راهکارهایی برای مراقبت از پوست در سفر

0
36
مراقبت از پوست در سفر

زیبایی ظاهری، موضوعی است که در ذات هر آدمی وجود دارد. برخی این زیبایی را با روش های طبیعی بدست می آورند و برخی با روش های مصنوعی که این روزها باب شده است مانند عمل های زیبایی، کاور ناخن و … . مراقبت از پوست و مو یکی دیگر از مواردیست که در زیبایی تاثیر زیادی دارد. چه بسا بسیاری از افراد با روش های متفاوت سعی در داشتن پوست و مویی زیبا و جذاب دارند اما به یکباره اتفاقی می افتد که تمام آن زحمات بر باد می رود.

مراقبت از پوست در سفر

بی شک بارها مشاهده کرده اید که در مسافرت، پوستتان دچار آسیب می شود و این موضوعی است که برای همه به خصوص خانم ها عذاب آور است. سرما، گرما، تغذیه، آب شور و …. از مواردیست که باعث می شود پوست شما در مسافرت دچار آسیب شود. اکنون که تعطیلات نزدیک است و بی شک خیلی از افراد، خود را برای یک سفر هیجان انگیز و نشاط بخش آماده می کنند.برای محافظت از پوست در سفر و اینکه چگونه پوستی شاداب داشته باشیم، کافیست نکاتی را بخاطر داشته باشید و آن ها را رعایت کنید. مراقبت از پوست می تواند برایتان گران تمام شود ولی بدون شک سرمایه گذاری روی آن، ارزشش را دارد. در این مطلب می خواهیم نکاتی برای مراقبت از پوست در سفر را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بدون دغدغه و با خیالی راحت، یک سفر دلنشین را تجربه کنید.

  •  از صابون و شامپوی هتل ها به هیچ عنوان استفاده نکنید چرا که به احتمال زیاد حاوی مواد خوشبو کننده و شیمیایی مضری هستند.
  • – برای محافظت از پوستتان در سفر، لازم نیست تمام لوازم و محصولات مراقبتی پوستتان را با خود ببرید، با این کار فقط بار خود را سنگین می کنید. شما می توانید تمامی محصولات مراقبت از پوست خود را در سایزهای کوچک و لوکس از داروخانه ها تهیه کنید.
مطلب مرتبط:  معرفی 10 ماسک آلوئه ورا برای پوست های مختلف و فواید آنها

  •  چه در سرما و چه در گرما، حتما ۲۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن کرم ضد آفتاب بزنید. سعی کنید کرم ضد آفتابی را که انتخاب می کنید SPF 35 و حتی بالاتر داشته باشد. معمولا توصیه می شود حداقل ۳ بار در روز برای محافظت و مراقبت پوستتان، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

  •  برای محافظت پوستتان در مقابل گرما و دهیدارته شدن، حتما از اسپری مخصوص صورت استفاده کنید. برای مراقبت از پوستتان در سفر و برای تر و تازه ماندن پوستتان، حتما اسپری مخصوص صورت را همراه خود ببرید. استفاده از اسپری مخصوص صورت در فضای آزاد به خصوص زمانی که به مسافرت ساحلی و گشت و گذار می روید، بسیار مهم و ضروری است. توجه داشته باشید، که اسپری هایی استفاده کنید که حاوی گلاب، گلیسیرین های گیاهی ، منتول، عنبر سائل و اسانس های خالص باشند.
  • – چنانچه قصد دارید به یک سفر طولانی بروید، بهتر است ماسک های طبیعی پوست را فراموش نکنید و حداقل هفته ای یکبار، بسته به نوع پوستتان، از آن ها استفاده کنید.

  •  ممکن است فعالیت های زیاد در سفر شما را از مراقبت های روزانه پوستتان غافل کند. لازم است برای مراقبت از پوست در سفر و شاداب ماندن پوستتان، حتما، حداقل دو بار در روز صورتتان را بشوید. به این نکته دقت کنید که ممکن است آب منطقه ای که برای مسافرت انتخاب کرده اید، سخت تر از آب محل زندگی شما باشد و باعث شود پوستتان خشک شود. برای جلوگیری از صدمه دیدن پوست، سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید.
مطلب مرتبط:  معرفی انواع جوش صورت و روش های درمان خانگی و دارویی آن ها

  • – برای مراقبت از پوست در سفر، سعی کنید  فقط به فکر لذت بردن از سفرتان باشید و تا جایی که امکان دارد کمتر آرایش کنید تا پوستتان بتواند نفس بکشد. چنانچه در سفر آرایش را نمی توانید کنار بگذارید، ترجیحا برای پاک کردن آرایشتان از شیرپاکن و پاک کننده ها استفاده کنید تا آلودگی های زیر پوستتان کاملا از بین برود.

مراقبت از پوست

منبع: برندکده

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید