راهنمای خرید کادو برای پسرها – ایده های انتخاب هدیه مناسب برای یک پسر

0
12318
ایده هایی برای انتخاب و خرید کادو برای پسرها

کادو دادن برای بعضی از افراد یک کار لذت بخش و برای برخی دیگر اضطراب آور است. جنسیت نقش مهمی در تعامل افراد با یک دیگر دارد؛ و خرید کادو نیز از این قاعده مستثنی نیست. تمام پسرها و دخترها کادو گرفتن را دوست دارند؛ اما فرایند خرید انتخاب و خرید کادو برای آن ها کاملا متفاوت است. اگر درمورد خرید کادو برای پسر مورد نظر خود بسیار فکر کرده اید اما ایده ای به ذهن تان نرسیده است، این مقاله را مطالعه کنید تا انتخاب کادو برایتان راحت تر شود.

کادو دادن به پسر

بر اساس علایقش برای او کادو بخرید

فعالیت ها یا ورزش های مورد علاقه اش را بنویسید

اگر پسری به شما نزدیک باشد، (مثلا برادر یا دوست صمیمی) ورزش ها و فعالیت مورد علاقه او را به خوبی می شناسید. کدام ورزش را بیشتر دوست دارد یا تجهیزات کافی برای کدام ورزش را ندارد؟ در پیرامون این موارد به دنبال کادو باشید. مهم نیست که کادوی شما بسیار معنی دار و یا احساسی باشد؛ بسیاری از پسرها کادوی کاربردی را ترجیح می دهند.

 • اگر ورزشی را دنبال می کند، تجهیزات جدید، امضای بازیکن مورد علاقه اش روی توپ یا تی شرت و یا بلیط یک بازی، کادو هایی فوق العاده هستند. اگر شخص کادو گیرنده سن کمی دارد، می توانید به او پوستر ورزشی هدیه دهید.
 • در خرید کادو برای پسر علاقه مند به موسیقی یا هنر، تجهیزات موسیقی یا لوازم هنری گزینه های بسیار مناسبی هستند. حتی می توانید مجموعه موسیقی خواننده یا نوازنده مورد علاقه او را برایش بخرید.
 • ممکن است با یک گیمر طرف باشید. در این صورت، خریدن یک بازی جدید یا یک بخش سخت افزاری برای سیستم او بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
 • خرید کادو برای پسرهای هنرمند کمی آسان تر است، چون افراد هنرمند همیشه به لوازم جدید نیاز دارند. اگر مخاطب شما هنرمند است، قلم موی جدید یا رنگ نقاشی گزینه های مناسبی هستند.
 • فرد اهل موسیقی هم همیشه به لوازم جدید نیاز دارد؛ سیم جدید گیتار، کابل برای یک دی جی یا سیم ویلون، همگی مورد استقبال قرار می گیرند.

در باره علایقش با او صحبت کنید

اگر به طور مرتب با فرد کادو گیرنده صحبت می کنید، در میان حرف های خودمانی از او بپرسید که چه چیزی می خواهد؟ بعضی از پسرها راحت هستند و به شما می گویند که چه چیزی ندارند. البته در بعضی از دوستی ها، رک بودن حدی دارد؛ پس مراقب باشید که مکالمه ای سالم داشته و پیام اشتباه به او منتقل نکنید و منظورتان را لو ندهید.

 • شما می توانید بدون آن که کادوی مد نظر را لو دهید، نظر او را در موردش بپرسید.
 • ممکن است در صحبت های دیگر راجع به چیزهایی که دوست دارد حرفی بزند؛ آن ها را در ذهن تان نگه دارید.

در بلاگ ها و مجله های اینترنتی درباره کادوی مورد نظرتان بخوانید

یکی از جاهای خوب برای ایده گرفتن، بلاگ، فروم و مجله های اینترنتی است. در آنجا کسانی را پیدا می کنید که علایق مشابه شخص کادو گیرنده دارند. این موضوع به شما یک سرنخ از جدیدترین محصولات یا رویداد های آینده می دهد.

 • برای این کار، نیازی نیست در فروم ها امانت بسازید یا خودتان سوالی را مطرح کنید، زیرا گاها هفته ها طول می کشد تا پاسخ های خوبی به شما داده شود؛ بنایراین کافی است نظرات و دیدگاه های قبلی را مطالعه کنید.
 • هر لینک مفیدی را که در طول جستجو پیدا می کنید، در جایی ذخیره کنید تا بعدا بتوانید به صفحات محصول برگردید.

گزینه های خود را کمتر کنید

اگر ایده های زیادی برای خرید کادو برای پسر مورد نظر خود دارید، تعدادی از آن ها را حذف کنید. بررسی کنید کدام را بیشتر می پسندد و استفاده می کند و کدام مورد با بودجه شما متناسب است؟ با توجه به رابطه خود با او، فکر کنید که چه هدیه ای برای این شرایط مناسب است؟ اگر شخصی که به او کادو می دهید دوست صمیمی، عضو خانواده یا هر فرد مهم دیگری است، بیشتر از یک دوست عادی برای او هزینه خواهید کرد. در غیر این صورت کادو های گران تر از بودجه شما باید حذف شوند.

برای پسری که همه چیز دارد، یک اکسسوری بخرید

اگر پسر مورد نظر شما فردی موفق بوده و همه چیز دارد، کادو خریدن برایش بسیار سخت می شود؛ زیرا هر چه خواسته یا لازم داشته باشد را خودش می خرد. در این موارد، یک اکسسوری که فکر می کند خیلی نیازی به آن ندارد اما از داشتنش لذت می برد را برایش بخرید. اگر اهل لوازم لوکس مثل ماشین یا سیگار مرغوب است، اکسسوری هایی مثل یک جا سوئیچی یا فندک برایش تهیه کنید. این موارد کاربردی و حتی گاها کم هزینه هستند.

 • پسری که همه چیز دارد، احتمالا برنامه روزانه مشخصی هم دارد؛ پس سعی نکنید زندگی روزمره اش را با کادوی خود تغییر دهید.
 • در میان گزینه های موجود برای خرید کادو برای پسرهای جوان تر، آلبوم موسیقی یا کتاب کامیک را هم در نظر داشته باشید. کادویی که والدینش تا به حال برای او نخریده اند.

یک فعالیت مشترک انجام دهید

انجام این فعالیت ها یک هدیه فوق العاده است، زیرا وقت خود را با شخص متولد به اشتراک می گذارید. مثلا زیپ لاین، صخره نوردی، رفتن به ساحل، طبیعت گردی یا غار نوردی و هرجایی که نزدیک شما باشد گزینه های خوبی هستند. اگر سن کم تری داشته و از پس هزینه ها بر نمی آیید، از والدین تان کمک بگیرید.

 • اگر جوان تر هستید، به شهر بازی یا کافه بروید.
 • در صورتی که توانایی پرداخت دارید، او را با یک سفر سورپرایزی غافل گیر کنید.

 

کادوی جذاب برای آقایان

بر اساس نیازهایش برای او کادو بخرید

اتاق یا خانه اش را بررسی کنید

بعضی از پسرها دنبال وسایل خوب یا ضروریات نیستند، شاید هم پول کافی برای خرید آن ها را ندارند. اگر کفش او کهنه شده یا صفحه موبایلش شکسته، یک جفت کفش و یا گوشی موبایل جدید بسیار مناسب خواهد بود.

 • شاید خریدن وسیله ای که نیاز دارد، به اندازه هدیه ای که دوست دارد او را هیجان زده نکند، اما کاربرد آن بیشتر است.
 • در صورتی که خانه اش به تعمیرات نیاز دارد، ابزار آلات یا جعبه ابزار هدیه مناسبی است.

با اعضای خانواده یا دوستانش درباره هدیه صحبت کنید

اگر خود شخص نگوید که چه چیزی لازم دارد، شاید دوستان یا خانواده اش  بتوانند به شما کمک کنند. افرادی که به او نزدیک اند یا با او زندگی می کنند، ایده های خوبی برای هدیه دارند. با این کار کادوی تکراری برایش نمی خرید.

از خودش بپرسید که چیزی را می خواهد یا دوست دارد

صحبت کردن با او، دید خوبی نسبت به آن چه لازم دارد به شما می دهد. مستقیما از او نپرسید که چه می خواهد، شاید ار این برخورد خوشش نیاید. در عوض به حرف هایش دقت کرده و با سوالات زیرکانه بفهمید که چه چیزی کم دارد. بعضی از پسرها راحت تر هستند؛ اگر با حرف زدن به نتیجه ای نرسیدید، از خودش بپرسید که چه چیزی لازم دارد.

قیمت هدیه های مختلف را مقایسه کنید

اکثر افراد هزینه محدودی را برای کادو خریدن در نظر می گیرند. به همین دلیل بهتر است قیمت های فروشگاه های اینترنتی یا مراکز خرید را با هم مقایسه کنید. خریدن کادوی با کیفیت، مطمئنا او را تحت تاثیر قرار خواهد داد. پس به دنبال با کیفیت ترین مورد باشید. اگر توانایی خرید کادویی را ندارید، سراغ گزینه های دیگر بروید.

 • شاید در جایی که اصلا فکرش را نمی کنید مثل بازارچه سنتی، یک هدیه مناسب پیدا کنید.
 • خریدن هدیه با قیمت مناسب، علاوه بر هزینه کمتری که دارد، کمک می کند تا کیفیت کادو را بالاتر ببرید.

به او کارت هدیه دهید

با کنار رفتن همه گزینه ها، کارت هدیه هنوز جزو گزینه های ایده آل کادو برای پسرها است. بررسی کنید که معمولا کجا خرید می کند و یک کارت خرید از آن فروشگاه را برایش بگیرید. میزان صمیمیت، مقدار پولی که هزینه می کنید و مبلغی که مستقیما صرف کادو می شود را در نظر بگیرید. اگر به یکی از آشنایان کارت هدیه می دهید مبلغی حدود ۵۰ هزار تومان کافی است، اما برای اعضای خانواده، اگر می توانید بیشتر هزینه کنید.

 • شاید پسری که برایش کادو می خرید اهل کارهای فنی باشد. در این صورت کارت خرید از یک فروشگاه ابزارآلات هم جزو گزینه های جذاب برای او به حساب می آید.
 • برای گیمرها و افراد اهل کامپیوتر هم می توانید یک کارت خرید از فروشگاه بازی کامپیوتری تهیه کنید.

 

کادوی دست ساز برای پسر ها

هدیه ای برایش بسازید

یک هدیه معنا دار برایش بسازید

درباره لحظاتی که باهم داشته اید فکر کنید و هدیه ای مربوط به آن را بسازید. توانایی هایتان را بررسی کرده و با استفاده از نقاط قوت تان کادویی برایش بسازید. اهمیتی ندارد که یک هنرمند حرفه ای نیستید؛ در مورد اثر هنری، مفهوم از کیفیت مهم تر است.

 • اگر هنرمند نیستید، کلاژ عکس یک هدیه شخصی سازی شده و آسان است.
 • می توانید روی یک تی شرت سفید با ماژیک نقاشی کرده یا آن را رنگ کنید. به دنبال ایده هایی خلاقانه با لباس های دیگر باشید.
 • کشیدن یک نقاشی، ساختن یک آهنگ یا یک قطعه هنری همگی برای کادو دادن مناسب هستند.

یک لیست از وسایل مورد نیاز او بنویسید

اگر بعد از خرید لوازم و برگشتن به خانه متوجه شدید که موردی را جا انداخته اید، برای بازگشت دوباره به فروشگاه وقت زیادی را از دست خواهید داد. پس یک لیست کامل از تمام لوازم مورد نیاز خود بنویسید. با انجام این کار، کادو به موقع و مرتب آماده شده و کارتان را نصفه و نیمه رها نمی کنید.

 • حواستان باشد که چاپ عکس یک روز زمان می برد، پس اگر نیاز به این کار دارید، با توجه محدودیت زمان برنامه ریزی کنید.
 • بهتر است لوازم مورد نیاز، اضافه بیاید تا این که وسط کار تمام شود.

لوازم مورد نیاز را از فروشگاه لوازم التحریر یا آنلاین بخرید

برای ساختن یک ایده، شما به لوازم و وسایل نیاز دارید. به یک فروشگاه لوازم التحریر در نزدیکی خود بروید یا در یک فروشگاه اینترنتی آن ها را سفارش دهید.

 • برای کنترل هزینه ها، زمانی که در فروشگاه هستید در موبایل خود قیمت ها را با فروشگاه آنلاین مقایسه کنید.
 • در خرید آنلاین، مدت زمان ارسال بسته را در نظر بگیرید.

حالا کادوی خود را بسازید

وقت بگذارید و کادویی را که در ذهن دارید بسازید. هر چه وقت و تلاش بیشتری صرف کنید، نتیجه نهایی بهتر خواهد شد؛ پس هیچ مرحله ای را حذف نکرده و سعی کنید آن را به پایان برسانید. زمانی که کادوی شما به پایان رسید، آن را در جایی مخفی کنید.

 • نگران عالی نبودن کادو نباشید. آن چه ارزش دارد وقت و مفهومی است که پشت آن است، نه ارزش مادی کادو.
 • اگر کادویی که در حال درست کردن آن هستیذ خراب شد، نگران نشوید و از اول شروع کنید.

 

در پایان به این موضوع توجه داشته باشید که جدا از بحث جنسیت، در هنگام خرید کادو برای هر شخصی، باید نکات خاصی را مد نظر قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با این نکات، مقاله راهنمای کامل خرید کادو برای افراد مختلف در موقعیت های گوناگون را در ریموژ مطالعه فرمایید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید