زبان بدن زنان چیست؟ نکاتی برای درک زبان بدن خانم ها در رابطه

0
3378
آشنایی با زبان بدن زنان در روابط

یکی از سخت ترین کارها در ملاقات با خانم ها، برداشتن قدم اول به سمت آن ها است. این کار برای بسیاری از آقایان سخت و عذاب آور است. هیچ کس دوست ندارد یک خانم به او نه بگوید و آبرویش برود؛ به خصوص اگر در یک مکان عمومی باشند. چطور باید بفهمیم که خانمی از ما خوشش می آید یا نه؟ آیا اگر خانم ها خیلی راحت می گفتند که به ما علاقه مند هستند، شرایط راحت تر نبود؟ مطمئنا خانم ها این کار را می کنند، اما خیلی از آقایان متوجه آن نمی شوند. جالب است که ما بدون آن که متوجه شویم با هم ارتباط زیادی برقرار می کنیم. در واقع، قریب به اکثر ارتباطات افراد (بر اساس بعضی از تحقیقات ۸۰ درصد) غیر کلامی بوده، و با زبان بدن صورت می گیرد.

در حین قرار ملاقات، بیشتر ارتباطات غیر کلامی که صورت می گیرند، عمدی هستند. این که سعی کنیم به کسی بگوییم از او خوشمان می آید یا نه، کمی اضطراب آور و حتی ترسناک است! بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند به جای گفت و گوی مستقیم، با نشانه های نامحسوس، علاقه یا عدم علاقه خود را نشان دهند. آن ها این نشانه ها را توسط زبان بدن بروز می دهند.

درک زبان بدن زنان در رابطه

توانایی درک نشانه های افراد، یکی از جنبه های مهم قرار ملاقات است. فهمیدن زبان بدن زنان به شما کمک می کند تا بدانید که شخصی از شما خوشش می آید، و یا برعکس؛ بهتر است به او نزدیک نشوید. هم چنین به شما کمک می کند تا متوجه شوید که تعامل تان با یک خانم چطور پیش می رود؛ اوضاع مرتب بوده یا خراب شده است. اگر قدرت تفسیر زبان بدن زنان را داشته باشید، می توانید به راحتی فکر آنها را بخوانید. در ادامه همین مقاله می توانید تا حد زیادی با این مفهوم آشنا شوید.

نگاه کردن به چشم های فرد مقابل

به چشمانش نگاه کنید

چشمان یک زن، تنها برای آن نیستند که به آن ها نگاه کرده و وانمود کنید که به بدنش زل نزده اید! چشم ها معنی مهمی در ارتباطات غیر کلامی دارند.

علاقه

ارتباط چشمی می تواند بسیار صمیمی و قدرتمند باشد؛ به همین دلیل است که هنگام زل زدن به غریبه ها احساس راحتی نمی کنیم. با این وجود، دزدیدن نگاه از فرد نیز، همچنان می تواند روشی زیرکانه برای نشان دادن علاقه به او باشد.

نگاه بازی کردن (به فردی نگاه کرده و زمانی که به شما نگاه می کند، نگاه خود را دزدیده و وقتی حواسش نیست مجددا به او نگاه کنید) نشان می دهد که فرد می خواهد به او نزدیک شوید. اگر خانمی علاقه داشته باشد که او را به دست آورید، از این مدل ارتباط چشمی برای نشان دادن علاقه خود استفاده می کند. اگر بیشتر از دو ثانیه به شما زل زد، یعنی احتمالا از شما خوشش آمده است؛ هر چه این نگاه بیشتر طول بکشد، احتمال اینکه به شما علاقه داشته باشد بیشتر است.

بسیاری از خانم ها روش های مختلفی برای برقرار کردن ارتباط چشمی دارند. مثلا ممکن است یک خانم به شما نگاه کند و قبل از آن که شما هم به او نگاه کنید، به اطراف نگاه کند. از آن جایی که ما به طور غریزی به حرکات حساس هستیم، شکستن عمدی ارتباط چشمی باعث جلب توجه ما می شود. شکستن ارتباط چشمی و نگاه به پایین نشان دهنده فروتنی فرد بوده و حالت متانت و دعوت کنندگی دارد. اگر خانمی مجددا به شما نگاه کرد، یعنی در حال بررسی شرایط است و قصد دارد ببیند شما متوجه نگاه او شده اید یا خیر. همه رفتارهای بالا اگر با یک لبخند همراه باشند یعنی شما را در نظر گرفته و با نگاهش می گوید که به او نزدیک شوید.

مطلب مرتبط:  9 عادت بد در زندگی که موجب شکست روابط عاشقانه می شود

بعضی از خانم ها به خصوص آن هایی که اعتماد به نفس بیشتری داشته و قاطع هستند، بالا تا پایین شما را بررسی کرده و به اصطلاح نگاه آسانسوری دارند. این موضوع را بدانید که او با این نگاه در حال انجام بررسی نهایی شما است!

عدم علاقه

آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که یک خانم از برقراری ارتباط چشمی با شما خودداری کند؟ یا زمانی که متوجه نگاه شما شد، نگاهش را دزدیده و به شما نگاه نکند؟ این شرایط کاملا واضح و آشکار است؛ مطمئن باشید که او نمی خواهد با شما ارتباط برقرار کند! در این حالت بیشترین چیزی که می توانید از او انتطار داشته باشید، پاسخ های کوتاه و محترمانه است؛ البته قبل از آن که به شما بگوید کنار بروید و او را تنها بگذارید. اگر خانمی متوجه نگاه شما شد و به بالا و اطراف نگاه کرد، یعنی اصلا فکرش را هم نکنید که به او نزدیک شوید!

هنگامی که در حال صحبت با خانمی بودید و او ارتباط چشمی با شما را حفظ کرد، یا آن را برای چند ثانیه شکست و سریعا از سر گرفت، یعنی به شما و حرف هایتان علاقه دارد.

در حالت دیگر، اگر خانمی در حین صحبت های شما به اطراف نگاه کرد، یعنی واقعا خسته شده یا به دنبال راهی قابل قبول و بدون زیر پا گذاشتن اخلاق اجتماعی، برای فرار از این گفت و گو است. اگر متوجه شدید که او دارد به جز شما به همه جا نگاه می کند، تقریبا مطمئن باشید که دنبال کسی می گردد که با او صحبت کند، و آن شخص قطعا شما نیستید!

 

لبخند زدن در قرار ملاقات

به لبخندش توجه کنید

وقتی خانمی به شما لبخند می زند یعنی به شما علاقه مند است. این یک نشانه آشکار در صورت او است. اگر کسی از شخصی خوشش نیاید به او لبخند می زند؟ قطعا نه!

لبخند ابزار مهمی در برقراری ارتباطات غیر کلامی است که ریشه در اجداد همه ما داشته و معانی زیادی را در بر دارد. لبخند معمولا نشانه اطاعت و اطمینان است. در بسیاری از موارد، لبخند زدن این پیام را می رساند که “من تهدیدی برای تو نیستم؛ پس نیازی نیست به من آسیب برسانی”. لبخند زدن، یکی از روش های موجود برای آرام کردن و تسکین دیگران است؛ به خصوص وقتی که فرد، پرخاشگر یا عصبی به نظر می رسد. نشان دادن دندان ها هنگام لبخند زدن می تواند نشانه تهدید یا تسلط باشد. بسیاری از خانم ها خیلی زود یاد می گیرند که چطور با یک لبخند شیرین به شما توهین کنند.

لبخند می تواند یک لباس مبدل برای پوشاندن احساسات واقعی باشد. خانم ها اغلب برای حفظ احترام به فردی که در حال صحبت با او هستند لبخند می زنند، حتی اگر خیلی هم از آن فرد خوش شان نیاید. لبخند مصنوعی می تواند این تصور را ایجاد کند که خانمی به صحبت های شما علاقه دارد، در حالی که در واقعیت دلش می خواهد سر به تن شما نباشد!

تفاوت لبخند واقعی و مصنوعی

برای درک پیام یک لبخند باید بتوانید فرق بین لبخند واقعی و مصنوعی را تشخیص دهید. یک لبخند واقعی که معنای علاقه مندی می دهد، در چشمان فرد هم دیده می شود. در لبخند واقعی نه تنها عضلات اطراف دهان، بلکه عضلات اطراف چشم ها نیز درگیر شده و گوشه چشم ها چروک می شود.

مطلب مرتبط:  راههای بهم زدن رابطه ای که از آن راضی نیستید - چگونه یک رابطه عاشقانه را تمام کنیم

لبخند مصنوعی تنها دهان را درگیر می کند. در این لبخند بقیه اجزای صورت واکنشی نشان نمی دهند و از این رو به آن لبخند بوتاکسی هم می گویند. لبخند مصنوعی که چشم ها را درگیر نکند یعنی فرد به شما علاقه ای نداشته و فقط از سر ادب صحبتش را ادامه می دهد.

 

حرکات بدن در قرار ملاقات

به حرکات بدنش توجه کنید

بدن انسان گویای مطالب زیادی است. ما تنها با اندام مان می توانیم احساسات، مفاهیم پیچیده و حتی تمایلات جنسی خود را منتقل کنیم. زنان نیز بیشتر از مردان با کمک زبان بدن شان، اطلاعات را منتقل می کنند.

حالت بدن

اولین و مهم ترین موردی که باید به آن توجه کنید، حالت راحت یا بسته بدن است. خانمی که به شما علاقه مند بوده و از حضور شما احساس راحتی می کند، حالت بدن راحت تری دارد؛ یعنی صاف تر نشسته، به سمت شما متمایل بوده و دست ها و پاهایش را رها می کند.

از سوی دیگر، وقتی خانمی با شما احساس نزدیکی نکند حالت بدن بسته تری دارد؛ یعنی بدن خود را جمع و از شما دور می کند و دست به سینه می نشیند. این به آن معناست که درها به سمت شما بسته شده اند!

باید دقت کنید که فرد، بدن خود را به کدام سمت متمایل می کند. انسان ها به سمت هدف گرایش دارند و بدن خود را در جهت آن چه که دوست دارند متمایل می کنند؛ چه یک وسیله خانه جذاب باشد، چه یک فرد غریبه جذاب! اگر خانمی بدن خود (به خصوص پاها و زانوها) را به سمت شما متمایل کرد یعنی به شما علاقه مند است.

رفتار آیینه ای

هنگامی که در حال صحبت کردن با خانمی بودید و او رفتار شما را مثل یک آیینه تکرار کرد، مثلا هنگامی که شما پاهایتان را روی هم انداختید و یک قلپ از نوشیدنی تان نوشیدید او نیز همین کار را بکند، بدانید که به شما علاقه دارد. ما به افراد شبیه به خودمان گرایش داریم؛ داشتن زبان بدن مشترک با فردی که به او علاقه داریم، راهی برای تقویت احساسات است. این ارتباط، تحت عنوان اثر آفتاب پرست یا زبان بدن آیینه ای شناخته می شود. این کار برای بالا بردن ارتباط، و ایجاد احساس راحتی و آشنایی است.

تقلید

تقلید کردن هم یک نشانه از توجه فرد به حرف های شما است. هر چه خانمی بیشتر به حرف هایتان جذب شود، بیشتر احتمال دارد که خودآگاه حتی در حرف زدن خود، نا از شما تقلید کند.

جالب است بدانید که احساس گرم و محبت آمیزی که تقلید کردن به وجود می آورد روی هر دو فرد انجام دهنده رفتار و تقلید کننده اثر می گذارد، و هر دوی آن ها حس می کنند که بیشتر به شخص دیگر نزدیک شده اند.

 

زبان بدن خانم ها در قرار ملاقاتبه بی قراری های او دقت کنید

در حین قرار ملاقات، دو نوع احساس ناآرامی وجود دارد. در حالت اول ممکن است شما باعث شده باشید که فرد احساس کند قصد دارید به او پیشنهاد خارج از عرفی بدهید. در حالت دوم هم ممکن است شما را جذاب ببیند، اما احساس کند برای رویارویی با شما آماده نیست. هنگامی که دو نفر جذب یکدیگر می شوند ناخود آگاه به بذله گویی گرایش پیدا می کنند و این موضوع برای هر دو گروه خانم ها و آقایان صادق است. این رفتارها مجموعه ای از حالاتی است که افراد انجام می دهند تا خود را بهتر و جذاب تر نشان دهند.

مطلب مرتبط:  6 نکته مهم که آقایان شیک پوش باید بدانند

موها

اکثر خانم ها زمانی که جذب شما می شوند با موهایشان این موضوع را نشان می دهند؛ رفتار هایی مثل عقب زدن موها با دست یا پیچیدن آن ها دور انگشتان. عقب زدن موها معمولا توجه را به سمت صورت و گردن جلب می کند. پیچیدن موها یا بازی کردن با آن یک روش ناخودآگاه برای جلب توجه به سمت موها و به هدف افزایش حس زنانگی و اشتیاق است. هم چنین به رخ کشیدن موها روشی برای نشان دادن زیبایی آن است.

پاها

یکی دیگر از نشانه های جذب شدن فرد، روی هم اندختن پاها است. هنگامی که شخصی احساس اضطراب یا عصبانیت می کند مکررا پاهایش را روی هم انداخته و از هم باز می کند. اگر فردی به شخص دیگر جذب شود در جای خودش پیچ و تاب می خورد. بیشتر به جهت گیری و گرایش فرد دقت کنید؛ جوری که یک خانم پاهایش را روی هم می اندازد می تواند یک سر نخ باشد. اگر خانمی جذب شما شود پای بالایی خود را به شما نزدیک تر می کند. این یک نشانه خیلی کوچک است.

لب ها

یک نشانه دیگر از بی قراری مثبت، جلب کردن توجه به سمت لب ها است. هیجان باعث خشکی دهان می شود، در نتیجه فرد با زبان لب ها را تر می کند. این رفتار یک نشانه از علاقه مندی است؛ هم چنین توجه مردان را به سمت لب ها می برد.

 

برخورد منفی خانم ها با آقایان

به نشانه های منفی توجه کنید

فهمیدن زبان بدن زنان به شما کمک می کند تا بدانید رابطه تان با یک فرد چطور پیش می رود. اگر شخصی بیشتر به شما جذب شود، حتی به احمقانه ترین جک هایتان خندیده و با پرسیدن سوال و توجه کردن به حرف هایتان، کم کم به حریم شخصی شما وارد می شود.

از سوی دیگر اگر خانمی نخواهد که با او صحبت کنید، با نشانه هایی این موضوع را به شما می گوید. وقتی که سعی دارید به او نزدیک شوید و رویش را از شما برگردانده یا به عقب می رود، یعنی علاقه ای ندارد که با شما صحبت کند. هنگامی که بی قراری کرده، اضطراب او لحظه به لحظه بیشتر شده و جواب های کوتاه تری می دهد، در واقع به شما علامت می دهد که می خواهد از آن جا دور شود؛ اما لزوما نمی خواهد این موضوع را مستقیم به شما بگوید.

هنگامی که خانمی به شما علامت داد که از او فاصله بگیرید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید پایان دادن به مکالمه است. یک دلیل آورده و به بگویید “از صحبت با شما بسیار خوشحال شدم” و شروع به صحبت با فردی بکنید که نشانه های مثبت قوی تری به شما می دهد.

خلاصه

نزدیک شدن به یک خانم شاید کمی اعصاب خرد کن باشد، زیرا نمی دانید که او هم علاقه دارد شما را بشناسد یا نه. اما اگر نشانه های بدن او را بشناسید بهتر تشخیص می دهید که چه کسی علاقه دارد با شما قرار بگذارد و چه کسی می خواهد تنها بماند. این کار نیاز به تمرین دارد، بعضی از این نشانه ها بسیار زیرکانه بوده و به راحتی قابل تشخیص اند، در حالی که اگر دقت نکنید از برخی از آن ها برداشت بدی خواهید داشت. اگر زبان بدن زنان را یاد بگیرید نیازی نیست که نگران حرکت اشتباه یا صمیمیت بیش از حدی از جانب خود باشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید