رنگ زرد را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

0
112
ست کزدن

رنگ زرد، یکی از شادترین رنگ‌های دنیاست و افراد زیادی به استفاده از آن علاقه دارند؛ چه در دکوراسیون منزل، چه در استایل و لباس و… البته برخی نیز از قضاوت‌هایی که با پوشیدن زرد درموردشان می‌شود، واهمه دارند و به‌همین دلیل کمتر به استفاده از این رنگ روی می‌آورند؛ درصورتیکه اگر انتخاب‌های درستی داشته باشید، می‌توانید با توجه به موقعیت، سن‌وسال و سایر عواملی که برایتان مهم است، استایلی مناسب و موجه و درعین‌حال شاد و زیبا بسازید.

ویژگی های رنگ زرد

زرد، طیفی بسیار وسیع داد و از زرد روشن گرفته تا زرد لیمویی، طلایی، کرم، زرد تیره و… در زیرمجموعه  زرد قرار می‌گیرند. در علم روانشناسی،  زرد روشن، نماد روشنی، طراوت و شادی؛  زرد تیره، نماد بی‌اعتمادی، احتیاط و حسادت و زرد لیمویی، نماد شور زندگی است؛ اما به‌طور کلی، زرد، نماد عقل و خرد، شور و شوق، سرگرمی، خیرخواهی، خلاقیت و اعتمادبنفس است. به همین دلیل افرادی که اعتمادبنفس بالایی دارند، بیشتر از سایرین جسارت استفاده از آن در استایل و دکوراسیون خود را دارند.

انتخاب لباس به رنگ زرد

چه  زردی انتخاب کنیم؟

قبل از هرچیز، باید ببینیم از میان دنیای وسیع این رنگ ، کدام زرد بیشتر از بقیه به ما می‌آید. اگر توناژ رنگی پوست شما، گرم است، رنگ لیمویی روشن، رنگ مناسب شماست. اگر رنگ پوستتان روشن تا میانه است، زرد خردلی یا زرد تیره، دوست شماست.  زرد پاستلی هم رنگ مناسبی برای شماست، البته به‌شرط اینکه پوستتان را رنگ‌پریده نشان ندهد. اگر پوستی تیره‌رنگ دارید، باید به شما تبریک بگوییم، زیرا تقریبا هر رنگ، زردی، از توناژ روشن گرفته تا تیره، به شما می‌آید.

مطلب مرتبط:  معرفی 9 مدل دامن شلواری و روش های ست کردن هریک از آنها

چگونه زرد بپوشم؟

زرد از لحاظ وسعت رنگی، درجه بالایی دارد؛ به این معنی که شما با پوشیدن یک تکه لباس کوچک یا استفاده از یک اکسسوری این رنگی مثل کیف یا کفش، مقدار زیادی به‌چشم می‌آیید. به‌همین دلیل، استفاده بیش ازحد از آن نیز چشم‌ها را خسته می‌کند. پس اگر این رنگ را دوست دارید، اما نمی‌خواهید چندان به‌چشم بیایید، می‌توانید تنها یک سوییشرت زرد در پوشش کژوآل خود، یا یک کیف یا کفش زرد در پوشش رسمیتان یا مثلا یک شال‌گردن، کراوات یا تیشرت زرد در پوشش اسمارت‌کژوآلتان استفاده کنید.

چه رنگ‌هایی را با  زرد ست کنم؟

زرد با رنگ‌های زیادی ست می‌شود؛ اما مهمترین آن‌ها بنفش است که به‌دلیل اینکه رنگ‌های مکمل هستند، بیشترین جذابیت را درکنار هم ایجاد می‌کنند.
رنگ‌های هم‌خانواده‌ای مثل نارنجی، مرجانی و… نیز بسیار ترکیب خوبی با زرد می‌سازند.
رنگ سبز نیز به‌دلیل اینکه پایه زرد رنگ دارد، انتخاب مناسبی است.
انواه رنگ‌های آبی نیز معمولا با رنگ‌های زرد هارمونی خوبی ایجاد می‌کنند.
در زیر، چند نمونه ترکیب رنگی با رنگ زرد را به شما نشان خواهیم داد.

منبع: چی بپوشم

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید