در دنیای امروز و تمرکز وسواس گونه اش بر روی مسئله ی زیبایی، رنگ های نامحدودی از رژلب وجود دارد. این تنوع رنگ، در عین حال که حق انتخاب زیادی به خریداران می دهد می تواند باعث سردرگمی نیز بشود. اگرچه کمی سخت به نظر می رسد ولی شما برای پیدا کردن رنگ مناسب، به دانستن اطلاعاتی در مورد پوست خود احتیاج دارید. با انتخاب بهترین رنگی که مناسب چهره و رنگ پایه ی پوست شماست، در واقع اغوا کننده ترین رنگ را برای صورت خود انتخاب کرده اید. ما در اینجا به شما نشان خواهیم داد که کدام رنگ رژ لب مناسب پوست شما می باشد. بنابراین اگر به دنبال بهترین رنگ رژ لب برای استفاده ی روزانه هستید، ما به شما کمک خواهیم کرد تا مناسب ترین آن را پیدا کنید.

 

تشخیص رنگ پایه پوست

برای پیدا کردن رژ لب مناسب پوست تان، تشخیص رنگ زمینه ی پوست، ضروری است. پوست تمام افراد، رنگ زمینه ی مخصوص به خود را دارد؛ بعضی ها زرد و گرم، بعضی صورتی و سرد و تعدادی نیز مابین این دو و خنثی هستند. شناختن این طبقه ی رنگی به شما کمک زیادی می کند تا لوازم آرایش مناسب خود را به راحتی پیدا کنید. با نگاه کردن به رگ های داخل مچ دست تان می توانید طیف رنگی پوست خود و گرم، سرد یا خنثی بودن آن را تشخیص دهید. آبی یا بنفش بودن رگ ها نشانه ی سرد بودن ته رنگ پوست شما و رگ های سبز، نشان دهنده ی گرم بودن آن است. اگر نمی توانید تشخیص بدهید که رگ های شما آبی یا سبز هستند، احتمالا در طبقه رنگ خنثی قرار گرفته و هردو رنگ گرم و سرد برای شما مناسبند. خانم هایی با پوست زیتونی معمولا ته رنگ خنثی دارند.

همچنین می توانید با توجه به چگونگی سوختن و برنزه شدن پوست، ته رنگ آن را تشخیص دهید. به نظر می رسد پوست های گرم دارای ملانین بیشتری بوده و آسان تر برنزه می شوند در صورتی که پوست های سرد به سختی برنزه شده و یا پروسه ی برنزه شدن برای آن ها اتفاق نمی افتد. راه دیگر تشخیص، این است که ببینید جواهرات طلایی بیشتر به شما می آید یا جواهرات نقره ای. اگر پوست شما گرم باشد، جواهرات و اکسسوری های زنانه طلایی رنگ بیشتر به شما می آید و اگر رنگ چهره ی شما سرد است، جواهرات نقره ای مناسب تر است. به  رنگ های خنثی نیز هر دو رنگ جواهر می آید.

 

رژ لب قرمز

تشخیص رنگ مناسب با چهره

ته رنگ پوست شما قطعا در تعیین مناسب ترین و بهترین رنگ رژ لب برای شما تاثیرمی گذارد. برای پیدا کردن بهترین رنگ، بیشتر سعی کنید رنگ های مشابه با رنگ پوست خود را پیدا کنید. به طور کلی رژ لب هایی با رنگ های سرد که دارای تن آبی یا بنفش بوده و قرمز کلاسیک برای خانم هایی با ته رنگ پوست سرد و رنگ های گرم رژ لب، مثل هلویی و یا رژهایی با تن نارنجی برای خانم هایی با پوست گرم مناسب می باشند. اگر رنگ پوست شما رنگی خنثی مانند زیتونی است، بسیار خوش شانس هستید چون هر دو رنگ گرم و سرد برای شما مناسبند.

 

بهترین رنگ رژ لب برای شما

بعد از این که رنگ پوست خود را شناختید، برای پیدا کردن بهترین رنگ رژ لب به ته رنگ صورت خود نگاه سریعی بیاندازید. برای بهتر انجام دادن این کار، صورت خود را بدون هیچ آرایشی در نور طبیعی مشاهده کنید. بیشتر روی پوست ناحیه ی فک تمرکز نموده و تعیین کنید که آیا دارای چهره ای بسیار روشن، روشن، متوسط، برنزه و یا تیره هستید. به محض پیدا کردن رنگ صورت، از رنگ هایی که با چهره شما در تناقض بوده دوری کنید و مناسب ترین رنگ را بسیار آسان پیدا کنید. تنها کاری که باید انجام دهید دنبال کردن نکات زیر است تا بتوانید بهترین رژ لب ها را برای کیف آرایش خود پیدا کنید.

صورت یک خانم با چشم های سبز

رژ لب مناسب پوست های خیلی روشن

پوست خیلی روشن، پوستی رنگ پریده و تقریبا نیمه شفاف است. اگر پوستی به این رنگ دارید، به آسانی زیر نورخورشید می سوزد و همچنین در بعضی از نقاط نیز قرمز می شود. بهترین رنگ رژ لب برای خانم هایی با این رنگ پوست، رژهایی با تناژ رنگی صورتی، صورتی گل بهی، هلویی، رنگ پوست و بژ بسیار مناسب است. اگرچه رنگ های دیگر را می شود با این تنالیته رنگ پوست استفاده کرد ولی فقط باید در استفاده از رژهایی که تنالیته رنگی زرد زیادی دارند احتیاط کرد، زیرا باعث رنگ پریدگی صورت می شوند. اگر صورت شما بسیار روشن بوده و همچنین ته رنگ سردی دارد، بهترین رنگ رژ لب برای شما، رژهایی به رنگ موکا، رنگ پوست و تمشکی، می باشند. از طرف دیگر، خانم هایی با پوست بسیار روشن وگرم، با رژهای صورتی کم رنگ و هلویی بسیار زیبا به نظر می رسند. در مهمانی های شب، می توان از رنگ صورتی تند و یا قرمز با تناژ آبی برای پوست هایی با ته رنگ سرد و نارنجی برای پوست های گرم استفاده نمود.

 

رژ لب مناسب پوست های روشن

خانم هایی با پوست روشن احساس رنگ پریدگی می کنند. پوست این افراد در زیر آفتاب می سوزد، ولی پس از مدتی در بعضی از آن ها ممکن است که سوختگی تبدیل به حالت برنزه بشود. اگر چنین رنگ پوستی دارید، رنگ های صورتی، بژ متمایل به صورتی، گل بهی و هلویی برای شما بسیار مناسب است. مانند افراد دارای پوست بسیار روشن، کسانی که دارای پوست روشن هستند هم نباید از رنگ هایی با تن زرد و طلایی استفاده کنند و به جای آن رنگ هایی با تنالیته رنگی گل رز و تافی به کار ببرند. اگر به دنبال رنگ پر مایه تری هستید، رنگ صورتی – قرمز و یا گل بهی با تن قرمز برای شما مناسب است. تمشکی نیز مانند رنگ موکا به افرادی با چهره های سرد می آید. اگر ته رنگ پوست شما گرم است می توانید رنگ های صورتی کمرنگ، هلویی، گل بهی با تن نارنجی وهمچنین رنگ بژ شتری را نیز استفاده نمایید.

انواع رنگ های رژ لب

رژ لب مناسب پوست هایی با رنگ متوسط

این رنگ پوست به آسانی برنز شده و عموما نمی سوزند و معمولا حساس هم نیستند. اگر دارای این رنگ پوست هستید رژهایی به رنگ گل رز، ارغوانی و بنفش برای شما مناسب هستند. به طور کلی رنگ ارغوانی قهوه ای انتخابی بسیار خوب و همچنین رنگ بژ و صورتی روشن، برازنده ی شما است. برای افرادی با پوستی به رنگ متوسط با ته رنگ سرد، انواع رنگ های صورتی و تمشکی می توانند رنگ های تکمیل کننده ای باشند. همچنین بهترین رنگ رژ لب برای مهمانی های شب نیز، رژهایی به رنگ شرابی می باشد. از طرف دیگر اگر ته رنگ پوست شما گرم است، رنگ های قرمز با تن نارنجی، خودِ نارنجی و حتی مسی و برنز برای شما مناسب است. مطمئن باشید از جلوه ی زیبای این رنگ ها بر روی صورتتان شگفت زده خواهید شد.

 

رژ لب مناسب پوست های برنزه

این طیف رنگ پوست در برگیرنده ی تن های برنز و زیتونی است. اگر در این رده قرار می گیرید، پوست شما به ندرت در زیر آفتاب می سوزد و تقریبا در تمام فصول سال، پوستی برنزه دارید. خانم هایی با این رنگ پوست بهتر است از رژهایی به رنگ قهوه ای و بنفش دوری کنند؛ چراکه این رنگ ها با پوست شان در تضاد است. این افراد می توانند به جای آن از رنگ های دیگری مانند گل بهی، صورتی تیره و رنگ هایی با تن نارنجی استفاده کنند. مخصوصا رنگ های قرمز با تن نارنجی و خودِ نارنجی، برروی چهره های گرم بسیار زیبا به نظر می آیند و پوست هایی با ته رنگ سرد با رنگ قرمز گیلاسی و شرابی سازگار هستند. افرادی با پوست زیتونی که دارای ته رنگ خنثی هستند تقریبا با هر رنگی، از رنگ پوست گرفته تا قرمز، نارنجی و صورتی بسیار جذاب به نظر می رسند.

 

رژ لب مناسب پوست های تیره

افرادی که این رنگ پوست را دارند، صورت تیره ای داشته و هیچگاه آفتاب سوخته نمی شوند. آن ها همچنین ممکن است دارای موی سیاه یا قهوه ای تیره باشند. اگر شما در این دسته قرار می گیرید، رنگ های قهوه ای با سایه هایی از رنگ بنفش مانند گردویی، کاراملی و شرابی برازنده ی شما است. همچنین برای این افراد رنگ آلویی تیره، بنفش تیره و انواع قرمز بسیار جذاب می باشد در حالیکه باید از رژهای کم رنگ دوری کنند. البته این بدین معنا نیست که از رژ لبی به رنگ پوست استفاده نکنید. بلکه می توانید رنگ هایی با تن گرم مانند قهوه ای متالیک، کاراملی گرم، رزگلد و یا رنگ بنفش تیره را برای جذاب به نظر رسیدن در نظر بگیرید.

همچنین اگر دارای پوستی با ته رنگ سرد هستید، رنگ های یاقوتی و انواع قرمزهای متالیک و شرابی تیره مانند مرلوت را درنظر بگیرید. افرادی با ته رنگ گرم می توانند از رنگ مسی، برنز و همچنین قرمز گیلاسی استفاده کنند. در نهایت برای آموزش روش صحیح رژ لب زدن می توانید اینجا کلیک کنید.