بهترین مدل مو را داشته باشید – راهنمای داشتن یک مدل مو مردانه خوب

0
3692
راهنمای داشتن بهترین مدل مو مردانه

سلیقه ها و معیارها در انتخاب مدل مو مردانه متفاوت است. به همین دلیل هیچ گاه نمی توان یک مدل مو را به عنوان “بهترین برای همه” انتخاب کرد. عواملی مانند فرم سر، فرم صورت، اندازه اجزای صورت و . . . همگی در انتخاب بهترین مدل مو مردانه برای شما نقش دارند. .

راهنمای داشتن بهترین مدل مو مردانه :

 

آرایشگر در حال کوتاه کردن مو یک مرد

۱- یک آرایشگر خوب پیدا کنید

اگر مدل اصلاح مو شما خوب نباشد، مرتبا برای فرم دادن به موی خود در تقلا خواهید بود. اما پس از یک اصلاح مناسب، فرم دادن به مو آسان می شود. راه های زیادی برای پیدا کردن یک آرایشگر خوب وجود دارد که بهترین آنها استفاده از توصیه افراد دیگر است. اگر کسی را با یک مدل مو خوب می شناسید از او در مورد آرایشگرش سوال کنید. ایجاد یک رابطه خوب با آرایشگر هم می تواند روش خوبی باشد. آرایشگر شما می تواند (و باید) در مورد شکل سر، بلندی مو و انتخاب یک مدل مو مردانه خوب ، شما را راهنمایی کند. بعد از انتخاب بهترین مدل مو ، شما باید از آرایشگر خود در مورد محصولات مناسب برای موهایتان نیز راهنمایی بخواهید. حتما  قبل از مراجعه به آرایشگاه نوبت بگیرید، چون در غیر این صورت ممکن است به احتمال نداشتن نوبت درروز مورد نظرتان، مجبور به مراجعه به آرایشگاه دیگری شوید. در نتیجه با یک اصلاح نا مناسب تمام سعی و تلاشتان برای داشتن بهترین مدل مو از بین خواهد رفت.

 

مردی در حال استفاده از شامپو در حمام

۲- از شامپو و نرم کننده استفاده کنید

یکی از عوامل اصلی برای حفظ موهای خود در بهترین حالت پس از خروج از سالن آرایشگاه، استفاده از شامپو ونرم کننده با کیفیت است. اکثر مردان باور دارند که استفاده از نرم کننده ضروری نیست، لذا از آن استفاده نمی  کنند. که البته این باور کاملا اشتباه است. یک نرم کننده خوب، پوشش بیرونی موی شما را نرم کرده و باعث می شود که سشوار کردن موها پس از شستشو راحت تر شود. و درنهایت، جلوه بسیار بهتری به موی شما می بخشد.

مطلب مرتبط:  مدل مو برای دانشگاه - معرفی 15 مدل موی پسرانه جذاب دانشگاهی

 

۳- با سشوار موی خود را خشک کنید

بسیاری از آقایان حتی از تصور خشک کردن مو با سشوار هم خوششان نمی آید. ولی در حقیقت اگر می خواهید موی خوش فرمی داشته باشید تنها خشک کردن آن با حوله کافی نیست. شما حتما باید یک سشوار خوب داشته باشید که سری هم داشته باشد. در هنگام سشوار کشیدن، باید سری را در جهت مورد نظرتان برای حالت دهی موها قرار داده سپس مو را از ریشه تا انتها برس بزنید. قانون طلایی این است: اگر می خواهید بهترین نتیجه را از حالت دهنده ها بگیرید، باید قبل از استفاده از آنها، موهایتان را به بهترین حالت ممکن سشوار بزنید.

 

محصولات و لوازم آرایشگاه مردانه

۴- محصولات موی خود را با دقت انتخاب کنید

استفاده از محصولات خوب، کلید داشتن یک مدل مو مردانه عالی است. اگر انتخاب درستی نداشته باشید، موی شما بسیار متفاوت با آنچه می خواهید به نظر خواهد رسد. موی افراد با یکدیگر متفاوت است، بنابراین هیچ گاه یک محصول نمی تواند برای همه مناسب باشد. محصولی که دوست شما مصرف می کند ممکن است برای موی شما خوب نباشد. بعد از آنکه موهایتان را اصلاح کردید و از آن راضی بودید، می توانید از آرایشگرتان در مورد محصولات مناسب برای خود سوال کنید.

به عنوان یک قانون کلی، اگر موهایی صاف و براق می خواهید باید از پماد یا واکس، و اگر می خواهید بافت موهایتان بیشتر به چشم بیاید، از خمیرهای مات یا کلی استفاده کنید. البته انواع محصولات دیگر برای این کار موجود است که از بین آن ها می توان به اسپری نمک دریا ، پودر بافت دهنده، واکس های اسپری مانند وغیره اشاره کرد. دوباره تکرار می کنم در صورت نیاز به محصولی خاص می توانید از آرایشگر خود راهنمایی بخواهید.

مطلب مرتبط:  آموزش روش های فر کردن مو بدون حرارت و آسیب رساندن به موها

 

Happy barber leaning on a chair. Barbershop.

۵- به مو های خود فرم بدهید

پس از خشک کردن مو با سشوار به مدل دلخواه، محصول مناسب موی خود را، بصورت مساوی از، ریشه تا انتها به تعداد دفعاتی که مورد نیاز است استفاده کنید. فقط مواظب باشید که در استفاده از محصولات مو زیاده روی نکنید. همیشه بهتر است به جای آنکه همان ابتدا کلی حالت دهنده به موهایتان بزنید، کار را از مقادیر کم شروع کرده و به تدریج به آن اضافه کنید. در نظر داشته باشید که طریقه مصرف محصولات مو با هم متفاوت است. برای اطمینان از این که محصول مناسب موی خود را به صورت درست مصرف می کنید، از آرایشگر خود راهنمایی بخواهید. او می تواند تجارب ارزشمندی در این رابطه در اختیار شما قرار دهد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید