کنید تا به این شکل، از نظر ذهنی، آزادی خیلی بیشتری را تجربه کنید.

یک خانم در حال نگاه کردن به خود در آیینه شکسته11. ترس های خود را کنار بگذارید

به یاد داشته باشید که این ما هستیم که ترس ها را به وجود می آوریم. درمان خاصی وجود ندارد، فقط باید بتوانید بر ترس خود غلبه کنید و شجاع باشید. در واقع تنها چیزی که باید از آن بترسید، خود ترس است. پس راز موفقیت در زندگی در این است که ترس را از بین ببرید و عشق و کنجکاوی را جایگزین آن کنید.

12. دیگر بهانه نیاورید

بهانه ها، موانعی هستند که خود افراد آن ها را به وجود می آورند. بهانه ها، روشی فانتزی تر برای گفتن این جمله اند که ” من امیدوارم کسی پیدا شود و مشکلات من را حل کند”. ما همیشه به دنبال بهانه ایم تا مسیر رسیدن به اهداف خود را طی نکنیم و خواسته های خود را عملی نکنیم. جملاتی مانند شاید والدینمان به اندازه کافی به ما احساسات نشان نداده اند، شاید ما تجربه ای مخرب داشته ایم که بر روی قابلیت ما برای اعتماد به بقیه تاثیر گذاشته است و جملاتی از این دست، بهانه هایی هستند که مانع طی شدن مسیر رسیدن به هدف می باشند. گاهی اوقات این دلایل، دلایل خوبی هستند؛ اما حقیقت این است که وابسته شدن به این توجیحات، ما را از پیشرفت کردن باز می دارد. بهانه ها را هرچقدر هم که به شما احساس راحتی بدهند، کنار بگذارید و به چیزی که واقعا به شما انگیزه می دهد روی آورده و به سمت هدف خود پیش روید تا زندگی موفق و شاد خود را بسازید.

13. گذشته را کنار بگذارید

تنها راه زندگی در حال حاضر و ساخت آینده، کنار گذاشتن گذشته است. حقیقت این است که گذشته در واقع در حال حاضر وجود ندارد. بهترین راه برای کامل کردن گذشته پذیرش اتفاقات و ادامه دادن به حرکت، از نقطه ای است که دست از پیشرفت برداشته اید. از لحظه لذت ببرید و چشم اندازی واضح برای آینده ی خود ایجاد کنید.

14. وابستگی ها را کنار بگذارید

وابستگی به مسائل مختلف، روشی مناسب است تا خیال خود را راحت کرده و دست از تجربه های جدید بردارید. از داشته ها، ایده ها و مردم دست بکشید تا بتوانید همه چیز را خودتان تجربه کنید. در این حالت، دنیا تبدیل به مکانی بزرگ تر می شود. اما نترسید و همه چیز را تجربه کنید، حتی آن هایی که به چشمتان آشنا هستند. مطمئنا این کار تجربه ی زیبایی خواهد بود.

15. از زندگی کردن بر اساس انتظارات بقیه دست بکشید

بسیاری از مردم، زندگی با هدفی اشتباه دارند و کارهایی انجام می دهند که واقعا نمی خواهند؛ این کار باعث عدم خوشحالی بسیار زیادی می شود. گرچه خانواده و دوستان شما همیشه در حال راهنمایی شما هستند، اما کسی که شما را بهتر از همه می شناسد، خود شما هستید. این حقیقت را بپذیرید که بعضی از افراد ذاتا می خواهند که همیشه به بقیه کمک کنند، اما لزومی ندارد که برای ادامه ی زندگی حتما با انها موافق باشید.

به خودتان اعتماد کنید و کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می کند. بنابراین شما تنها کسی هستید که زندگی خود را پیش می برید، پس اجازه ندهید مسیر آن را بقیه برای شما تعیین کنند.

یک آقا با کت و شلوار و عینک آفتابی با دست های باز تکیه داده به ماشین16. ایده آل گرا نباشید

ایده آل گرا بودن شما را فلج می کند و باعث می شود به خاطر ترس از احتمال شکست خوردن، هیچ کاری نکنید. ایده آل گرا بودن قاتل کار کردن است و بیشتر اوقات، مهمترین بخش یک هدف، شروع کردن می باشد. راز موفقیت در زندگی این است که بجای ایده آلیست بودن، عمل کنید و از اشتباه کردن نترسید؛ چراکه اشتباه کردن، بهترین راه ارتقاء قدرت برای شما است.

17. انقدر جدی نباشید

تجربه نشان داده است که جذاب ترین افراد کسانی هستند که کمتر از همه جدی هستند. جدیت، به معنی سنگین بودن و عدم قابلیت انعطاف پذیری است. هیچکس از یک شخص خیلی جدی خوشش نمی آید، زیرا آنها انرژی و لذت را در زندگی از بین می برند. اعتقاد به این موضوع که برای رسیدن به یک هدف باید جدی باشید، اشتباه است. در حقیقت هرچقدر کمتر جدی باشید، کارها آسان تر می شوند. جدی بودن، مسائل را مهم تر و بزرگتر نشان داده و در نتیجه کنترل آنها را سخت تر می کند.

18. از خود کم بینی دست بردارید

ارزش خود را پایین نیاورید تا اعتماد به نفس شما نابود نشود. در واقع در مورد خودتان چیزهای خوب بگویید و بهترین داستان هایی را برای خود در مورد خودتان تعریف کنید که از آن ها الهام گرفته و راحتتر به سمت جلو پیش بروید.

19. در مورد در اختیار داشتن چیزهای مختلف، وسواسی نباشید

خریدن چیزهای مختلف، خوشحالی پایداری ایجاد نمی کند. ما با بدست آوردن چیزهایی که نیاز داریم یا خوشمان می آید، راحت و آرام می شویم؛ اما مدتی از آن نمی گذرد که مجددا اقدام به خرید کرده و مقدار بیشتری از آن ها تهیه می کنیم. در حقیقت این تجربه است که ما را به سمت تکاملی پایدار پیش می برد؛ ماجراجویی، کلاس های الهام بخش و مکالمه با دوستان همگی چیزهای هستند که زندگی ما را در طولانی مدت، پربار می کنند.

20. احساس گناه نکنید

احساس گناه و سرزنش کردن، مانند دو طرف یک سکه هستند؛ اینکه کسی را سرزنش کرده و احساس گناه نکنید، سخت است. به همین دلیل است که معمولا زمانی که به خاطر مشکلاتمان شخصی دیگر را سرزنش کرده ایم، احساس گناه می کنیم. نه تنها احساس گناه کردن هیچ سودی ندارد، بلکه از قدرت ما در پیشبرد مسائل نیز می کاهد. سعی کنید به جای سرزنش کردن و احساس گناه، احساس مسئولیت پذیری را در خود پرورش دهید.

یک خانم در حال نگاه به ابرها21. از ایده پول دار بودن دست بکشید

بسیاری از مردم هیچ وقت خیلی پولدار نمی شوند و خوشبختانه نیازی هم به این موضوع نیست. احتمال این وجود دارد که کسی که این مقاله را می خواند، یکی از ثروتمندترین افراد دنیا باشد، در حالی که میلیاردها میلیارد درآمد نداشته باشد. کنار آمدن با وضعیت اقتصادی خود و نهایت استفاده از امکاناتی که دارید، عاقلانه تر است تا اینکه تا زمان مرگ دنبال پول درآوردن باشید. یکی از بزرگترین پشیمانی های افراد در حال مرگ این است که بیش از حد کار کردند و زمانی که باید، بر روی چیزی که خودشان می خواستند، تمرکز نکردند.

22. خودتان را سرکوب نکنید

بالا بردن سطح اقتصادی و غلبه بر چالش های شخصی، همیشه الگوی استاندارد همه برای کاهش وزن بوده است. جمله ی سرکوب کن تا موفق شوی، همیشه سر لوحه ی ما در پیشبرد این مسیرها به حساب می آمده است؛ آن میگو را نخور، این قهوه لاته را نخر. آن قسمت از برنامه ی مورد علاقه ات را نبین. تمام این ها باعث ایجاد احساس گناه زیادی می شوند و به صورتی غیر قابل پیشگیری بعضی از فعالیت های ما را بد جلوه می دهند.

پیروی از هر احساسی که داریم نقطه ی مقابل سرکوب کردن تمام آنهاست و از طرفی با یکدیگر فرقی هم ندارد؛ احساساتی مانند بدبختی، عدم خوشحالی و استرس. یک موقعیت مشخص بین پیروی هایی با زیاده روی و افراط نامحدود و سرکوب کردن خود، وجود دارد که با فهمیدن حقیقت و اینکه چیزهایی که ما میخواهیم بد و اشتباه نیستند، به دست می آید.

23. از دروغ گفتن دست بردارید

اگر به دنبال زندگی موفق هستید، دروغ گفتن را کنار بگذارید. بر اساس تجربه، دروغ گفتن یکی از دلایل استرس است و اینکه در مورد خود و خواسته های تان، به خودتان دروغ بگویید و آن را ادامه دهید، می تواند منجر به مشکلاتی مانند بی خوابی، افسردگی و دیگر مشکلات مشابه شود. اما زمانی که از دروغ گفتن دست می کشید و به حقیقت روی می آورید، دیگر نگران نیستید که گیر بیافتید و در آن صورت است که می توانید روی دیگران تمرکز کنید و با ایجاد صمیمیت و نزدیکی بر این حال خود غلبه کنید. در واقع با ایجاد صمیمیت و مکالمه ای صادقانه با دوستان خود، می توانید روح خود را درمان کنید.

24. تصور امنیت همیشگی را کنار بگذارید

به دنبال امنیت و بقا بودن و تلاش برای ساختن محیطی دنج و راحت در اطراف خود، احساس خوبی دارد، اما راحتی زیاد نیز انسان را در برابر تغییر مقاوم می کند. شما باید بتوانید برای هردوی اینها، یعنی تغییر و عدم تغییر تحمل داشته باشید. امنیت واقعی در شناخت خود شماست و اینکه بدانید صرف نظر از موقعیتی که دارید می توانید خود را با آن تطبیق دهید و موقعیت را به سمت خود برگردانید، برای ایجاد این امنیت مهم است. اما اگر خلاقیت داشته باشید، دارای منابع کافی، عزم راسخ و دوستی های مناسبی باشید، امنیت واقعی را پیدا کرده اید.

25. از ارتباط همیشگی و ابدی، دست بکشید

ارتباطات اینترنتی و رسانه های اجتماعی ، به ظاهر راه های ارتباطی خیلی خوبی هستند اما مانند بسیاری از مسائل دیگر، بدی های خودشان را نیز دارند. درحالی که رسانه های اجتماعی می توانند برای ارتباطات جهانی فواید زیادی داشته باشند، اما تکیه ی زیاد بر آن ها می تواند باعث شود که شما در دنیای واقعی کمتر حضور یابید و قابلیت شما برای برقراری ارتباط با دیگران در محیط اطرافتان، کاهش یابد.

ما موجوداتی اجتماعی هستیم و برای ارتباط همزمان در دنیای واقعی ساخته شده ایم. ارتباطات، روابط و مکاتبه ها راز موفقیت در زندگی می باشند. اما خوب است اگر روزانه چندین ساعت از اینترنت دست بکشید و با مردم به صورت رو در رو ارتباط برقرار کنید.

یک خانم با لبخند در حال استفاده از موبایل26. متزلزل نباشید

همه ی ما زمان زیادی را صرف می کنیم تا درباره ی تفکری که دیگران ممکن است درباره ما داشته باشند، نگران باشیم و ممکن است این نگرانی ها از کنترل خارج شده و به احساسات ناامن و ناتوان کننده ای درباره ارزش خودمان، تبدیل شوند.

همانطور که قبل تر گفتیم، همیشه کسانی هستند که صرف نظر از کاری که انجام می دهیم از ما خوششان می آید، یا کسانی که از ما بدشان می آید و یا کسانی که اصلا نظری درباره ما ندارند. اینکه بخواهیم چیزی خلاف این ها را بوجود آوریم، کاری بیهوده است.

با خلاص شدن از اینگونه احساسات، انرژی و توانی تازه برای دنبال کردن کاری هایی که دوست داریم، پیدا می کنیم.

27. رنج نکشید

رنج کشیدن می تواند به شدت اعتیاد آور باشد و هرچقدر بیشتر بخواهیم از آن دور شویم، بدتر شود. زمانی که صحبت از موقعیت های سخت می شود، گاهی اوقات بهترین راه بیرون آمدن از آن موقعیت، رد شدن از میان آن می باشد. به جای وقت تلف کردن برای این موقعیت ها، بر آن ها غلبه کنید. در مورد رنج کشیدن می توانیم بگوییم که امری کاملا اختیاری بوده و ما با استفاده از ذهنیت خود، آن را بوجود می آوریم، بنابراین همه چیز به ذهن ما بستگی دارد.

28. از نیاز به دانستن، دست بردارید

سعی کنید از دانستن و تلاش برای به دست آوردن دانش در مورد همه چیز، دست بردارید. چرا که اینگونه شجاع تر می شوید و ترس شما در مقابله با موضوعات متفاوت از بین می رود. به جای سعی بر دانستن، سعی کنید در هر کاری صادقانه برای آن تمرکز و تلاش کنید. دانش مورد نیاز برای هرچیزی بلاخره به دست خواهد آمد و نیازی به زوری یاد گرفتن نیست.

29. بیش از حد فکر نکنید

چیزی که فراتر از فکر کردن در مورد موقعیت وجود دارد، احساسی است که ما در مورد آن داریم. سعی کنید به جای اینکه بیش از حد در مورد یک موقعیت فکر کنید، از خودتان بپرسید که چه احساسی در مورد آن دارید؛ چرا که احساس شما در مورد هر موقعیتی، بهترین راهنمای شما در این موارد به شمار می رود. بیشتر اوقات زمانی که کاری پیش نمی رود، به این دلیل است که بیش از حد در مورد آن فکر کرده اید؛ به احساس خود رجوع کرده و دست به کار شوید.

30. زود قضاوت نکنید

اکثرا همه ی ما در قضاوت کردن در مورد بقیه سرعت عمل بالایی داریم. این کار می تواند برای ارزش گذاری مفید باشد اما به طور کلی اخلاق بدی است که باید از آن دوری کرد. زمانی که درباره دیگران صحبت می کنیم، معمولا ظاهر باورها، اخلاق و اهداف آن ها را می بینیم و به ندرت با آنها ارتباط برقرار کرده و می فهمیم که در ذهنشان چه چیزی می گذرد. برای ساخت رابطه ای سالم که زندگی موفقی در پی دارد، بهتر است زمان بگذاریم تا آنها را بشناسیم و به آنها گوش دهیم.

یک خانم و آقای خوشحال در طبیعت با دست های باز31. کوچک فکر نکنید

شما نمی توانید به ذهن های کوچک، چیزهای بزرگ یاد بدهید. همه ی ما قابلیت نابغه بودن را داریم؛ تنها چیزی که مانع ما می شود، تفکرات محدود کننده ی ما است. خیلی از ما زمانی که یک پروژه ی جدید یا مسیری جدید را در زندگی شروع می کنیم، سریعا به الگوهای تفکر قدیمی روی می آوریم. اگرچه حقیقت این است که هیچ یک از لحظات شبیه یکدیگر نیستند. به منظور موفق شدن در چیزهایی که از زندگی می خواهیم، باید کاری انجام دهیم که تا به حال انجام نداده ایم. این موضوع به دیدی بزرگ تر نیاز دارد.

32. ایده داشتن شریک زندگی ای بی نقص را کنار بگذارید

ایده آل گرایی به خصوص در عشق و روابط، مانع بزرگی در عمل کردن است و عشق را می کشد. هیچ دو شخصی در یک لحظه مانند همدیگر فکر و احساس نکرده و مانند یکدیگر عمل نمی کنند و این چیز خوبی است. تصور کنید به دیدن فیلمی رفته اید که تمامی دیالوگ ها، تمام داستان و احساس و تفکرتان در مورد آن فیلم را می دانید؛ این شکل از فیلم دیدن واقعا معنی خاصی ندارد.

شریک زندگی ما را برای رشد پیدا کردن و یاد گرفتن این که خیلی چیزها را بپذیریم، به چالش می کشد و این بالاترین شکل عشق است که وجود دارد. هرچیزی که در شریک زندگی ما وجود دارد و ما نمی توانیم قبولش کنیم یا در برابرش مقاومت می کنیم، در واقع موضوعی تکذیب شده درون خودمان است که در برابرش مقاومت می کنیم. همین است که روابط را به این اندازه چالش برانگیز می کند. اگر بتوانیم کسانی که عاشقشان هستیم را قبول کنیم، در واقع یاد گرفته ایم که خودمان را قبول کنیم. فراتر از همه ی این ها، ما شریک زندگی قابل اعتماد، صادق و صمیمی می خواهیم نه کسی که بی نقص باشد.

33. از اینکه فکر کنید در مورد خیلی چیزها کمبود دارید، دست بردارید

اگر به طور مداوم خواهان بدست آوردن چیزهای بیشتری باشید، تا زمانی که با اشتیاق این کار را انجام داده و روی زمان حال تمرکز کنید، کاری سالم است. اما اگر همیشه از چیزی که دارید ناراضی باشید، هیچ چیز بیشتر از چیزی که بدست می آورید، نمی تواند شما را راضی کند. تنها راهِ حل کردنِ این ذهنیت این است که قدر چیزهایی که دارید را بدانید.

34. از این ایده که دیگران به کمک شما نیاز دارند، دست بکشید

تجربه ثابت کرده است که بهترین راه برای کمک به دیگران، کمک به خودتان می باشد. همچنین، دید شما به یک شخص، می تواند به شکلی مستقیم بر رفتار او تاثیر بگذارد. اگر ما به افراد به شکل اشخاصی که همیشه خواستار کمک هستند نگاه کنیم، آنها را همیشه اشخاصی شکسته یا ناکامل می بینیم.

تا زمانی که به خودتان کمک نکرده اید، درباره کمک به دیگران نگران نباشید. اگر در فرآیند کمک کردن به شخصی دیگر شکست بخورید، ممکن است احساس گناه زیادی برای شما ایجاد کند؛ بنابراین همیشه احساس پر بودن کنید تا به جای کمک کردن، دانسته های اضافی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

35. فکر نکنید که همیشه باید خوشحال باشید

اگر در بیرون از خود در جستجوی خوشحالی هستید، کارتان بی جواب خواهد ماند. زیرا خوشحالی واقعی امری درونی است. باید توجه داشته باشید که هرچقدر به چیزی بیشتر وابسته باشید، از شما دورتر شده و هرچقدر بیشتر از چیزی فرار کنید، بیشتر برای شما اتفاق می افتد. از نیاز خود برای خوشحالی دست بکشید، آن را به اراده ی خود ایجاد کنید و بدانید که اینکه در اغلب مواقع کاملا خوشحال نباشید، عیبی ندارد. تجربه ی تمام طیف احساسات انسانی، خوشایندتر از چیزهایی است که فقط ما را خوشحال می کنند.

یک خانم شاد در حال نشان دادن وی