حتی تمام افرادی هم که از روز ولنتاین متنفرند، از داشتن یک روز رمانتیک که همه چیز آن در مورد عشق و قدردانی باشد، خوشحال خواهند شد. حتی سرمای تلخ نیمه ی زمستان هم نمی تواند قلب عشاق را در این روز از حرارت باز دارد. تنها مشکل موجود در این روز پول است که برای زوج هایی با محدودیت مالی آزار دهنده است. بدون وجود پول، بسیاری از ایده های رایج، مانند سفر یا رستوران های لاکچری محدود می شود؛ چه برسد به تهیه ی هدایا. بنابراین یک زوج بدون پول چه کاری می تواند انجام دهد؟ یکی از 11 ایده کم هزینه برای ولنتاین را که در ادامه به شما نشان خواهیم داد را امتحان کنید؛ ایده هایی که از جشن های رایج مانند صرف شام در یک رستوران شیک جالب تر است و کیف پول شما را خالی نخواهد کرد.

برخی مواقع محدودیت های مالی عذاب آور هستند؛ اما می توانید از این طریق رابطه ی خود را آزمایش کنید. اگر استطاعت آن را ندارید که همیشه به تماشای فیلم یا رستوران بروید، می توانید با کمی خلاقیت، سرگرمی های مقرون به صرفه پیدا کنید. شاید مسابقه ی گاو بازی، دوچرخه سواری کوهستانی یا تماشای فیلم به صورت آنلاین، گزینه ی مناسبی باشد. مطمئنا هنگام دوچرخه سواری یا پیاده روی بیشتر از حضور در یک سالن تئاتر یا رستوران تاریک می توانید یکدیگر را ببینید و باهم صحبت کنید.

اجازه ندهید ولنتاین شما بر پایه ی قیمت هدایا و یا صورتحساب اماکنی که به آن می روید ساخته شود، این کار عشق شما را کمرنگ خواهد کرد. به جای آن می توانید برای یک ولنتاین کم هزینه و احتمالا بهتر، یکی از فعالیت هایی که از آن لذت می برید را انتخاب کنید.

یک دسته گل رز برای ولنتاین11 ایده کم هزینه برای روز ولنتاین

سورتمه سواری یا برف بازی کنید

می دانید چرا دنیای کودکی تا این اندازه سرگرم کننده بود؟ زیرا هیچ پولی نداشتید، اما بازهم می توانستید بیرون از خانه خوش گذرانی کنید. شلوارهای برفی خود را بپوشید و یک تپه یا پارک مناسب پیدا کنید. هنگامی که دیگر نتوانستید انگشت های خود را احساس کنید، به خانه برگردید و کمی نوشیدنی داغ نوش جان کنید.

به پیک نیک بروید

یک حقیقت؛ همه عاشق غذاهای سر راهی هستیم. یکی از غذاهایی که هردو بر سر آن توافق نظر دارید را پیدا کنید آن را بخرید یا خودتان تهیه کنید و سپس دست در دست یکدیگر اطراف شهر را بگردید و به قولی به پیک نیک بروید.

بخشی از روز خود را در موزه بگذرانید

برخی از موزه ها واقعا گران قیمت هستند، اما نه همه ی آن ها! توصیه می کنیم به یک موزه ی تاریخ طبیعی بروید، چرا که بسیاری از افراد، دایناسورها و مجموعه های تاکسیدرمی شده ی عجیب و غریب را دوست دارند.

پیاده روی یا اسکی روی برف را امتحان کنید

بهترین قسمت وقت گذرانی بیرون از خانه این است که مجانی تمام خواهد شد مگر این که بخواهید ورودی پارک جنگلی را بپردازید. پیاده روی های طولانی مدت، حس ماجراجویی را افزایش می دهد و زمانی که در جاهایی مثل پارک و جنگل قدم می زنید همیشه می توانید هر جایی که خسته شدید استراحت کنید. در مورد اسکی روی برف باید بگوییم که مراکز تفریحی زیادی وجود دارند که وسایل اسکی را با قیمتی ارزان در اختیار شما خواهند گذاشت.

یک زوج با بادکنک قلبیاسکیت سواری کنید

اسکیت سواری زوج ها کار زیبایی است. اگر از زمین خوردن نمی ترسید، می توانید کمی چموش باشید و کسانی را که آنجا هستند به یک مسابقه دعوت کنید و روز پرچالشی را برای خود بسازید.

در بازار بچرخید

می توانید در بازار بچرخید و کیمونو های عجیب و غریب یا کت های خز را امتحان کنید. با ماشین های تایپ قدیمی کار کنید و در پایان روز یکی از اشیاء عجیبی را که به چشم شما خورده است برای یکدیگر بخرید. گشت و گذار در بازارهای روز و فروشگاه های غیر معمول، واقعا سرگرم کننده است.

به یک کنسرت یا نمایش کمدی بروید

رفتن به کنسرت سلبریتی ها کمی خرج دارد، اما دیدن یک کنسرت یا نمایش محلی با بودجه ی شما هم خوانی خواهد داشت. حتی اگر آن ها را نمی شناسید، با این کار می توانید از یک هنرمند محلی حمایت کنید.

در افلاک نما به تماشای ستاره ها بنشینید

می توانید به مراکز نجوم مراجعه کرده و از افلاک نمای آن ها استفاده کنید. اگرچه احتمالا هوا برای لذت بردن از یک شب واقعی زیادی سرد است، اما دمای محیط افلاک نما کنترل شده است و تمام اتفاقات آسمان اطرافتان سرگرم کننده خواهد بود.

با یکدیگر آواز بخوانید

اگر اهل آواز خواندن نیستید می توانید از شب ولنتاین برای شکستن این عادت استفاده کنید. می توانید یک آهنگ انتخاب کنید که مشترکا آن را بلدید، چندتا عکس دوتایی بگیرید و با یکدیگر آن آهنگ عاشقانه را بخوانید.

یک شب بازی داشته باشید

با توجه به بازی ای که انجام می دهید، می توانید این شب را جذاب تر کنید. می توانید از بازی های استراتژیک و هیجان انگیز استفاده کنید؛ مثل بازی های فکری، پی اس فور و بسیاری بازی های دیگر که در خانه قابل انجام شدنند.