عشق ورزیدن به خود را بیاموزیم – ۱۰ دلیل برای اینکه خودتان را دوست بدارید

0
4348
راهکار های عشق ورزیدن به خود

تمام عکس ها و تصاویری که از زنان به اصطلاح کامل، در مجلات و فیلم ها می بینید را فراموش کنید. جذابیت آن ها بیشتر مدیون مهارت یک فتوشاپ کار است تا زیبایی طبیعی خودشان. در دنیای واقعی، همه ما با هم فرق داریم و هیچ کدام ما کامل نیستیم. پس سعی نکنید خود را با معیارهای دیگران از یک انسان کامل انطباق دهید، و در عوض روی خودتان تمرکز کنید. در ازای تمام این کارها، سعی کنید تا دوست داشتن خود را بیاموزید و آن را در  تمام مراحل زندگی رعایت کنید. ده دلیل زیر برای عشق ورزیدن به خود را بخوانید.

شما یک اثر هنری هستید

شما منحصر به فردید، و یک اثر هنری هستید که توسط طبیعت خلق شده است. نیازی نیست تلاش کنید شبیه کس دیگری باشید یا مانند آن ها رفتار کنید. خودتان را تمام و کمال، و به همان گونه که هستید بپذیرید و دوست داشته باشید. به موفقیت های خود افتخار کنید و خواهید دید که این کار، اثرات مثبت زیادی روی جنبه های مختلف زندگی تان خواهد داشت.

عشق ورزیدن به خود باعث می شود فرد قوی تری شوید و بتوانید به اهدافتان برسید

عشق ورزیدن به خود باعث می شود تا بتوانید قدرت های پنهانی درون خود را کشف کنید. درخواهید یافت که می توانید بر هر مشکلی غلبه کنید و به هر هدفی برسید. و خواهید دید که قوی تر از آن چیزی هستید که فکر می کنید.

عشق ورزیدن به خود کمک می کند تا از زندگی بیشتر لذت ببرید

وقتی با خود راحت هستید، آرام تر و مطمئن تر بوده، و با اعتماد به نفس بیشتر، از زندگی لذت بیشتری خواهید برد. دوست داشتن خود برای سلامت روحی شما مفید است؛ و این به نوبه خود، به شما انگیزه می دهد تا به سلامت جسمی خود هم رسیدگی کنید.

مطلب مرتبط:  دخالت خانواده همسر در زندگی و بهترین روش های برخورد با آن

مردم افرادی که به خودشان عشق می ورزند را دوست دارند

مردم دوست دارند با کسانی معاشرت کنند که اعتماد به نفس دارند. همچنین آنها تمایل ندارند تا زمان خود را در کنار افرادی بگذرانند که همیشه خود را پایین می آورند. دوست داشتن خود را بیاموزید و ببینید که مردم هم شما را دوست خواهند داشت و زمان بیشتری را درکنارتان سپری خواهند کرد.

مجبور نیستید همه را راضی کنید

وقتی دوست داشتن خود را بیاموزید، نیازی ندارید که بقیه را تحت تاثیر قرار دهید. این جمله را می توان به روشی دیگر نیز بیان کرد. از تلاش برای راضی کردن همه دست بردارید تا ببینید چطور این کار باعث می شود تا کم کم عاشق خودتان شوید. اگر به نظر دیگران بیشتر از نظر خود اهمیت دهید برای خودتان ارزش قائل نیستید. نظرات آن ها از نظرات خودتان مهم تر نیستند، بنابراین ندای قلب خود را شنیده و از آن پیروی کنید.

شما به اندازه دیگران، شایسته برخوردار شدن از عشق خودتان هستید

چرا نباید عاشق خودتان باشید؟ شما دوستان و خانواده خود را دوست دارید پس چرا نباید همین حس را نسبت به خود داشته باشید؟ احتمالا چیزهایی هست که درباره خانواده خود دوست نداشته باشید، اما این امر باعث نمی شود آن ها را دوست نداشته باشید، درست است؟ به خودتان هم به همین شکل عشق بورزید، و هر از چند گاهی کمی هم خودتان را ببخشید.

به خودتان بگویید “عاشقت هستم” یا حداقل “دوستت دارم”. حالتان را خوب می کند!

شاید نخواهید این کار را در خیابان انجام دهید، اما گفتن جمله “عاشقت هستم” با صدای بلند به خودتان، فواید روانشناختی فراوانی برای شما خواهد داشت. چه چیزی می تواند بیشتر از این کار، شما را بعد از یک روز بد سرحال کند؟ آن را در خانه امتحان کنید، مطمئنا لبخند را به چهره تان می آورد.

مطلب مرتبط:  نشانه های واقعی عشق پسران و دختران

قبل از اینکه بتوانید عاشق دیگری باشید، باید عاشق خودتان باشید

این جمله کلیشه ای است اما حقیقت دارد. اگر واقعا عاشق خودتان نباشید، عاشق فردی دیگر شدن و داشتن رابطه عمیق و معنادار با او نیز واقعا کار سختی می شود. همچنین اگر سرشار از شک و انتقاد و تنفر از خود باشید، برای شخص دیگر هم سخت است که عاشق شما شود.

اگر عاشق خود باشید، جذاب تر خواهید شد

این یک پیش گویی درونی است. اگر فکر کنید جذاب نیستید، همین طور هم می شود. اگر به خودتان عشق بورزید، برای خودتان لباس نو می خرید، به ظاهرتان می رسید؛ و حس اعتماد به نفس و شادمانی که از خود ساطع خواهید کرد که دیگران نیز، نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

دوست داشتن خود را یاد بگیرید تا شخص شادتری باشید

عشق ورزیدن به خودتان، واقعا باعث شاد تر شدن شما می شود. به یاد داشته باشید، هیچکس کامل نیست، و ممکن است چیزی که برای یک نفر جذاب است، برای دیگری جذابیتی نداشته باشد. عشق ورزیدن به خودتان، به معنی خودخواه بودن یا تظاهر نیست. بلکه به معنی پذیرفتن خودتان به همان شکلی است که هستید. و زمانی که بتوانید این کار را انجام دهید، واقعا می توانید شخصی شاد باشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید