با روش های مختلف رژیم هویج برای لاغری آشنا شوید

0
2663
انواع و فواید رژیم هویج برای لاغری

هویج نوعی سبزی بسیار کم کالری بوده که سرشار از ویتامین و فیبر است. غذاهای فیبردار بر خلاف سایر غذاها به سرعت از دستگاه گوارش عبور می کنند. اگر می خواهید وزن کم کنید، پیروی از رژیم هویج روش خوبی برای این کار است. همچنین این سبزی فواید دیگری نیز دارد. در ادامه این مقاله با رژیم هویج و فواید آن آشنا خواهید شد.

 

هویج

چرا رژیم هویج؟

سبزیجات کم کالری زیادی هم وجود دارند که می توانید برای لاغری از آن ها استفاده کنید مانند خیار، کدو، ترب، شوید و غیره؛ اما هویج به دلیل مواد مغذی فوق العاده ای که دارد بر آن ها اولویت دارد. با خوردن هویج احساس سیری بیشتری خواهید داشت و غذای کمتری هم خواهید خورد. این رژیم باعث کاهش وزن سریع و پاک سازی بدن می شود. در حین رژیم هویج، مصرف آب و چای تلخ به شدت توصیه می شود. اما از مصرف نمک و روغن خودداری کنید. خوردن سه عدد هویج در روز زیاد نیست اما اگر مشاهده کردید پوست تان به زردی می زند این میزان را کاهش دهید.

 

یک خانم در حال خوردن هویج

فواید این رژیم

یک فنجان آب هویج کمتر از ۵۳ کالری دارد. هویج منبع خوبی از ویتامین B1، B3، B6، K و C، فیبر، منیزیم، مولیبدن، منگنز، پتاسیوم و فسفر است. هویج همچنین سرشار از آنتی اکسیدان بوده و حاوی کلورین و سولفور است که به سم زدایی از کبد کمک می کند. هویج دارای کلسیم است و می تواند از سرطان ریه پیشگیری کند.

 

بریدن هویج

انواع برنامه های رژیم هویج

روش اول

بین هر وعده غذا ۲ تا ۳ عدد هویج بخورید. هویج ها را رنده کرده و آب لیمو به آن ها اضافه کنید. علاوه بر هویج می توانید از سیب، ۲ تا ۳ عدد کیوی یا یک پرتقال به عنوان صبحانه استفاده کنید. برای نهار، هویج رنده شده را با کلم بروکلی یا گل کلم مخلوط کنید. برای شام از سبزیجات سبزی مثل کاهو، خیار و کلم برگ در کنار هویج استفاده کنید.

روش  دوم

قبل از شروع هر وعده غذا، یک هویج کامل بخورید. می توانید سبزیجات کم کالری دیگری را هم جایگزین هویج کنید؛ اما هویج اولویت دارد.

روش سوم

این روش که نوعی روزه آب هویج است، رژیمی ضربتی است که باعث لاغری سریع و سم زدایی بدن می شود. در این رژیم ۷ روزه باید تا یک هفته هر ۲ تا ۳ ساعت یک فنجان آب هویج بنوشید. این رژیم باعث سم زدایی بدن شده و حتی بیماری ها را دفع می کند. از این رژیم تنها زمانی بهره بگیرید که قصد دارید بیماری مضمن تان را درمان کنید.

 

یک خانم با چند هویج

نکات مهم

هویج افزودنی خوبی برای هر رژیم غذایی محسوب می شود؛ اما همان طور که پیش تر اشاره شد مصرف بیش از حد آن می تواند علائمی داشته باشد. بتاکاروتن که نوعی کاروتنوئید است در بدن تبدیل به ویتامین A می شود. وقتی میزان ویتامین A در بدن بیش از حد معمول افزایش پیدا کند، در چربی انباشته شده و رنگ پوست را به زرد یا نارنجی تغییر می دهد. به این حالت کاروتنودرما گفته می شود.

از آنجا که روزه آب هویج فاقد اکثر مواد مغذی لازم برای بدن است نباید بیشتر از چند روز از آن پیروی کنید. هیچ مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد که هویج بیماری خاصی را درمان می کند. پیش از گرفتن هر رژیمی، مخصوصا رژیم های ضربتی و محدودکننده، با پزشک خود مشورت کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید