لاغری تا عید – روش هایی برای لاغری از ۳ روز تا ۱ ماه قبل از عید

0
2164
روش هایی برای لاغری تا عید

لاغری و کاهش وزن، مشکل بسیاری از افراد است. اما با نزدیک شدن به عید نوروز، این مشکل و دغدغه بیشتر و بیشتر می شود. بعضی از افراد از ۱ ماه قبل از سال نو به دنبال روش هایی برای لاغری تا عید می گردند و برخی دیگر نیز از روزهای خیلی نزدیک تر دست به کار می شوند. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا شما نیز از مقداری اضافه وزن رنج می برید که قصد دارید تا عید چیزی از آن باقی نماند. در ادامه این مقاله با زمان بندی کاملا دقیق، بهترین روش لاغری تا عید نوروز که کاملا مناسب شماست آشنا خواهید شد.


فرصت باقی مانده برای لاغری تا عید: ۱ ماه

اگر هنوز ۱ ماه فرصت دارید، لازم نیست خیلی نگران باشید. برای لاغری در ۱ ماه روش های مختلفی وجود دارد. توجه داشته باشید که ورزش کردن باعث افزایش سرعت چربی سوزی خواهد شد. با روش های موثر برای لاغری در ۱ ماه مانده تا عید آشنا شوید.


لاغری با تردمیل در ۱ ماه

لاغری با تردمیلاگر بتوانید از تردمیل استفاده کنید، سرعت لاغری تان به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. برای لاغری تا عید می بایست هرروز ورزش کرده و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید. برای ۵ کیلوگرم لاغری در ۱ ماه با استفاده از تردمیل می بایست میزان کالری سوزی خود را به ۳۹۰۰ کالری بیشتر از کالری مصرفی تان برسانید. به بیان دیگر شما می بایست روزانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ کالری کمتر از مقداری که مصرف می کنید را بسوزانید. به این منظور می بایست ۶ روز در هفته و هر بار ۶۰ دقیقه را به استفاده از تردمیل اختصاص دهید.


لاغری سالم در ۱ ماه

دویدناگر قصد دارید تا عید لاغر شده و لاغر بمانید، می بایست ابتدا هدف خود را مشخص کرده و بدانید که دقیقا به چند کیلوگرم کاهش وزن احتیاج دارید. در انتخاب هدف خود واقع بینانه برخورد کنید و اعداد و ارقام دور از ذهن را فراموش کنید. بهترین و سالم ترین میزان کاهش وزن، حدود نیم تا ۱ کیلوگرم در هفته است. حرکت بعدی، محاسبه سقف کالری روزانه مجاز و کاهش کالری دریافتی است. بهترین روش برای کاهش کالری دریافتی، خوردن غذاهای مغذی و کم کالری و پیروی از یک برنامه ورزشی منظم است.

همچنین توجه داشته باشید که پروتئین، میوه و سبزیجات را به هیچ عنوان از وعده هایتان حذف نکنید. انجام منظم تمرینات هوازی، تمرینات قدرتی و به طور کلی افزایش تحرک موجب تسریع سرعت لاغری می گردد. برای آشنایی بیشتر با این روش لاغری می توانید اینجا کلیک کنید.


لاغری با شیر در ۱ ماه

لاغری با شیرشیر منبع غنی کلسیم است. رژیم لاغری شیر به شما کمک خواهد کرد تا عادات غذایی خوب خود را دنبال دنبال کرده و با سرعتی مناسب وزن کم کنید. این رژیم سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف نکرده و بافت عضلانی بدن را از بین نخواهد برد. برای آشنایی با رژیم لاغری شیر می توانید اینجا کلیک کنید.


فرصت باقی مانده برای لاغری تا عید: ۲ هفته

۲ هفته واقعا مدت زمان کمی برای لاغری است. برای لاغری در این مدت می بایست یک رژیم غذایی سفت و سخت را در کنار یک برنامه ورزشی مناسب رعایت کنید. در ادامه با روش ها و نکاتی که قبل از دست به کار شدن باید بدانید آشنا خواهید شد.


ورزش برای لاغری در ۲ هفته

پوشیدن کفش ورزشیبرای افزایش سرعت چربی سوزی می بایست بیش از ۲۵۰ دقیقه در هفته ورزش کنید. مثلا می توانید ۵ روز در هفته و هر روز ۵۰ دقیقه به انجام تمرینات ورزشی بپردازید. نوع و شدت ورزش، تاثیر مستقیمی در میزان لاغری شما در این دو هفته خواهد داشت. در این دو هفته بهتر است ورزش های پرجنب و جوشی مثل تمرینات هوازی انجام داده و یا ورزش های ایروبیک را با شدت متوسط انجام دهید.


رژیم غذایی برای لاغری در ۲ هفته

رژیم غذایی سریعبا رعایت نکات مربوط به رژیم غذایی می توانید در دو هفته مانده به عید لاغر شوید. اما رعایت نکات ورزشی در کنار نکات مربوط به رژیم غذایی، می تواند منجر به لاغری و کاهش وزن هر چه بیشتر شود. به این منظور می بایست مصرف کربوهیدرات را در این دو هفته متوقف کنید. مصرف نوشیدنی های حاوی مواد شیرین کننده، غذاهای نیمه آماده، فست فود، شیرینی و هر ماده غذایی چاق کننده دیگر را نیز از برنامه غذایی خود به طور کامل حذف کنید. در عین حال برای حفظ میزان فیبر، ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان در بدن، مقدار بیشتری میوه و سبزیجات مصرف کنید.


فرصت باقی مانده برای لاغری تا عید: ۱۰ روز

۱۰ روز مانده به عید و شما احتمالا در کنار شلوغی ها و بدو بدوهای شب عید، به دنبال یک رژیم مناسب برای لاغری تا عید هستید. اگرچه در ۱۰ روز نمی توان مقدار خیلی زیادی لاغر شد، ولی می توانید کاری کنید که شکم تان کوچک تر شده و خوش استایل تر به نظر برسید.


نکات لاغری در ۱۰ روز

لاغری و ورزشیکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین ورزش ها برای لاغری تا عید، انجام اسکات و شنا سوئدی است. علاوه بر ورزش می بایست فیبر بیشتری مصرف کرده، میزان کربوهیدرات مصرفی را کاهش داده، هله هوله خوردن را کنار گذاشته و میزان وعده های غذایی خود را کم کنید. همچنین تا جایی که می توانید در خانه غذا خورده و به میزان کافی آب بنوشید.


رژیم لاغری ۱۰ روزه

پختن غذا در خانهیک رژیم غذایی مناسب برای لاغری در ۱۰ روز مانده تا عید، می تواند بسیار خوشمزه هم باشد. اما توجه داشته باشید که به هیچ عنوان هیچ یک از وعده های غذایی خود، خصوصا وعده صبحانه را حذف نکنید. همچنین برای رسیدن به نتیجه بهتر، می بایست صبح ها قبل از خوردن صبحانه، یک لیوان آب گرم و عسل و یا چای سبز میل کنید.


فرصت باقی مانده برای لاغری تا عید: ۱ هفته

اصولا لاغر کردن امر پیچیده ای است؛ مطمئنا اگر قصد داشته باشید که این کار را در مدت زمان ۱ هفته انجام دهید، پیچیده تر هم خواهد شد. اما چاره ای نیست و تنها ۱ هفته تا عید زمان دارید. پس سعی کنید تمامی اصول بیان شده در ادامه مقاله را با دقت خوانده و رعایت کنید تا بتوانید قبل از رسیدن عید، کمی لاغر شوید.


رژیم غذایی ۱ هفته ای

رژیم غذایی سیب و دمبلبه منظور لاغری تا قبل از عید، سبزیجات، چربی های سالم و پروتئین را به میزان مناسب مصرف کنید. همچنین کربوهیدرات، چربی های حیوانی و قند را به طور کامل از برنامه غذایی خود حذف کنید. به این منظور بهتر است روز خود را با یک صبحانه پر پروتئین شروع کنید. به طور کلی می توانید حدود ۴۰۰ کالری برای صبحانه مصرف کنید. برای نهار نیز غذایی را انتخاب کنید که میزان انرژی آن بیشتر از ۵۰۰ کالری نباشد. برای شام نیز باز هم غذایی را انتخاب کنید که کمتر از ۵۰۰ کالری انرژی داشته باشد.


حرکات ورزشی برای لاغری در ۱ هفته

ورزش کردن برای لاغریبرای لاغری سریع می بایست تا حد ممکن فعالیت ها و تحرک خود را افزایش دهید؛ مثلا تا جای ممکن پیاده روی کرده و از دوچرخه استفاده کنید. همچنین می بایست حداقل روزی ۱ ساعت تمرینات هوازی انجام دهید. به طور کلی تمرینات هوازی شامل تمام فعالیت هایی است که موجب افزایش ضربان قلب می شود. برای مثال می توانید ۱ ساعت دوچرخه سواری، ۹۰ دقیقه ورزش پیلاتس، ۱ ساعت رقص یا ۲ ساعت پیاده روی کنید. با رعایت تمام این نکات و تمام نکات غذایی که گفته شد، می توانید در ۱ هفته حدود ۳ کیلوگرم لاغر شوید.


لاغری شکم در ۱ هفته

ورزش شکمبه منظور لاغری شکم در مدت یک هفته، می بایست از غلات کامل، گندم کامل فراوری شده، کاهو، نخود فرنگی، ذرت، مغزهای خوراکی، شیر کم چرب یا بدون چربی و میوه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. همچنین می بایست آخرین وعده غذایی خود را حداقل ۲ ساعت قبل از خواب میل کنید. انجام تمرینات کاردیو نیز شما را در رسیدن به هدف تان کمک خواهد کرد.


فرصت باقی مانده برای لاغری تا عید: ۳ روز

۳ روز عملا دیرترین حالت برای شروع لاغری است. اما باز هم امیدتان را از دست ندهید. اگرچه خیلی دیر به فکر لاغری افتادید و مطمئنا در ۳ روز به صورت چشمگیری لاغر نخواهید شد، اما باز هم به از هیچی است! پس نکات زیر را مو به مو رعایت کنید.


رژیم لاغری ۳ روزه

نوشیدن آبطبق تحقیقات انجام شده، مصرف مقادیر فراوان آب و کاهش چشمگیر مصرف انرژی تا حدود کمتر از ۲۰۰ کالری در روز، می تواند سیستم ایمنی بدن شما را احیا کرده و باعث کاهش وزن چند کیلوگرمی شما شود. البته توجه داشته باشید که این روش تنها برای ۳ روز مناسب می باشد. همچنین برای افراد کم سن و سال و سالخورده به هیچ عنوان مناسب نمی باشد. برای آشنایی با تمام راهکارهای موجود برای لاغری در سه روز اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید