ست کردن جوراب با استایل روزمره برای داشتن ظاهری خاص و حرفه ای

2
2057
ست کردن جوراب با استایل روزمره تان

مطمئنا قوانین زیادی در مورد نحوه ی ست کردن جوراب با استایل خود نخواهید یافت. به طور معمول همیشه توصیه می شود که از جوراب های روشن و بلند استفاده کنید که این گزینه، کم ریسک ترین و ساده ترین انتخاب است که هیچگاه نمی تواند استایل شما را خاص کند. اما هر قدر هم که استایل شما ساده و به دور از رنگ های خاص و جذاب باشد، انتخاب صحیح و مناسب جوراب، می تواند نکته خاص آن باشد؛ بهتر است به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با پیشنهادات ما در مورد انتخاب و نحوه ست کردن جوراب با استایل خود آشنا شوید.

نحوه ست کردن جوراب

از برخورد طرح ها جلوگیری کنید

اگر از شلوار طرح دار استفاده می کنید، جوراب طرح دار را فراموش کنید. اما از آن جایی که اکثر شلوارهای مردانه ساده است، معمولا جوراب طرح دار از جوراب ساده جالب تر است.

از رنگ های متضاد استفاده کنید

اگر استایل شما خنثی است، شاید تمایل داشته باشید از رنگ های سرزنده تر استفاده کنید. مثلا می توانید کت و شلوار خاکستری ذغالی را با جوراب نارنجی ترکیب کرده و از تضاد آن لذت ببرید. به عنوان یک نکته ی جانبی، در نظر داشته باشید که بهترین رنگ را برای ترکیب پیراهن و کروات انتخاب کنید.

به کراوات یا دستمال جیب کت توجه کنید

می توانید به عنوان یک اکسسوری تکمیلی، جوراب را با کراوات یا دستمال جیب کت خود ترکیب کنید. همچنین می توانید از رنگ های فصل استفاده کنید؛ مثلا در پاییز بیشتر رنگ خرمایی را به کار ببرید. هماهنگ کردن جوراب و کراوات، یک روش ساده برای تطبیق فوق العاده ی کلی استایل شما است.

مطلب مرتبط:  معرفی روش های ست کردن کفش سفید مردانه برای موقعیت های گوناگون

زیاده روی نکنید

روش های زیادی برای استفاده از جوراب های رنگی وجود دارد، اما در نظر داشته باشید که رنگ آن بر کل استایل شما تاثیر می گذارد. برای مثال کت و شلوار مشکی عروسی در ترکیب با جوراب قرمز یا نارنجی کمی اغراق شده به نظر می رسد. این موضوع در مورد مراسم های رسمی و حرفه ای دیگر نیز صدق می کند. همیشه هنگام انتخاب جوراب، موقعیت استفاده از آن را در نظر داشته باشید.

استایل یک آقا با جوراب خالدارجوراب خاص انتخاب کنید

جوراب سفید برای هر کسی کاربرد دارد. با این وجود ما توصیه می کنیم از جوراب های رنگی استفاده کنید. شاید جوراب سفید گزینه ی مناسبی برای باشگاه ورزشی باشد، اما بهتر است آن را به همین سناریو محدود کنید.

درست مانند تکه های دیگر لباس، جوراب هم نشان دهنده ی احساسات و شخصیت شما است. بنابراین می توانید از آن به عنوان یک راه ارتباطی استفاده کنید.

جوراب را با شلوار هماهنگ کنید

اگر می خواهید لباس ها از نظر بصری با یکدیگر مرتبط باشند، با استفاده از یک تم رنگی این کار را انجام دهید. تا زمانی که از یک رنگ مشابه برای شلوار و جوراب استفاده کنید، یک مرز ارتباطی میان لباس ها به وجود خواهید آورد. بهتر است از این گزینه برای مناسبت های رسمی استفاده کنید.

ست کردن جوراب با کفش

تطبیق کفش و رنگ جوراب اهمیت بسزایی دارد. کفش های استایل روزمره گزینه ی مناسب تری برای ترکیب با جوراب های رنگی است، قطعا در هیچ شرایطی جوراب صورتی و کت و شلوار مشکی زیبا به نظر نخواهد رسید. بنابراین همیشه رنگ مناسبی را برای کفشی که می خواهید بپوشید در نظر داشته باشید.

مطلب مرتبط:  بهترین استریت استایل ها در هفته مد استرالیا

از جوراب کتان استفاده کنید

هنگام استفاده از کت و شلوار، برای راحتی بیشتر از جوراب کتان استفاده کنید. به طور کلی جوراب های کتان قابلیت تنفس بیشتری برای پا ایجاد می کنند، به همین دلیل همیشه در هنگام انتخاب جوراب علاوه بر رنگ آن به کیفیت و کمیت طراحی آن نیز توجه داشته باشید.

در اینجا خلاصه ای از آن چه را که درباره ی جوراب گفته شد است مرور می کنیم:

  • برخورد طرح ها استایل شما را شلوغ می کند. از آن اجتناب کنید.
  • استفاده از یک رنگ متضاد برای جوراب، راه مناسبی برای نشان دادن احساسات شما است.
  • برای تعادل بیشتر در استایل خود، جوراب را با کروات یا دستمال جیبی هماهنگ کنید.
  • به جز باشگاه ورزشی، برای مابقی اماکن از جوراب سفید استفاده نکنید.
  • برای ظاهری ساده و مرتب، شلوار و جوراب خود را با یکدیگر هماهنگ کنید.
  • در مورد ترکیب جوراب و کفش دقت کنید.
  • جوراب کتان گزینه ی مناسب تری است و به پا اجازه ی نفس کشیدن می دهد.
تبلیغات

2 نظر

  1. ممنون میشم درمورد جوراب های با ساق کوتاه و نحوه ی ست کردنش با شلوارهای جین و کتان و انواع کفش ها هم مقاله بزارید

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید