جلوگیری از ماسیدن آرایش صورت با ۱۰ روش ساده

0
5751
10 روش آسان برای جلوگیری از ماسیدن آرایش صورت

آیا برای شما هم پیش آمده که ساعت ها برای رفتن به یک مهمانی آماده شده و آرایش کرده باشید، اما به محض رسیدن به محل مورد نظر، تمامی آرایش تان خراب شده یا بماسد؟ ماسیدن آرایش امری است که بسیاری از خانم ها به نوعی با آن مواجه هستند. این امر دلایل مختلفی دارد و با انجام چند حرکت ساده می توان از بروز آن به طور کلی جلوگیری کرد. در ادامه این مقاله با روش هایی برای جلوگیری از ماسیدن آرایش آشنا خواهید شد.


سبک و آسان آرایش کنید

یک آرایش ساده و سبکاولین و واضح ترین نکته این است که از مقدار آرایشی که استفاده می کنید کم کنید. شما واقعا به مقدار زیادی آرایش نیاز ندارید؛ زیرا گرما یا قرار گرفتن در نور آفتاب، صورت شما را در هر صورت براق تر می کند. پس تا جایی که می توانید آرایشتان را کم کنید و به سراغ آرایش های سبک بروید؛ اینگونه خودتان هم بیشتر احساس راحتی خواهید کرد. مطمئنا ضرب المثل “کمتر، بهتر است” در مورد آرایش کردن نیز صدق می کند.


از لوازم آرایش روغنی دوری کنید

استفاده از لوازم آرایش پودریاز هر نوع محصول آرایشی که بر پایه روغن می باشد دوری کنید؛ زیرا آنها زود تر از همه در آب و هوای گرم می ماسند. این یعنی از کرم پودر، مرطوب کننده و هر چیز دیگر روغنی دوری کنید. محصولات بر پایه روغن باعث می شوند صورت تان عرق کرده و حس بدی پیدا کنید و همچنین باعث می شوند آرایشتان زود تر خراب شود.


قبل از آرایش، از تونر استفاده کنید

تونر آرایشییکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ماسیدن آرایش این است که قبل از استفاده از هر محصول آرایشی، صورت تان را به شکل مناسبی آماده کنید. قبل از آنکه از هر نوع کرم ضد آفتاب، پرایمر و نرم کننده استفاده کنید، به سراغ استفاده از یک تونر بروید که مناسب نوع پوست شما بوده و سپس هر چیز اضافه ای روی پوست تان را به آرامی با دستمال کاغذی پاک کنید. با انجام این کار، آرایش بروی پوست کثیف تان قرار نگرفته و تمیزتر خواهد شد.


آن را با یخ خنک کنید

استفاده از یخ روی پوست صورتدر روزهای گرم سال، اگر قبل از آرایش کردن به آرامی بر روی صورت تان یخ بمالید، پوست تان خنک شده و منافذش بسته می شود. این کار باعث می شود تا آرایش تان خیلی بهتر شده و برای مدت زمان بیشتری دوام آورد. تنها کافی است یک تکه یخ را چند ثانیه بر روی پوست تان مالش دهید؛ سپس به آرامی با حوله روی آن ضربه بزنید تا تماما خشک شود.


از پرایمرهای بدون روغن استفاده کنید

پرایمر های آرایشی که بر پایه روغن نیستندممکن است برای جلوگیری از ماسیدن آرایش اضافه کردن یک لایه آرایش دیگر، کار منطقی نباشد؛ اما اضافه کردن پرایمر واقعا موجب متوقف شدن ماسیدگی آرایش می شود. استفاده از یک پرایمر، سبب ایجاد یک بیس خوب و استوار شده و محصولات آرایشی به راحتی بر روی آن می نشیند. این کار به آرایش کمک می کند تا بهتر به پوست چسبیده و هنگامی که گرم تان می شود، به پایین سر نخورده و نماسد.


از لوازم آرایش ضد آب استفاده کنید

خرید لوازم آرایش ضدآباین تنها گرما نیست که باعث ماسیدن آرایش می شود؛ بلکه رطوبت موجود در هوا و تعریق بدن نیز باعث می شود آرایش از صورت تان بریزد. معمولا برای آرایش چشم ها، از لوازم آرایشی و ریمل ضد آب استفاده می کنید؛ اما اگر بگردید می توانید انواع اقلام آرایشی ضد آب را برای پوست تان نیز پیدا کنید که مطمئنا در جلوگیری از ماسیدن آرایش نیز به شما کمک می کند.


از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید

استفاده از اسپری تثبیت کنندهآرایشگران حرفه ای در مرحله نهایی آرایش، از اسپری های تثبیت کننده برای ثابت کردن آرایش استفاده می کنند. آنها این اسپری را بعد از کانسیلر و کرم پودر، اما قبل از رژگونه، سایه چشم یا رژ لب اعمال می کنند. آرایشگران این کار را به همین ترتیب انجام می دهند؛ زیرا پس از قرار گرفتن در گرما، اولین چیزی که ماسیده می شود کرم پودر است. اما استفاده از اسپری تثبیت کننده باعث می شود تا کرم پودر سالم مانده و به این ترتیب بقیه آرایش تان نیز از گرما و تعریق دور بماند.


از لوازم آرایش مایع استفاده نکنید

پنکیک و دیگر اقلام آرایشیبرای جلوگیری از ماسیدن آرایش باید از لوازم آرایش های مایع دوری کرده و بیشتر به سراغ لوازم آرایش های پودری بروید. لوازم آرایش پودری کمی از عرق و روغن طبیعی پوست تان را جذب می کند، در حالی که لوازم آرایش مایع تنها بیشتر مایع شده و شروع به آب شدن و ماسیدن می کند. همچنین بهتر است از آرایش های کرمی هم تا جایی که می توانید دوری کنید؛ زیرا آنها هم اثری مشابه لوازم آرایش مایع دارند.


از دستمال های پاک کننده آرایشی استفاده کنید

استفاده از دستمال های پاک کننده آؤایشزمانی که در طول روز عرق می کنید، یا صورت تان کمی چرب می شود، اشتباه برخی از خانم ها را انجام ندهید و سعی نکنید آن را با آرایش بیشتری پنهان کنید. اگر برروی آرایش در حال ماسیدن و ریزش تان از پودر استفاده کنید، تنها باعث شده اید که ظاهر آرایش تان بدتر شود. بجای آن، به آرامی صورت تان را با یک دستمال تمیز مناسب پاک کردن آرایش پاک کنید تا رطوبت اضافی آن از بین رود. این کار بدون خراب کردن آرایش تان، براقی آن را از بین می برد.


از اسپری آرام بخش صورت استفاده کنید

استفاده از اسپری آرام بخش صورتدر نهایت استفاده از اسپری آرام بخش صورت، شما و آرایشتان را در طول روز خنک نگاه می دارد. لازم نیست زیاد از آن استفاده کنید، تنها یک اسپری خوب و معمولی شما را خنک کرده و به شما حس تازگی می دهد و باعث جلوگیری از ماسیدن آرایش می شود. شما می توانید این اسپری ها را از مغازه ها خریداری کرده و یا از چیزی به سادگی گلاب استفاده کنید.

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید