زوج های خوشبخت چگونه زندگی می کنند؟ معرفی رازهای زوج های موفق در زندگی

1
3008
راز های موفقیت زوج های خوشبخت در ازدواج

همه ما در زندگی مشترک خود با مشکلاتی مواجه هستیم. این ماهیت زندگی است. هیچ وقت دو نفر را پیدا نخواهید کرد که در همه موارد با هم تفاهم داشته باشند. اما وقتی خوب به اطرافیان خود نگاه می کنیم، زوج های خوشبخت را می بینیم که گویی فارغ از فراز و نشیب های روزمره، شاد تر از بقیه افراد زندگی می کنند. آن ها نیز مشکلاتی دارند، اما بهتر از ما از پس آن ها بر می آیند. زندگی این زوج ها از بیرون بسیار شیرین به نظر می آید. اما اگر می خواهید مانند آن ها باشید باید با رازهای درون زندگی آن ها نیز آشنا شوید.

۱

زوج های خوشبخت در مورد یکدیگر مثبت اندیش هستند

آن ها درباره یکدیگر با هیچکس منفی حرف نمی زنند، و بجای انتقاد یکدیگر همدیگر را تشویق می کنند.

۲

زوج های خوشبخت در اولین فرصت عذرخواهی می کنند

آن ها سریع عذرخواهی کرده و خیلی زود اختلاف ها را کنار می گذارند. بر اساس نظر مشاورین روان شناسی ، فرد قویتر همیشه زودتر عذرخواهی می کند، حتی اگر تنها ۱% اشتباه کرده باشد. این کار کمک می کند تقریبا بلافاصله هر بحثی به پایان برسد.

۳

زوج های خوشبخت با یکدیگر رشد پیدا کرده و چیزهای جدید را امتحان کردند

اگر با یکدیگر رشد پیدا نکنید، از هم دور خواهید شد. یاد گرفتن چیزهای جدید با همدیگر، معمولا لذت های جدید و روش های ارتباط برقرار کردن جدید را برای زندگی تان به ارمغان می آورد. تجربیات مشترک، درک افراد از مشکلات مشترک را نیز افزایش خواهد داد.

مطلب مرتبط:  در اولین قرار عاشقانه چگونه باشیم؟ نحوه برخورد در اولین ملاقات

۴

در یک رابطه موفق، هر شخص مراقب رفتار خودش است

آن ها در مواجهه با احساسات اضافی خود، خاطرات دردناک گذشته و هرچیزی که آن ها را از یک انسان سالم بودن دور نگاه می دارد، تبحر دارند. آن ها نمی گذارند مشکلات شخصی خودشان در سر راه روابط قرار بگیرد. خستگی ناشی از کار زیاد، اصلا نمی تواند دلیل خوبی برای رفتار سرد یا تند با شریک زندگی باشد. شخصی می تواند یک رابطه موفق داشته باشد که بتواند افکار و رفتار خویش را تحت کنترل درآورد.

۵

زوج های خوشبخت سعی می کنند مشکلات را از دید یکدیگر ببینند

زوج های خوشبخت حالت دفاعی نمی گیرند، اما همدردی را تمرین می کنند. زمانی که چنین زوجی همدیگر را نمی فهمند، ساعت ها زمان می گذارند تا با همدیگر نشسته و به آرامی در مورد وضعیت و احساساتشان بحث کنند تا بتوانند با یکدیگر همدردی کنند. آن ها فعالانه، با دیدن شرایط از نقطه نظر طرف مقابل، نشان می دهند که به همدیگر اهمیت می دهند.

۶

زوج های خوشبخت برای همیشه متعهد باقی می مانند

آن ها هیچ وقت همدیگر را تهدید به ترک کردن نمی کنند. آن ها حتی ترک کردن را یک انتخاب یا گزینه نمی دانند. آوردن طلاق به ذهن بلافاصله تاثیری منفی بر ازدواج می گذارد. هر مرتبه فکر کردن به طلاق، تصمیم شما برای باقی ماندن را کاهش می دهد. عشق حرکتی به خواست آدم است، و تصمیم خود انسان در پایداری آن امری ضروری است.

۷

زوج های خوشبخت همدیگر را در اولویت قرار داده و قدر همدیگر را می دانند

زوج های خوشبخت تلاش می کنند تا روابطشان مانند روز اول باقی بماند. این کار به سعی و اراده نیاز دارد، اما تلاش است که نتایج درخشانی را در ازدواج خلق می کند. زوج هایی که این کار را می کنند، هیچ گاه در زندگی شان احساس تنهایی نمی کنند.

تبلیغات

1 نظر

  1. مطلبتون بسیار خوب بود. ولی مشکل اینه که مردها، هنوز بلد نیستند که احساسات خودشون را به همسرشون ابراز کنند. چون می ترسند که همسرشون از اون سوء استفاده کنه. برای همین همیشه مخفیش میککند

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید