شلوار فاق بلند امروزه استایل دلپذیری برای استفاده ی روزمره یا گشت و گذار در شب به حساب می آید. این استایل، نیم تنه را بلند تر و کمر را باریک تر نشان می دهد و تعادل مناسبی در فرم کلی بدن ایجاد می کند. اما اگر از شلوار فاق بلند خود، به درستی استفاده نکنید می تواند ظاهری ناموزون برای شما ایجاد کند. با انتخاب جنس و رنگ مناسب و مدل صحیح متناسب با فرم بدن خود شروع کنید. سپس آن را برای داشتن یک استایل زیبا و دلپذیر با لباس های خود ادغام کنید.

پیدا کردن شلوار فاق بلند مناسب با فرم بدن

نیمی از بدن یک خانم با شلوار جین فاق بلند و تی شرت سفید1- اگر ریز اندام هستید از جین های چسبان 70 سانتی متری استفاده کنید. افراد ریز اندام، نیم تنه یا پاهای کوتاه تری دارند؛ به همین دلیل این نوع جین ها پاهای شما را کشیده تر نشان می دهند. این اندازه ی 70 سانتی متری، به فاصله ی میانه ی شلوار تا انتهای دمپای شلوار القاء می شود. اگر ریزاندام هستید جین های فاق بلند چسبان، پاهای شما را باریک و کشیده تر نشان می دهد.

شلوارهای فاق بلند گشاد، فرم بدن شما را می بلعند و شما را کوتاه نشان می دهند.

2- اگر فرم بدن گلابی شکلی دارید از جین های فاق بلند برش مردانه یا جین های مدل بوی فرند استفاده کنید. فرم گلابی به فرمی از بدن گفته می شود که در قسمت کمر، ران و باسن آن، وزن بیشتری وجود دارد. شلوارهای فاق بلند با کمری پهن، تمام قسمت های پشت و جلوی بدن را پوشش می دهد. با استفاده از جین های برش مردانه و بلند، تعادل را در میان قسمت های مختلف بدن برقرار کنید.

از شلوارهای فاق بلندی که پهنای کمی دارند بپرهیزید. این شلوارها معده را تحت فشار گذاشته و پوشیدن آن موجب ناراحتی شما می شود.

3- اگر اندام ورزیده ای دارید، از جین فاق بلند دم پا گشاد استفاده کنید. اندام های ورزیده از بالا تا پایین کشیده هستند و می توانید با استفاده از جین دم پا گشاد، به آن ها کمی انحنا اضافه کنید. اگر می خواهید باسن خود را به نمایش بگذارید از شلواری استفاده کنید که جیب پشت آن کمی بالاتر از باسن است و با این کار کمی به این ناحیه فرم ببخشید.

4- اگر قد بلند هستید از شلوارهای 80 سانتی متری یا بلندتر استفاده کنید. اگر قد شما بلندتر از 170 سانتی متر باشد، پیدا کردن یک جین مناسب کمی زمان بر خواهد بود. به دنبال جین های بلند باشید تا با اندام شما همخوانی داشته باشد. می توانید از جین فاق بلند چسبان، گشاد یا بوی فرند جین ها استفاده کنید؛ چراکه همه ی این مدل ها طول های بلندی دارند.

5- برای اطمینان از تناسب شلوار با فرم بدن، لبه ی آن را با قد خود تنظیم کنید. لبه ی جین راسته و گشاد باید درست تا بالای انگشت ها باشد و لبه ی جین چسبان تا قوزک پا. شلوار فاق بلند چسبان نباید بلندتر از قوزک پا باشد چون این کار، شما را کوتاه تر نشان می دهد.

انتخاب رنگ و جنس شلوار

یک خانم با شلوار فاق بلند طوسی و بلوز مشکی1- جین تیره به عنوان جینی همه کاره به حساب می آید. اگر به دنبال یک شلوار می گردید که روز و شب از آن استفاده کنید، جین تیره گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود. می توانید از آن برای محل کار استفاده کنید و بعد از کار با همان شلوار تیره، با دوستان خود برای شب بیرون بروید. جین تیره به رنگ آبی پر رنگ یا تقریبا سیاه است.

2- برای ظاهری بهاری و تابستانی از جین روشن استفاده کنید. جین روشن، گزینه ی مناسبی برای روزهای بهاری و تابستانی است. جین های روشن به رنگ آبی کم رنگ یا آبی کلاسیک هستند. می توانید آن ها را به راحتی با تاپ های تابستانه ترکیب کنید و حتی در سرتاسر زمستان جین روشن و پلیور بپوشید.

3- از جین فاق بلند مشکی برای گشت و گذار شبانه استفاده کنید. می توانید از آن برای قرار شام یا مهمانی استفاده کنید. همچنین می توانید برای روزهایی که خواهان ظاهری مینیمال و ساده اما شیک هستید از آن استفاده کنید.

4- به دنبال جین های کشی یا اسپندکس بگردید. اسپندکس ها شلوارهای کشی با استحکامی هستند که نشست و برخواست و حرکت را برای شما آسان تر خواهد کرد. برخی از شلوار ها 100% کتان هستند و برخی دیگر ترکیبی از کتان و جنس های دیگر مانند اسپندکس از تلفیق الیاف طبیعی و مصنوعی تولید شده اند. شاید جین های تمام کتان مناسب به نظر برسند اما از انعطاف پذیری کمی برخوردارند و درواقع نشستن طولانی مدت با شلوار فاق بلند تمام کتان برای شما دردناک خواهد بود. برای اطلاع از جنس شلوار، برچسب آن را بخوانید. برخی از شلوارهای فاق بلند که کمری کشی دارند دارای پارچه ی اسپندکس هستند.

ترکیب شلوار فاق بلند با لباس های دیگر

یک خانم با شلوار فاق بلند مشکی و بلوز طوسی و کت سبز1- بلوز خود را همیشه داخل شلوار بگذارید و هیچ وقت فاق بلند و زیبای شلوارتان را پنهان نکنید. این کار، زیبایی شلوار را بیشتر به نمایش خواهد گذاشت. با داخل گذاشتن لباس، پشت و جلوی جین را به خوبی نشان دهید. می توانید تاپ را گره بزنید تا درست بر روی لبه ی کمری جین شما قرار بگیرد. دو طرف تی شرت را بگیرید یا دکمه های پیراهن را کمی باز کنید و لبه ی آن را درست بالای دکمه ی شلوار گره بزنید.

2- تاپ کوتاه بپوشید. تاپ های کوتاه، گزینه ی مناسبی برای ترکیب با جین فاق بلند است و کمر آن را به خوبی نشان می دهد. به دنبال تاپ هایی بگردید که درست، لبه ی باسن قرار بگیرند. تی شرت و بلوزهای کوتاه را هم امتحان کنید. برای زمستان نیز می توانید از پلیورهای کوتاه آستین دار یا بی آستین استفاده کنید.

3- جین فاق بلند چسبان را با کت چرم یا جین یا دیگر کت های اسپرت ترکیب کنید. برای استایل کاری، می توانید از جین فاق بلند چسبان، یک بلوز تو گذاشته و کت اسپرت جذب استفاده کنید. می توانید بلوز های رنگی را با کت هایی به رنگ خنثی مانند مشکی، آبی تیره یا بژ بپوشید. همچنین شاید خوب باشد اگر برای استایلی کاربردی تر از یک تی شرت کوتاه، کت بلندتر و جین فاق بلند استفاده کنید.

4- برای جین فاق بلند از کمربند استفاده کنید. برخی از شلوارهای فاق بلند دارای بندهایی هستند که شبیه به کمربند عمل می کند. اگر جین شما پل مخصوص کمربند دارد، حتما از کمربند استفاده کنید. کمربندهایی تهیه کنید که رنگ هایی خنثی مانند چرم مشکی و قهوه ای دارند. می توانید از کمربند های باریک و براق یا پهن و مات استفاده کنید. همچنین می توانید از چرم های رنگی مانند قرمز و سبز استفاده کنید. کمربندهای مشکی برای جین فاق بلند تیره و مشکی مناسب تر هستند.

انتخاب کفش مناسب

یک خانم با شلوار جین فاق بلند و کفش پاشنه بلند1- از کفش پاشنه بلند یا نیم بوت استفاده کنید. شلوار فاق بلند چسبان یا دم پا گشاد در ترکیب با کفش پاشنه بلند فوق العاده به نظر می آید و پاهای شما را کشیده تر نشان خواهد داد. پاشنه بلندهای طرح دار نیز برای ظاهری متنوع تر گزینه ی مناسبی هستند، به علاوه می توانید برای ایجاد تعادل میان رنگ ها، از رنگ های خنثی استفاده کنید. همچنین می توانید از جین های مدل بوی فرند یا شلوار جین های بلند همراه یک نیم بوت و پاشنه ی متوسط استفاده کنید. این بوت ها راهکاری مناسب برای به دست آوردن استایلی زیبا بدون استفاده از پاشنه ی بلند به شمار می روند.

2- صندل تخت یا لژدار را نیز امتحان کنید. می توانید مانند یک مدل استریت استایل شلوار فاق بلند چسبان را با صندل تخت یا لژ دار بپوشید. صندل های چرمی، ظاهر تابستانی تری دارند و صندل های لژ دار برای شب مناسب هستند. شلوار های دم پا گشاد در ترکیب با صندل لژدار زیبا تر به نظر می رسند، چرا که لژ آن ها، شما را در قسمت پهن شلوار کشیده تر نشان می دهد.

3- به دنبال کفش های تخت و عادی باشید. کفش های تخت گزینه ی مناسبی برای استایلی روزمره و عادی محسوب می شوند. می توانید از کفش های پارچه ای یا چرم استفاده کنید. می توانید از کفش های رنگی و طرح دار نیز در ترکیب با جین های مشکی یا تیره استفاده کنید.

4- از پوشیدن کفش کتانی با جین فاق بلند بپرهیزید. کفش کتانی یا ورزشی با شلوار فاق بلند بیش از اندازه عادی به نظر می رسد، به خصوص اگر جین شما دم پا گشاد باشد. از آن ها دوری کنید و به جای آن صندل یا نیم بوت بپوشید. شاید بتوانید برای روزهای بهاری از کفش کتانی همراه جین چسبان روشن استفاده کنید. فقط اطمینان حاصل کنید کفش مورد نظر، شما را کشیده نشان دهد و تعادل را در میان اعضای بدن حفظ کند.