سال ۹۸ سال چه حیوانی است؟

0
1568
سال خوک

طبق تقسیم بندی موجود در طالع بینی چینی، به طور کلی ۱۲ حیوان به عنوان نماد هر سال وجود داشته و هر سال نماد خاص خود را دارد. بسیاری از افراد عقیده دارند که حیوان هر سال، تاثیر مستقیمی بر آن سال خواهد داشت. اما سال ۹۸ سال چه حیوانی است؟ در ادامه این مقاله با حیوان سال ۹۸ و همچنین مبنای نام گذاری سال ها و نکاتی در مورد آن آشنا خواهید شد.

 

چند خوک در مزرعه

سال ۹۸ سال چه حیوانی است؟

طبق تقسیم بندی طالع بینی چینی، سال ۹۸ سال خوک است. خوک جزو پستانداران بوده و از خانواده گرازسانان است. این حیوان معموات سر بزرگی داشته و پوزه درازی دارند. پوزه یکی از اعضای حساس خوک است؛ چراکه آنها از پوزه خود برای یافتن غذا در خاک و گل استفاده می کنند. به طور کلی خوک خصوصیات خاص خود را دارد که برخی افراد معتقدند این خصوصیات بر سرنوشت سال خوک  و افراد متولد این سال تاثیرگذار خواهد بود.

 

بنر والپیپر

خوک سفید و مشکی

خصوصیات سال خوک

خوک شخصیتی صلح طلب، ساده، اجتماعی و تنبل دارد. تمایل زیاد خوک به خوردن و خوابیدن باعث شده تا سال این حیوان، نشانگر تنبلی باشد. اما در عین حال، خوک هیچ آسیبی به دیگران نرسانده و نماد پول و ثروت نیز می باشد.

 

یک خانم در حال خواندن کتاب

افراد مشهور متولد سال خوک

افراد مشهور زیادی متولد سال خوک هستند. از میان این افراد می توان به فدریکو گارسیا لوکا شاعر و نویسنده مشهور اسپانیایی، فرانسوا ویون نویسنده و شاعر مشهور فرانسوی، آلبرت شوایتزر پزشک، فیلسوف و موسیقی دان آلمانی، بلز پاسکال فیلسوف فرانسوی، لوکوربوزیه معمار، نویسنده و طراح سوئیسی، ژرژ پمپیدو نخست وزیر فرانسه، الیورکرامول رهبر نظامی و سیاسی انگلیس اشاره کرد.

 

یک خانم در حال خواندن کتاب و خوردن قهوه

روش نام گذاری سال ها

همانطور که گفتیم در طالع بینی چینی ۱۲ حیوان برای سال های مختلف وجود دارد. برای اینکه بتوانید حیوان هر سال شمسی را پیدا کنید، می بایست عدد ۶ را از سال خورشیدی مدنظرتان کم کنید. سپس عدد به دست آمده را تقسیم بر عدد ۱۲ کنید. عدد باقی مانده این تقسیم، عددی بین ۰ تا ۱۱ خواهد بود که با توجه به جدول طالع بینی، حیوان مربوط به خود را دارد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید