لاغری صورت در بارداری – چگونه از ورم صورت در بارداری جلوگیری کنیم

0
2531
زاهکارهای لاغری صورت در بارداری

بزرگ تر شدن تدریجی شکم در دوران بارداری کاملا مورد انتظار است، اما چاق شدن و ورم کردن صورت ممکن است کمی ناخوشایند باشد. وقتی یک خانم وارد سه ماهه سوم بارداری خود می شود، ادم یا همان ورم بارداری امری طبیعی بوده و ممکن است تمام نقاط بدن او، از صورت گرفته تا مچ پا را تحت تاثیر قرار دهد. گرچه کمی ورم در پایان دوران بارداری اجتناب ناپذیر است، اما روش هایی نیز برای کم کردن ورم و لاغری صورت در بارداری وجود دارد. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا شوید.

 

نوشیدن آب برای لاغری صورت در بارداری

مایعات بیشتری مصرف کنید

سعی کنید در روز ۸ لیوان یا معادل تقریبا ۲ لیتر آب بنوشید. گرچه ممکن است این کار در نگاه اول متناقض با هدف شما برای جلوگیری از تجمع آب در بدن و کم کردن ورم به نظر برسد، اما واقعا این طور نیست. وارد کردن مقدار زیادی مایعات به بدن، کمک می کند تا مایعاتی که باعث ایجاد پف و ورم در صورت و نقاط دیگر بدن است را دفع نمایید. وقتی بدن حس می کندکه با کمبود مایعات مواجه است، برای حفظ بقا، تا جای ممکن آب را در خود نگه می دارد.

 

تمرینات ورزشی و پیاده روی خانم های باردار

تمرینات ورزشی انجام دهید

فعالیت بدنی، حتی اگر در پایان دوران بارداری صورت گیرد، موجب کاهش ورم بدن می گردد. تمرینات ورزشی را انتخاب کنید که به بدن شما ضربه وارد نکند؛ مثلا شنا یا پیاده روی آرام. قبل از شروع تمرینات ورزشی در دوران بارداری با پزشک خود مشورت کنید و فقط تمریناتی را انجام دهید که بدن شما از پس آن ها بر می آید.

 

خوردن غذاهای سالم در بارداری

مواد غذایی سالم و پر پروتئین بخورید

مصرف کم پروتئین موجب می شود تا بدن، مایعات را در خود نگه داشته و صورت شما چاق شود. پس برای لاغری صورت در بارداری می بایست پروتئین های کم چرب مانند سینه مرغ، بوقلمون و توفو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. همچنین بهتر است میوه های مغذی و سبزیجات بیشتری خورده و مصرف مواد غذایی پر سدیم را متوقف کنید.

 

خنک نگه داشتن بدن در دوران بارداری

بدن خود را خنک نگه دارید

اگر سه ماه سوم بارداری شما مصادف با فصل گرما باشد، این کار کمی سخت تر خواهد بود. اما باید بدانید که گرما موجب ورم کردن بدن و صورت می شود. در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید. اگر قرار است بیرون از خانه بروید، تا جای ممکن در سایه بمانید و لباس های خنک بپوشید. همچنین استفاده از وسایل سرمایشی در منزل و اتومبیل باعث می شود تا ورم بدن شما کاهش پیدا کند.

 

مراقبت از صورت در دوران بارداری

از کمپرس سرد استفاده کنید

برای لاغری صورت در بارداری ، کمپرس سرد را روی گونه های خود بگذارید. این کمپرس باعث کم شدن ورم صورت شما شده و اگر هوا گرم باشد، برایتان لذت بخش خواهد بود.

 

مراجعه به پزشک در دوران بارداری

هشدار

اگر ورم صورت تان به سرعت شکل گرفته است، سریع با پزشک خود تماس بگیرید. ورم سریع ممکن است نشانه پره‌اکلامپسی باشد. عارضه ای که موجب افزایش ناگهانی فشار خون و آسیب دیدن ارگان های بدن می شود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید