راهنمای انتخاب رنگ کت و شلوار مردانه به همراه اولویت بندی رنگ ها

2
2018
راهنمای انتخاب رنگ کت و شلوار

تقریبا تمام کت و شلوارهای مرغوب، گران قیمت هستند. بنابراین اکثر آقایان به دلیل بالا رفتن هزینه ها تمایلی ندارند (یا نمی توانند) چند رنگ کت و شلوار را به طور همزمان خریداری کرده و آن ها را در موقعیت های گوناگون به تن کنند. در اینجاست که در نظر گرفتن اولویت در انتخاب رنگ کت و شلوار اهمیت پیدا می کند. اگر قصد خرید کت و شلوار دارید، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که کت و شلوار چه رنگی بخرم؟

همه ما دوست داریم که خریدهای هوشمندانه ای انجام دهیم. بدترین چیز در هنگام خرید کت و شلوار این است که از یکی از آن ها خوشتان بیاید و آن را بخرید، اما به دلیل تطبیق پذیر نبودن، نتوانید آن را در موقعیت های گوناگون به تن کنید. این موضوع در مورد انتخاب رنگ کت و شلوار هم صدق می کند. برخی از رنگ ها تطبیق پذیری بالاتری داشته و به همین دلیل پرکاربردتر هستند.

در این مقاله به اولویت بندی رنگ های کت و شلوار پرداخته شده است. موارد معرفی شده در ابتدای لیست تطبیق پذیرتر بوده و کاربرد بالاتری دارند و برای افرادی که با بودجه اندک می خواهند بهترین انتخاب را داشته باشند مناسب می باشند. موارد انتهای لیست رنگ هایی هستند که داشتن آن ها برای مناسبت های خاص بد نیست، اما ضروری هم نیستند.

 

کت و شلوار سورمه ای

۱- کت و شلوار سورمه ای

سورمه ای و زغالی را می توان در یک سطح و به عنوان پرکاربرد ترین رنگ های کت و شلوار نام برد. کت و شلوار سورمه ای را می توان در تمام فروشگاه های کت و شلوار فروشی به راحتی خریداری کرد. این رنگ برای افرادی مناسب است که می خواهند کت و شلوار پوش باشند، اما تمایز برایشان در اولویت نیست. یکی دیگر از مزایای کت و شلوار سورمه ای این است که به دلیل ساده و صریح بودن این رنگ، می توان به راحتی آن را با دیگر المان های فشن ترکیب نموده و استایلی شخصی ایجاد کرد.

 

کت و شلوار زغالی

۲- کت و شلوار زغالی

همانطور که در بالا گفته شد، رنگ زغالی نیز به اندازه سورمه ای پر کاربرد است. دلیل محبوبیت زیاد این رنگ، تیره و خنثی بودن آن است. یکی دیگر از مزایای رنگ زغالی نسبت به سورمه ای این است که کمی سن فرد را بالاتر نشان می دهد؛ لذا پسران جوان می توانند با آن استایلی مردانه داشته باشند. این در حالی است که رنگ سورمه ای شما را جوان تر نشان خواهد دارد.

ست کردن لباس با کت و شلوار زغالی بسیار آسان است. از آنجا که زغالی نزدیک به انتهای طیف رنگ طوسی قرار داشته و خنثی است، می توان آن را با گستره وسیعی از رنگ ها پوشید. پس اگر کت و شلوار زغالی انتخاب کنید، دست شما برای ماجراجویی در هنگام انتخاب پیراهن و کراوات همراه آن، کاملا باز است.

به لحاظ رسمیت نیز رنگ زغالی برای محل کار، عروسی، عزا، جلسه و حتی رئیس جمهور بودن هم مناسب است!

 

کت و شلوار خاکستری

۳- کت و شلوار خاکستری

رنگ طوسی دارای طیف وسیعی است، و به همین دلیل تفاوت هایی میان کت و شلوار زغالی و خاکستری وجود دارد. به لحاظ تطبیق پذیر بودن، رنگ خاکستری هم سطح رنگ زغالی است. اما به لحاظ رسمیت، به اندازه سورمه ای یا زغالی رسمی نیست؛ گرچه افراد کمی این تفاوت در رسمیت را تشخیص می دهند.

داشتن سه کت و شلوار با رنگ های بالا، استایل شما را برای موقعیت های گوناگون مناسب می کند. مخصوصا اگر این سه کت و شلوار دارای جزئیات گوناگونی در طراحی خود باشند.

 

کت و شلوار طوسی روشن

۴- کت و شلوار طوسی روشن

تقریبا به انتهای طرف کم رنگ طیف طوسی رسیده ایم. طوسی روشن برای فصل های بهار، تابستان و پاییز مناسب است. این رنگ کت و شلوار به شما استایلی کژوال می دهد. طوسی روشن جزو رنگ های ضروری کمد کت و شلوارهای شما نیست، پس بعد از اینکه موارد بالا را خریداری کردید به سراغ آن بروید. اگر از یکنواختی رنگ های معمول خسته شده اید، طوسی روشن می تواند این یکنواختی را از بین ببرد.

هر چه طوسی زمینه کت و شلوار شما روشن تر باشد، طرح دار بودن پارچه آن توجیه بیشتری پیدا می کند؛ چون طرح های پارچه بیشتر به چشم خواهند آمد.

 

کت و شلوار مشکی

۵- کت و شلوار مشکی

شاید تا کنون بر خلاف این فکر می کردید، اما قابلیت تطبیق پذیری کت و شلوار مشکی نسبت به رنگ های معرفی شده در بالا کمتر است. کت و شلوار مشکی با تمام رنگ های پوست و مو تطابق ندارد، و فقط برای افرادی با پوست سبزه و یا موهای تیره مناسب است. اگر مردی دارای پوست خیلی سفید بوده و یا موهایش روشن (مثلا بور یا قرمز) باشد، رنگ مشکی ظاهر او را بی رنگ و رو نشان خواهد داد.

رنگ مشکی با تمام رنگ هایی که با آن می پوشید کنتراست بالایی ایجاد می کند، و همین موضوع از تطبیق پذیری آن می کاهد. البته این رنگ برای مناسبت های خیلی رسمی مناسب تر است. پس اگر به مراسمی دعوت شدید که باید در آن تاکسیدو و یا کت و شلوار خیلی رسمی بپوشید، حتما رنگ مشکی را انتخاب کنید. کت و شلوار مشکی برای مراسم عزا نیز گزینه مناسبی است.

 

کت و شلوار قهوه ای تیره

۶- کت و شلوار قهوه ای تیره

کت و شلوار قهوه ای تیره برای افرادی با رنگ مو و پوست تیره مناسب است. البته افرادی با موهای بور یا قرمز که رنگ پوست گرمی دارند نیز می توانند از این رنگ استفاده کنند.

اگر می خواهید استایل تان کمی رنگ بگیرد، به سراغ قهوه ای تیره بروید. اما به این نکته توجه داشته باشید که این رنگ به هیچ وجه رسمی نیست. هرگز کت و شلوار قهوه ای را در مراسم رسمی و یا در جلسات کاری خیلی مهم (مثلا جلسه هیئت مدیره) نپوشید.

 

کت و شلوار قهوه ای خاکی

۷- کت و شلوار کرم / خاکی

این رنگ ها با رنگ قهوه ای هم خانواده بوده و در یک دسته بندی جای می گیرند. این رنگ ها را بیشتر به عنوان رنگ های تابستانی می شناسیم و برای آب و هوای گرم مناسب هستند. پس اگر رنگ پوست و موی شما با آنها همخوانی داشته و آب و هوا نیز یاری کند، رنگ های کرم و خاکی جایگزین مناسبی برای رنگ قهوه ای هستند.

رنگ خاکی نیز مانند طوسی روشن می تواند به استایل شما هیجان داده و آن را از یکنواختی خارج کند، مخصوصا اگر همیشه کت و شلوار می پوشید.

اگر پوست و موی شما کم رنگ است، کت و شلوار کرم و خاکی انتخاب خوبی برای شما خواهد بود؛ زیرا کم رنگ بودن کت و شلوارتان باعث می شود تا پوست و موی شما بیش از پیش بی حال به نظر نرسد. البته برای داشتن استایلی بهتر می توانید کت و شلوار خود را با رنگ های شاد رقیق (مانند صورتی کم رنگ یا آبی آسمانی) ست کنید.

 

کت و شلوار آبی کاربنی

۸- کت و شلوار آبی کاربنی

میزان محبوبیت و فراگیری آبی کاربنی نسبت به رنگ هم خانواده خود، یعنی سورمه ای بسیار کمتر است. می توان این رنگ را در قالب کت و شلوار، و یا کت تک با شلوار غیر هم رنگ پوشید. حتما این رنگ را در چند سال اخیر به تن افراد مشهوری مانند پرنس ویلیلم، پرنس هری و ولادیمیر پوتین دیده اید.

متاسفانه پیدا کردن کت و شلوار آبی کاربنی کمی سخت تر است و علت آن هم رسمیت پایین و عدم محبوبیت این رنگ کت و شلوار می باشد. اما اگر خیلی به آن علاقه مند هستید، می توانید پارچه آن را تهیه کرده و سفارش دوخت را به یک خیاط ماهر بدهید. اگر تعداد زیادی کت و شلوار با رنگ های معمولی دارید و می خواهید در یک مراسم غیر رسمی متفاوت ظاهر شوید، کت و شلوار آبی کاربنی یک انتخاب فوق العاده برای شما خواهد بود.

 

کت و شلوار سفید

۹- کت و شلوار سفید

بدیهی است که رنگ سفید در انتهای این لیست قرار می گیرد. به استثنای برخی از سلبریتی ها که کت و شلوار سفید را به عنوان نماد استایل خود معرفی کرده اند، پوشیدن این رنگ کمی عجیب به نظر می رسد. کت و شلوار سفید توجه همه را به سمت خود جلب خواهد کرد، پس آن را در مهمانی های غیر رسمی و یا موقعیت هایی که واقعا به توجه جمع نیاز دارید (مثلا ارائه در یک سمینار) به تن کنید.

بسیار واضح است که داشتن کت و شلوار سفید برای آقایان ضروری نیست و در صورت محدودیت بودجه، نباید خرید آن را نسبت به رنگ های بالا در اولویت قرار دهید.

تبلیغات

2 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید